Vybavení pro Lesní školku Veverka - obrázek

Vybavení pro Lesní školku Veverka

Pomozte nám dovybavit vznikající lesní mateřskou školku v Břeclavi na Moravě! Chybí ještě peníze na přístřešek k jurtě, kadibudku, plot a vybavení.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj! V září rozjíždíme u nás na jižní Moravě lesní mateřskou školku a chybí nám ještě finance na některé důležité věci. Potřebujeme zaplatit materiál na oplocení pozemku, dřevěný přístřešek proti slunci i dešti, kadibudku s prostorem na mytí rukou, kamna, stolky, židle, matrace na spaní, sedáky. Pokud se nám podaří vybrat více peněz, použijeme je na další vybavení (např. hudební nástroje, výtvarné potřeby, dřevo na topení, nářadí). Třeba zbude i na pořízení dvou oveček a na úpravu pozemku pro ně.

Náš projekt zrál a formoval se delší dobu. V ten správný čas se potkali ti správní lidé a podařilo se nám pronajmout ideální pozemek v místní části Charvatská Nová Ves přímo u lesa a i novou jurtu. Vize se začala realizovat. Založili jsme neziskovou organizaci U Veverky z.s., která bude od září provozovat Lesní mateřskou školku Veverku. Máme velké štěstí a vážíme si toho, že dostatečný počet rodičů v nás již vložilo svou důvěru a zapsalo své děti do školky, která teprve vzniká doslova “na zelené louce”.

hledi nahoru.jpg

Místo se zázemím v jurtě bude sloužit malým dětem z LMŠ během dne a pak jej chceme využít i na další aktivity. Potkávání dalších dětí i dospěláků se zájmem o přírodu, její ochranu a zdravý způsob života. Lze zde čerpat energii z přírody a lesa, užít si zpěv ptáků i ticha, učit se, hrát si, zpívat, tančit, cvičit, meditovat, bubnovat, výtvarně tvořit, předávat si vědomosti nebo se jen tak dívat do ohně. 

Kdo jsme?

Jsme Dana, Filip, Monika - dobrý tým, genderově, generačně i vědomostně vyvážený - máme zkušenosti z rozličných oblastí (školství, psychologie, ekologie) vzájemně se doplňujeme a spojuje nás hlavně elán i chuť tvořit. Chceme dělat to, co nás baví a co považujeme za důležité, předávat co umíme, co nás nadchlo a zároveň jsme sami otevření novým přístupům.

DSC06064.jpg

 Chceme také v našem okolí přispět ke změně společnosti. Chceme, aby z dnešních dětí vyrůstaly sebevědomé, vnitřně motivované osobnosti s respektem vůči okolí i přírodě. A věříme, že oni pak jako rodiče budou tento přístup předávat dál.

Věříme, že nás podpoříte a moc Vám za to děkujeme!

Volejte, ptejte se, přijeďte se na nás podívat a popovídat si. Těšíme se na Vás !

www.lesniskolkaveverka.cz

A toto jsou odměny za Vaši finanční podporu:

IMG_7637 (4).jpg   DSC06113 (3).jpg

IMG_20170629_062650 (3).jpg   Honza Vilda (3).jpg

DSC06082 (3).jpg   DSC06074 (4).jpg 

 Hvězda našich odměn: 

>>  Víkend v mongolské jurtě  <<

Vydejte se autem, na kolech či pěšky za klenoty jižní Moravy. Nacházíme se u lesa, přímo na prahu Lednicko-valtického areálu a krásná Pálava, Mikulov a Klentnice jsou coby kamenem dohodil. Jen o pár kilometrů dál se nachází Velkomoravské hradiště Pohansko, nebo Slovanské hradiště v Mikulčicích. Přespíte v naší nové jurtě, ráno vás probudí zpěv ptáků a po snídani na čerstvém vzduchu můžete nasednout na kolo a vyrazit na výlet za skvostnými stavbami Lichtenštejnů v okolní krásné přírodě. Večer můžete posedět se sklenkou vína a dívat se do ohně.

 jurta pro zivot (1).jpg

(foto je ilustrační od dodavatele - jurta pro nás se teprve bude stavět)

Snímek obrazovky 2017-07-12 v 11.36.22.png

přístřešek 9m (1) (1).jpg

(podobný přístřešek bychom potřebovali - foto ilustrační od dodavatele) 

Co si o tomto projektu myslíte?

Autor projektu

Lesní školka Veverka - obrázek
  • projekt od Lesní školka Veverka
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

150 Kč

Jsem minimalista

"Chci přispět a nic za to nežádám." Možná jste minimalista, mecenáš či filantrop, každopádně si nezakládáte na hmotných odměnách. Částku, kterou nám pošlete, necháme na Vašem uvážení. Děkujeme!

Počet odměn není omezen

250 Kč

Záložka do knihy

Originální záložka do knihy s kytkami a listy uchovanými na věčné časy. S dětmi nasbíráme v okolí školky, usušíme, vyrobíme a pošleme Vám pro radost.

Počet dostupných odměn: 27/30

300 Kč

Domácí přírodní balzám na rty

Ručně vyrobený balzám na rty z přírodních surovin - základem je včelí vosk a pečující oleje : mandlový, meruňkový a další. Balzám bude s vitamínem E, který působí jako přírodní konzervant. Ovoníme jej pro Vás přírodním esenciálním olejem. Na výběr bude tónovaný mandarinkový a čirý meduňkový balzám.

Počet dostupných odměn: 22/30

350 Kč

Látkový pytlíček s překvapením

Látkový pytlíček pro Vás ušijeme z nebělené bavlny, ručně jej potiskneme pomocí indických dřevěných razítek. Využijete na bylinky, bonbóny, čaje, oříšky, šperky a jistě mu vymyslíte mnoho dalšího využití. My Vám do něj přidáme malé překvapení ;-)

Počet dostupných odměn: 98/100

500 Kč

Běhání se psem

Zkuste aktivně trávit čas v přírodě s Vaším mazlíčkem. Věnovat se Vám bude zkušený trenér Honza, který půjčí potřebné vybavení pro páníčka i čtyřnohého kamaráda a společně vyběhnete na Vámi vybranou trasu, přizpůsobenou kondici Vaší i Vašeho psa. Honza často běhá se skupinami na Pálavě, v Moravském krasu či po památkách Lednicko-valtického areálu. Odměna je určena pro pár (člověk + pes).

Počet dostupných odměn: 7/8

1 000 Kč

Víno od nás z jižní Moravy

Dvě láhve velmi kvalitního vína (červené a bílé) v dárkovém balení. Zašleme poštou nebo v případě kombinace s odměnou „Víkend v jurtě“ budete mít nachystáno k okamžité degustaci pod hvězdnou oblohou.

Počet dostupných odměn: 13/20

2 000 Kč

Výlet s průvodcem pro skupinu max. 5 osob

Výlet s odborníkem na okolní přírodu, pěšky či na kole, trasa dle výběru (Pohansko, soutok Moravy a Dyje, Lednicko-valtický areál). Filip je průvodcem v naší školce, příroda a její ochrana jsou pro něj láskou, koníčkem i obživou. Doporučujeme kombinovat s odměnou „Víkend v jurtě“.

Počet dostupných odměn: 3/3

3 500 Kč

Výlet s průvodcem pro skupinu max. 10 osob

Počet dostupných odměn: 3/3

5 000 Kč

Výlet s průvodcem pro skupinu 11 a více osob

Počet dostupných odměn: 1/1

5 000 Kč

Víkend v jurtě

Zažijte neobyčejnou dovolenou a vydejte se pěšky, na kole či autem za klenoty jižní Moravy (Lednicko-valtický areál, Pohansko, Pálava, Mikulov, Klentnice, Mikulčice…). Přespíte 2 noci v nové, krásně malované mongolské jurtě (průměr 8 metrů). Určeno pro 2 dospělé + děti + kola. Začátek pobytu v pátek odpoledne.

Počet dostupných odměn: 9/10