Vybavení pro Lesní školku Veverka - crowfunding kampaň

Vybavení pro Lesní školku Veverka

Pomozte nám dovybavit vznikající lesní mateřskou školku v Břeclavi na Moravě! Chybí ještě peníze na přístřešek k jurtě, kadibudku, plot a vybavení.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj! V září rozjíždíme u nás na jižní Moravě lesní mateřskou školku a chybí nám ještě finance na některé důležité věci. Potřebujeme zaplatit materiál na oplocení pozemku, dřevěný přístřešek proti slunci i dešti, kadibudku s prostorem na mytí rukou, kamna, stolky, židle, matrace na spaní, sedáky. Pokud se nám podaří vybrat více peněz, použijeme je na další vybavení (např. hudební nástroje, výtvarné potřeby, dřevo na topení, nářadí). Třeba zbude i na pořízení dvou oveček a na úpravu pozemku pro ně.

Náš projekt zrál a formoval se delší dobu. V ten správný čas se potkali ti správní lidé a podařilo se nám pronajmout ideální pozemek v místní části Charvatská Nová Ves přímo u lesa a i novou jurtu. Vize se začala realizovat. Založili jsme neziskovou organizaci U Veverky z.s., která bude od září provozovat Lesní mateřskou školku Veverku. Vážíme si toho, že dostatečný počet rodičů v nás již vložilo svou důvěru a zapsalo své děti do školky, která teprve vzniká doslova “na zelené louce”.

DSC_0938.jpg

Místo se zázemím v jurtě bude sloužit malým dětem z LMŠ během dne a pak jej chceme využít i na další aktivity. Potkávání dalších dětí i dospěláků se zájmem o přírodu, její ochranu a zdravý způsob života. Lze zde čerpat energii z přírody a lesa, užít si zpěv ptáků i ticha, učit se, hrát si, zpívat, tančit, cvičit, meditovat, bubnovat, výtvarně tvořit, předávat si vědomosti nebo se jen tak dívat do ohně. 

DSC06126.jpg

Kdo jsme?

Jsme Dana, Filip, Monika - dobrý tým, genderově, generačně i vědomostně vyvážený - máme zkušenosti z rozličných oblastí (školství, ekologie, psychologie) vzájemně se doplňujeme a spojuje nás hlavně elán i chuť tvořit. Chceme dělat to, co nás baví a co považujeme za důležité, předávat co umíme, co nás nadchlo a zároveň jsme sami otevření novým přístupům.

DSC_0958.jpg

Chceme také v našem okolí přispět ke změně společnosti. Chceme, aby z dnešních dětí vyrůstaly sebevědomé, vnitřně motivované osobnosti s respektem vůči okolí i přírodě. A věříme, že oni pak jako rodiče budou tento přístup předávat dál.

Věříme, že nás podpoříte a moc Vám za to děkujeme!

Volejte, ptejte se, přijeďte se na nás podívat a popovídat si. Těšíme se na Vás !

>> www.lesniskolkaveverka.cz

>> www.facebook.com/LesniSkolkaVeverka/

 

Aktualizace 

(4.7.2017)

Všichni, kdo se rozhodnou na projektu spolupodílet si zaslouží vědět, na co přesně peníze půjdou (tedy v případě, že se podaří vybrat cílová částka, jinak se sbírka totiž stornuje). Dáváme proto k nahlédnutí naše účetnictví - rozpočet na věci, které ještě potřebujeme zafinancovat:

Dřevěný přístřešek - 56.000 Kč

Suchý záchod s „umývárnou“ - 24.000 Kč

Materiál na oplocení pozemku - 10.000 Kč

Stolky - 11.000 Kč

Židličky – 14.000 Kč

Kamna a příslušenství k nim – 9.500 Kč

Dětské matrace (15x) – 9.000 Kč 

Příslušenství na dovoz jídla (termobox a gastronádoby)   6.000 Kč

Plynový vařič na ohřev vody, kanystry s kohoutkem na vodu (4x), nádobí, nářadí aj. - cca 5.000 Kč

--> Celkem 144.500 Kč

Moc děkujeme, že se s námi na tom všem podílíte!

_______________________________________________________________________________

A toto jsou odměny za Vaši finanční podporu:

IMG_7637 (4).jpg   DSC06113 (3).jpg    IMG_20170629_062650 (3).jpg   Picolo_2-800x800 (1).jpg    sghlwbgabuhyjd-b.jpg    Honza Vilda (3).jpg    frankies balíček (1).jpg   DSC06082 (3).jpg   

 Hvězda našich odměn: 

>>  Víkend v mongolské jurtě  <<

Přespěte 2 noci v malované jurtě u lesa, ráno vás probudí zpěv ptáků a po snídani na čerstvém vzduchu můžete nasednout na kolo a vyrazit na výlet za skvostnými stavbami Lichtenštejnů v okolní krásné přírodě. Večer můžete posedět se sklenkou vína a dívat se do ohně. Nacházíme se přímo na prahu Lednicko-valtického areálu a krásná Pálava, Mikulov a Klentnice jsou coby kamenem dohodil. Jen o pár kilometrů dál se nachází Velkomoravské hradiště Pohansko, nebo Slovanské hradiště v Mikulčicích. 

DSC06132.jpg

DSC06127 (5).jpg

DSC06163 (2).jpg

DSC06143 (1).jpg

DSC06149 (1).jpg

Co si o tomto projektu myslíte?