Vybavení pro Lesní školku Veverka | crowdfunding kampaň

Vybavení pro Lesní školku Veverka

Pomozte nám dovybavit vznikající lesní mateřskou školku v Břeclavi na Moravě! Chybí ještě peníze na přístřešek k jurtě, kadibudku, plot a vybavení.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj! V září rozjíždíme u nás na jižní Moravě lesní mateřskou školku a chybí nám ještě finance na některé důležité věci. Potřebujeme zaplatit materiál na oplocení pozemku, dřevěný přístřešek proti slunci i dešti, kadibudku s prostorem na mytí rukou, kamna, stolky, židle, matrace na spaní, sedáky. Pokud se nám podaří vybrat více peněz, použijeme je na další vybavení (např. hudební nástroje, výtvarné potřeby, dřevo na topení, nářadí). Třeba zbude i na pořízení dvou oveček a na úpravu pozemku pro ně.

Náš projekt zrál a formoval se delší dobu. V ten správný čas se potkali ti správní lidé a podařilo se nám pronajmout ideální pozemek v místní části Charvatská Nová Ves přímo u lesa a i novou jurtu. Vize se začala realizovat. Založili jsme neziskovou organizaci U Veverky z.s., která bude od září provozovat Lesní mateřskou školku Veverku. Vážíme si toho, že dostatečný počet rodičů v nás již vložilo svou důvěru a zapsalo své děti do školky, která teprve vzniká doslova “na zelené louce”.

DSC_0938.jpg

Místo se zázemím v jurtě bude sloužit malým dětem z LMŠ během dne a pak jej chceme využít i na další aktivity. Potkávání dalších dětí i dospěláků se zájmem o přírodu, její ochranu a zdravý způsob života. Lze zde čerpat energii z přírody a lesa, užít si zpěv ptáků i ticha, učit se, hrát si, zpívat, tančit, cvičit, meditovat, bubnovat, výtvarně tvořit, předávat si vědomosti nebo se jen tak dívat do ohně. 

DSC06126.jpg

Kdo jsme?

Jsme Dana, Filip, Monika - dobrý tým, genderově, generačně i vědomostně vyvážený - máme zkušenosti z rozličných oblastí (školství, ekologie, psychologie) vzájemně se doplňujeme a spojuje nás hlavně elán i chuť tvořit. Chceme dělat to, co nás baví a co považujeme za důležité, předávat co umíme, co nás nadchlo a zároveň jsme sami otevření novým přístupům.

DSC_0958.jpg

Chceme také v našem okolí přispět ke změně společnosti. Chceme, aby z dnešních dětí vyrůstaly sebevědomé, vnitřně motivované osobnosti s respektem vůči okolí i přírodě. A věříme, že oni pak jako rodiče budou tento přístup předávat dál.

Věříme, že nás podpoříte a moc Vám za to děkujeme!

Volejte, ptejte se, přijeďte se na nás podívat a popovídat si. Těšíme se na Vás !

>> www.lesniskolkaveverka.cz

>> www.facebook.com/LesniSkolkaVeverka/

 

Aktualizace 

(4.7.2017)

Všichni, kdo se rozhodnou na projektu spolupodílet si zaslouží vědět, na co přesně peníze půjdou (tedy v případě, že se podaří vybrat cílová částka, jinak se sbírka totiž stornuje). Dáváme proto k nahlédnutí naše účetnictví - rozpočet na věci, které ještě potřebujeme zafinancovat:

Dřevěný přístřešek - 56.000 Kč

Suchý záchod s „umývárnou“ - 24.000 Kč

Materiál na oplocení pozemku - 10.000 Kč

Stolky - 11.000 Kč

Židličky – 14.000 Kč

Kamna a příslušenství k nim – 9.500 Kč

Dětské matrace (15x) – 9.000 Kč 

Příslušenství na dovoz jídla (termobox a gastronádoby)   6.000 Kč

Plynový vařič na ohřev vody, kanystry s kohoutkem na vodu (4x), nádobí, nářadí aj. - cca 5.000 Kč

--> Celkem 144.500 Kč

Moc děkujeme, že se s námi na tom všem podílíte!

_______________________________________________________________________________

A toto jsou odměny za Vaši finanční podporu:

IMG_7637 (4).jpg   DSC06113 (3).jpg    IMG_20170629_062650 (3).jpg   Picolo_2-800x800 (1).jpg    sghlwbgabuhyjd-b.jpg    Honza Vilda (3).jpg    frankies balíček (1).jpg   DSC06082 (3).jpg   

 Hvězda našich odměn: 

>>  Víkend v mongolské jurtě  <<

Přespěte 2 noci v malované jurtě u lesa, ráno vás probudí zpěv ptáků a po snídani na čerstvém vzduchu můžete nasednout na kolo a vyrazit na výlet za skvostnými stavbami Lichtenštejnů v okolní krásné přírodě. Večer můžete posedět se sklenkou vína a dívat se do ohně. Nacházíme se přímo na prahu Lednicko-valtického areálu a krásná Pálava, Mikulov a Klentnice jsou coby kamenem dohodil. Jen o pár kilometrů dál se nachází Velkomoravské hradiště Pohansko, nebo Slovanské hradiště v Mikulčicích. 

DSC06132.jpg

DSC06127 (5).jpg

DSC06163 (2).jpg

DSC06143 (1).jpg

DSC06149 (1).jpg

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 117 883 Kč (124 %)
  • 124 %
  • 95 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 149 Startérů

Autor projektu

Lesní školka Veverka - obrázek
  • projekt od Lesní školka Veverka
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

150 Kč

Jsem minimalista

"Chci přispět a nic za to nežádám." Možná jste minimalista, mecenáš či filantrop, každopádně si nezakládáte na hmotných odměnách. Částku, kterou nám pošlete, necháme na Vašem uvážení. Děkujeme!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Záložka do knihy

Originální záložka do knihy s kytkami a listy uchovanými na věčné časy. S dětmi nasbíráme v okolí školky, usušíme, vyrobíme a pošleme Vám pro radost.

Počet dostupných odměn: 19/30

Nelze podpořit
300 Kč

Domácí přírodní balzám na rty

Ručně vyrobený balzám na rty z přírodních surovin - základem je včelí vosk a pečující oleje : mandlový, meruňkový a další. Balzám bude s vitamínem E, který působí jako přírodní konzervant. Ovoníme jej pro Vás přírodním esenciálním olejem. Na výběr bude tónovaný mandarinkový a čirý meduňkový balzám.

Počet dostupných odměn: 7/30

Nelze podpořit
350 Kč

Látkový pytlíček s překvapením

Látkový pytlíček pro Vás ušijeme z nebělené bavlny, ručně jej potiskneme pomocí indických dřevěných razítek. Využijete na bylinky, bonbóny, čaje, oříšky, šperky a jistě mu vymyslíte mnoho dalšího využití. My Vám do něj přidáme malé překvapení ;-)

Počet dostupných odměn: 92/100

Nelze podpořit
400 Kč

Nahřívací polštářek

Nahřívací polštářek Picolo obsahuje skoro půl kila třešňových pecek. V mikrovlnce ho nahřejete za pouhou 1,5 minutu a variant jeho využití najdete stovku. Nachlazením v mrazáku pecičky snadno proměníte v chladivý obklad. Potah je ušitý z kvalitní BIO bavlny. Rozměr je v 13 x 26 cm. Více info na pecicky.cz :-)

Odměna vyprodána: 0/10

Nelze podpořit
450 Kč

2 x přírodní pálavské mýdlo

Dvě voňavá přírodní mýdla z Mýdlárny na Pálavském vršku, vyrobena jsou za studena z panenských olejů a ovoněna esenciálními oleji. Odměna jsou 2 ks mýdla: měsíčkové a levandulové. Poštovné je zahrnuto.

Počet dostupných odměn: 26/30

Nelze podpořit
500 Kč

Běhání se psem

Zkuste aktivně trávit čas v přírodě s Vaším mazlíčkem. Věnovat se Vám bude zkušený trenér Honza, který půjčí potřebné vybavení pro páníčka i čtyřnohého kamaráda a společně vyběhnete na Vámi vybranou trasu, přizpůsobenou kondici Vaší i Vašeho psa. Honza často běhá se skupinami na Pálavě, v Moravském krasu či po památkách Lednicko-valtického areálu. Odměna je určena pro pár (člověk + pes).

Počet dostupných odměn: 7/8

Nelze podpořit
500 Kč

Sada piv Frankies: ležák + speciál

Dárková sada 2 druhů piv od břeclavského minipivovaru Frankies. Kluci se svým pivem slaví úspěchy až v daleké Praze. V sadě budou 2 láhve (0,7l): 1 klasický ležák + 1 speciál . Speciál podle toho, co budou mít zrovna navařeno. Možná narazíte na Franka Appu, či některý letní Ale. Bonus k odměně budou podepsané podtácky od sládka a zakladatele ;-)

Počet dostupných odměn: 6/20

Nelze podpořit
1 000 Kč

Víno od nás z jižní Moravy

Dvě láhve velmi kvalitního vína (červené a bílé) v dárkovém balení. Zašleme poštou nebo v případě kombinace s odměnou „Víkend v jurtě“ budete mít nachystáno k okamžité degustaci pod hvězdnou oblohou.

Počet dostupných odměn: 2/20

Nelze podpořit
2 000 Kč

Výlet na míru s průvodcem

Výlet na míru s odborníkem na okolní přírodu, pěšky či na kole, trasa dle výběru (Pohansko, soutok Moravy a Dyje, Lednicko-valtický areál, aj.). Filip je průvodcem v naší školce, příroda a její ochrana jsou pro něj láskou, koníčkem i obživou. Doporučujeme kombinovat s odměnou „Víkend v jurtě“. Pro skupinu max. 10 osob.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
3 000 Kč

6 láhví vynikajícího vína

Výběr toho nejlepšího z archivu našeho nejoblíbenějšího místního vinaře. Odměna je 6 láhví různých odrůd (3 láhve červeného a 3 láhve bíleho). Na zdraví!

Počet dostupných odměn: 8/10

Nelze podpořit
3 000 Kč

Nocleh v jurtě s láhví vína

Přespěte 1 noc v jurtě u lesa. Večer si vypijte láhev kvalitního vína a pozorujte západ slunce nad Pálavou. Večeři si upečte na ohni, pod hvězdným nebem. Ráno vyražte pěšky nebo na kole na některý z nesčetných výletů po okolí. Nebo třeba na koupání do blízkého rybníka Apollo. Do jurty se pohodlně vejde celá rodina.

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
4 000 Kč

Výlet na míru s průvodcem

Uvidíte, čeho byste si normálně nevšimli. Výlet na míru s odborníkem na okolní přírodu, pěšky či na kole, trasa dle výběru (Pohansko, soutok Moravy a Dyje, Lednicko-valtický areál, aj.). Filip je průvodcem v naší školce, příroda a její ochrana jsou pro něj láskou, koníčkem i obživou. Doporučujeme kombinovat s odměnou „Víkend v jurtě“. Pro skupinu 10 a více osob - výborné i pro pracovní kolektiv jako teambuilding.

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
5 000 Kč

Víkend v jurtě

Zažijte neobyčejnou dovolenou a vydejte se pěšky, na kole či autem za klenoty jižní Moravy (Lednicko-valtický areál, Pohansko, Pálava, Mikulov, Klentnice, Mikulčice…). Přespíte 2 noci v nové, krásně malované mongolské jurtě (průměr 8 metrů). Určeno pro 2 dospělé + děti + kola. Začátek pobytu v pátek odpoledne.

Počet dostupných odměn: 6/10

Nelze podpořit