Vybavení Rádia Folk - crowfunding kampaň

Vybavení Rádia Folk

Pomozte nám vybavit Rádio Folk, abychom zkvalitnili živé přenosy!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vážení přátelé!
Rádio Folk pro vás vysílá už od 5. května 2005. Celý ten čas se o něj stará úzký tým nadšenců, které dal dohromady Pavel Rada a kteří se bez nároku na honorář podílí na vysílání, přípravě pořadů a snaží se o to, aby se rádio líbilo vám všem, kteří ho posloucháte. Pavel Rada, jako duše celého rádia, se neúnavně stará o provoz i koordinaci všech prací a spolu s moderátory a redaktory zajišťuje chod celého projektu.

folk.jpegRádio Folk je nezávislé!
To, že Rádio Folk vůbec funguje, je svým způsobem zázrak. Nedostává totiž žádné státní, ani jiné dotace a žije jen z občasných příspěvků několika osvícených jednotlivců a skupin, kteří jsou rádi, že rádio stále ještě vysílá. Je totiž jedním z posledních, které nepodlehlo diktátu doby, nadnárodních společností, nežije z reklam a soustředí se opravdu POUZE na muziku. Zároveň je žánrově čisté a na rozdíl od komerčních rádií podporuje mladé české hudebníky a kapely. V neposlední řadě zde funguje i svoboda projevu, kdy si moderátoři a redaktoři mohou do vysílání zvát hosty dle vlastního uvážení a hovořit o všem, co je zajímá. Možná, že to všechno víte… Protože pravdou je, že vás, posluchačů Rádia Folk, stále přibývá. Pro nás je to signál, že má naše práce smysl a že se musíme dál zlepšovat a dělat program stále zajímavější. A právě proto se osmělujeme a rádi bychom Vás touto cestou požádali o pomoc.

O co jde?

V posledním roce, jak jste jistě zaregistrovali, jsme připravili a začali vysílat několik nových pořadů, většinou v live formátu (např. Koncert mezi oponami, nebo Muzikantskej bar), které vyžadují lepší a sofistikovanější techniku, která lépe vyhoví současným parametrům vysílání a zajistí přenos v dobré kvalitě až k vám. Také bychom rádi lehce zkulturnili vlastní prostředí studia, aby se hosté cítili příjemně a atmosféra rozhovorů byla uvolněnější a k vám se díky tomu dostalo mnohem více zajímavostí. Během roku se nám sice z vlastních zdrojů a od dvou sponzorů podařilo shromáždit část financí potřebných na nákup vybavení studia, přesto nám stále ještě něco chybí.

Co vlastně potřebujeme?


Schází nám ještě 38 000 Kč na nákup tří studiových mikrofonů, kabeláže, stolu se třemi židlemi pro hosty a odhlučnění vysílací místnosti. Akustické obklady pro vyřešení dlouhého dozvuku ve studiu, jsou tou nejdůležitější věcí, kterou se chystáme zrealizovat. Aktuální stav je tak špatný, že musíme natáčet přes sluchátka s headsetem, což (zvlášť pro hosty) není úplně komfortní. Samozřejmě, že si moc vážíme toho, že nám nemocnice v Bohnicích umožňuje využívat prostory Divadla Za plotem, kde studio sídlí, ale jak jistě víte, dům je to starý, stropy vysoké a to samo o sobě není pro vysílání optimální… Celá tato investice vychází na 93 000 Kč. Z této vysoké částky už máme přes polovinu pod střechou. Teď je jen otázka, zda zvládneme celý projekt doladit podle plánu, nebo zda nám třeba vaše pomoc umožní ještě lepší vybavení, než jsme si původně mysleli.

S pomocí vás, posluchačů a hudebníků, kteří posloucháte a hrajete folk…
… nakoupíme techniku a obložení, které ještě nemáme. S vaší pomocí bude Rádio Folk lepší, než bylo doposud a vy tak budete aktivní součástí projektu, který se dál vyvíjí. Vy, kteří Rádio Folk posloucháte, jistě oceníte, že (na rozdíl od většiny komerčních rádií) můžete do rádia psát, volat a my na Vaše dotazy a náměty budeme stále reagovat i ve vysílání. Že i nadále uslyšíte minimum reklam a budou pokračovat všechny pořady, které doposud vysíláme. A vy, muzikanti, kteří folk hrajete, budete jistě rádi, že existuje rádio, kde zahrají vaše písničky přesto, že nepatříte zrovna mezi mainstreamové umělce, nebo jste teprve na začátku a všechny hudební úspěchy vás teprve čekají.

Pojďte do toho s námi!
Pokud se vám tento projekt líbí a dává vám smysl tak, jako nám, prosíme vás, abyste nám pomohli a přidali se. Vše děláme nejen pro vlastní radost, ale hlavně pro všechny z vás, kteří máte rádi folk a příbuzné žánry. Pokud patříte do této skupiny a můžete nás podpořit, vyberte si jednu z odměn, které jsme pro vás připravili, a staňte se tak sami živou součástí Rádia Folk. Živého rádia! Vašeho Rádia… Všem kteří nám pomohou, poděkujeme (kromě odměn) ve speciálním pořadu, který připavujeme a jejich jména budou na webu rádia mezi podporovateli. 


Děkujeme vám a doufáme, že se nám to společně podaří! A že pak tento úspěch společně oslavíme na benefičním koncertu na podporu Rádia Folk, který bude vyvrcholením celé kampaně.

Koncert proběhne 21. prosince 2017 od 20:00 v pražském klubu CARPE DIEM

(Jičínská 4, Praha 3, Flóra). 


Těšíme se!
Tým Rádia Folk.

Co si o tomto projektu myslíte?