VŠUDE DOBŘE,DOMA RODIČE - crowfunding kampaň

VŠUDE DOBŘE,DOMA RODIČE

Kniha pro začínající a zkušené cestovatele, jejich rodiče a všechny, kteří se rádi nechávají inspirovat příběhy jiných.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Knihu jsem se snažil napsat tak, aby pomohla uklidnit rodiče, inspirovala mladé cestovatele a našla odpověď na řadu otázek. Popisuji v ní různé scénáře a příběhy cestovatelů. Zahraničí zkušenosti totiž můžou být různé. Někdo odjede do světa za studiem nebo prací a jiný se rozhodne pracovat jako dobrovolník v Africe nebo se vydá pouze s batohem na cestu kolem světa. Proč někteří lidé tyto dobrodružství hledají? 

Knihu si může přečíst jak rodič, prarodič, tak mladý člověk, který třeba neví, jak uklidnit své blízké okolí a přál by si mít na své cestě za dobrodružstvím oporu, pochopení a klid. Jsem si vědom, že jsem se pustil na tenký led a přesvědčit některé rodiče nebude jednoduché, ale za zkoušku to stojí :) 

Kniha má 170 stran a je plná inspirativních příběhů.

A komu je kniha určena?

VŠEM RODIČŮM,

  • -          kterým jejich dítě odcestovalo na nějakou dobu do zahraničí
  • -          kterým se jejich dítě chystá za zahraničním dobrodružstvím
  • -          kteří nevědí, jak se vyrovnat s odjezdem
  • -          kteří mají předsudky vůči cestování a neví, jak to v zahraničí chodí
  • -          kteří mají desítky otázek ohledně práce nebo studia v zahraničí
  • -          kteří chtějí své dítě „vykopnout“ do zahraničí a neví, jak na to
  • -          jejichž dítě si zvolilo vlastní životní cestu

VŠEM MLADÝM LIDEM, kteří nevědí, jak uklidnit své rodiče, chtějí se inspirovat úspěšnými cestovateli a zamyslet se nad jejich příběhy

VŠEM UČITELŮM a výchovným poradcům, kteří působí na dnešní mládež
VŠEM LIDEM, kteří mají rádi inspirativní příběhy mladých lidí  

VDDR_kniha_obal_s carkou-1.jpg

Námět knihy vznikl díky desítkám e-mailů, osobních dotazů a telefonátů od mladých lidí a jejich rodičů z celé ČR. Když jsem se před čtyřmi lety vrátil z Kanady, tak jsem si dal za cíl během pěti let rozcestovat, co nejvíce mladých Čechů, protože bych si přál, aby každý mladý Čech na nějakou dobu vycestoval do zahraničí, nachytal zkušenosti, rozšířil si obzory a pak se vrátil zpět do naší krásné České republiky. Věřím, že čím více lidí bude cestovat a pak se vracet zpět do ČR, tak to bude pouze ku prospěchu naší nádherné vlasti.  Začal jsem tedy navštěvovat střední školy, gymnázia, univerzity po celé ČR a motivoval jsem studenty k získání zahraničních zkušeností. Díky stovkám přednášek, debatám a diskusím se studenty vznikla kniha CESTOVÁNÍ NEJLEPŠÍ ŽIVOTNÍ INVESTICE, která do dnešního dne pomohla tisícům lidem z celé ČR a Slovenska. V knize jsem propojil moje zahraniční zkušenosti s příběhy inspirativních lidí, které jsem potkal během svých cest.

Po vydání mé první knihy mě začalo kontaktovat velké množství studentů, že by rádi do zahraničí vycestovali, ale jejich rodiče s nimi nesouhlasí, nesdílí jejich nadšení, nechápou jejich rozhodnutí a bojí se o ně. Mají strach, že se jim něco stane, mají s nimi jiné plány a představy, říkají, že rok v zahraničí je ztráta v životě a ve světě je nebezpečno, říkají, že by si prvně měli vystudovat vysokou školu a pak ať si dělají, co chtějí a mnoho dalšího. Zároveň jsem dostal i mnoho zpráv od rodičů, že díky mojí knize jejich syn nebo dcera odjeli do zahraničí a teď mají problém se s tím vyrovnat, je jim smutno a neví, jak se chovat, protože sami nikdy necestovali.

Zcela upřímně přiznávám, že by mě nikdy v životě nenapadlo napsat tento druh knihy a rozhodně z tohoto tématu nechci dělat žádnou vědu, ale pořád existuje mnoho rodičů, kteří nikdy necestovali a dnešní mladé generaci nerozumí. Na jedné z přednášek, kde mi jeden ze studentů říkal, že jeho rodiče nechápou, že chce rok cestovat s baťohem po světě jsem mu dal slib, že se pokusím knihu pro rodiče napsat a pokud se mi podaří uklidnit alespoň pár rodičů a díky tomu pomůžu dalším pár lidem za zahraničním dobrodružstvím, tak budu spokojen. A tak jsem se dal do práce. Během dvou let jsem absolvoval desítky rozhovorů s rodiči zkušených cestovatelů, cestovatelů začátečníků, digitálními nomády, studenty zahraničních univerzit, dobrovolníky působící v Africe a Asii a jejich příběhy a zkušenosti vložil do knihy tak, aby čtenář pochopil, že cestování posune člověka dále. V knize rozebírám témata jako strach a jak se s ním vyrovnat, digitální nomádství a generační vývoj, nejčastější otázky týkající se práce a studia v zahraničí a hlavně je v knize mnoho inspirativních příběhů mladých lidí a rozhovorů s jejich rodiči.

Sám za sebe musím říct, že jsem měl štěstí na úžasnou rodinu a moje máma mě vždycky ve všem podporovala. Vzpomínám si, jak se o mě bála, když jsem jí poprvé v mých 18 letech oznámil, že odjíždím na tři měsíce za prací do Anglie. Od této památné chvíle už uběhlo bezmála 12 let a když jsem jí před pár měsíci dal přečíst některé pasáže z knihy VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE, tak se na mě usmála a řekla: „Kéž by něco takového existovalo, než jsi odjel do světa ty. Byla bych klidnější.“ Věřím a doufám, že se mi alespoň trošku některé rodiče podaří uklidnit, některé věci vysvětlit a hlavně namotivovat mladé lidi k zahraniční zkušenosti.

Peníze, které vyberu, půjdou na propagaci knihy, aby se dostala k co nejvíce rodičům, kteří nemají s cestováním zkušenosti a dnešní mladou generaci nechápou a taky, aby si ji přečetlo mnoho mladých lidí. Zároveň jsem se rozhodl věnovat 10 % z každé vaší poslané částky neziskové organizaci Nadání a dovednosti, která pomáhá dětem z dětských domovů. Pro tuto úžasnou organizaci přednáším už několik let a z vybrané částky přispěju mladým lidem z dětských domovů na jazykový kurz a pracovní zkušenost v zahraničí. Věřím, že společně se nám podaří vybrat hezkou částku :)

Moc vám děkuji za podporu a přízeň. Neskutečně si toho vážím a pokud budete mít jakoukoliv otázku, tak mě neváhejte kontaktovat.

Děkuji,

Váš

Lukáš Kerhart

PS: A jak vznikl název knihy? Během mých přednášek a tématu PROČ JE DOBRÉ CESTOVAT častokrát začínám přednášku slovy: „Jedno české přísloví říká, že „všude dobře, doma nejlépe“, někdo si zas pro změnu říká „všude dobře, doma rodiče“. Jak to je ve vašem případě, nechám pouze na vás. Každopádně pokud začnete cestovat, tak si jednoznačně rozšíříte obzory a na zážitky z cest budete vzpomínat po zbytek života. Když jsem knihu začal psát, tak jsem zvolil pracovní název „VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE“ a nakonec už zůstal :)Image may contain: one or more people, cloud, sky, outdoor and nature

Co si o tomto projektu myslíte?