Vybavení paláce na Curii Vítkov - crowfunding kampaň

Novinky - Vybavení paláce na Curii Vítkov

Palác velmože na našem hradišti už stojí. Pomozte nám jej vybavit nábytkem, ať jej můžeme vidět v plné kráse.

Ostatní
Kampaň je za námi. Díky vašim příspěvkům budeme schopni dovybavit celý palác, nejen hodovní síň a kuchyni. Děkujeme! Kampaň skončila Obrázek

Teď přichází čas budování - abychom palác dostavěli - a samozřejmě i čas vašich odměn. V následujících dnech každého podporovatele kontaktujeme s detailním popisem, jak se k vám daná odměna dostane. Velmi obecně:

- vstupenky na naše akce platí již od letošního Gladia (25. 5.)

- medailony jsou už ve výrobě a první budou k dispozici také na Gladiu

- mince pro Pacholky stihneme pravděpodobně na Dobývání

- necháme vás vybrat fotografii, barvu trička a další detaily odměn a následně se domluvíme na předání/poslání.

- vhodná data pro pobyty na dvorci vybereme společně

Ještě jednou děkujeme za vaši podporu. Velmi si jí vážíme, a doufáme, že hotový palác pro vás bude také tou největší a nejkrásnější odměnou.

Do konce sbírky na vybavení paláce nám zbývá posledních 5 dní, včetně víkendu. Myslíme si tedy, že by bylo dobré seznámit vás s našimi dalšími plány. Posledních 5 dní... Obrázek

Úspěch sbírky nás potěšil. Její výnos, spolu s penězi, které v této sezoně vyděláme, nám umožní palác téměř dokončit. Pro vaši představu, nábytek máme naceněn na 120 000,-, pec na 100 000,-, k tomu musíme přičíst kovářské práce (kování dveří, truhel, zařízení kuchyně, hromada kovaných hřebů na dveře a štíty), dubové dveře, stav, látky a kožešiny na zútulnění, podlahy a stropy a hromady drobností, které z paláce udělají místo pro život. Proto ještě jednou děkujeme za vaši pomoc - bez ní by nám vybavení paláce trvalo cca 3 roky.
Kvůli paláci ale nemůžeme zastavit údržbu skanzenu - několik jarních vichřic poškodilo střechy, jako každý rok bude třeba vyspravit mazanici na stavbách, výplet palisády, stavby natřít vápněm, vysekat příkop atd.
V dalších letech budeme stavět poslední srub nobility v areálu dvorce, kovárnu a přístřešek na pec dole ve vesnici, musíme zlikvidovat stavbu lázně a případně ji nahradit novou, postavit sýpky a další drobné stavby.
Na vší touto aktivitou se pak vznáší náš největší cíl - stavba kostela. Našli jsme si nejmenší zachovaný románský kostelík u nás, a na hradišti postavíme jeho repliku. Nevíme, kde na to vezmeme, nevíme, kdy to bude hotové, ale vímě, že to uděláme. Když jsme před dvaceti lety začali Curii stavět, nedokázali jsme si uvědomit, do čeho se pouštíme. Přesto jsme úspěšnější, než jsme čekali. Věříme, že totéž se bude opakovat u kostela. Držte nám palce!
Pokud ještě najdete nějaké peníze, které byste nám chtěli poslat, budeme rádi - palác a celý areál peníze potřebuje. Děkujeme i za sdílení a šíření informací o našem projektu - počty návštěvníků rostou, stejně tak se u nás pořádá stále více akcí - a to je konečným cílem našeho snažení.
Všechny naše podporovatele po ukončení kampaně kontaktujeme a začneme se domlouvat na předání odměn. Těšíme se na to.
A teď vzhůru, kostel čeká!

Díky všem podporovatelům! Splnili jsme další cíl, a do poslední čtvrtiny kampaně vstupujeme hezky rozjetí a míříme na poslední místnost. Další cíl splněn! Zvládneme i poslední místnost? Obrázek

Navštivte zase náš projekt a podívejte se, co plánujeme v pokladnici. Budeme  vděční za sdílení našeho projektu, a ještě jednou děkujeme za podporu! Co nejdříve nashledanou na našem dvorci.

Curia Vitkov, z. s.