MATURITNÍ FILM - VÍTĚZ - crowfunding kampaň

MATURITNÍ FILM - VÍTĚZ

Psychologické drama na motivy slavného románu Franze Kafky, Proces.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Do splnění částky nám zbývá už jen pár tisíc, moc vám děkujeme za podporu.

Instagram: @filmvitez

Jak jsme se k tomu dostali?

Už ve chvíli, kdy jsem četl román Proces od Franze Kafky, věděl jsem, že to musím jednou natočit. A proč vlastně čekat. Jelikož jsme v maturitním ročníku na filmovém oboru, kde je podmínkou natočení absolventského filmu, využili jsme se spolužáky příležitosti.

Film na motivy románu Proces.

Absurdita, kritika společnosti, nepochopení jedince, závist či pochybné vítězství.

Určitě i tyto fráze vystihují příběh našeho připravovaného, krátkého filmu. 

Film Vítěz vypráví o plavci, který hned ze začátku vyhraje první závod, má nejlepší čas. Čeká na svoji "cenu" (potlesk, uznání), ale k tomu ze záhadných důvodů nedochází. Nikdo neprojevuje radost z jeho výkonu, reakce jsou spíše negativní. Trenér si je vědom situace a nejraději by všechno ututlal v chlapcově zájmu. Chlapec je ale zmatený, nechápe, co se děje. Tímto závodem se začíná měnit jeho osobní život, sociální postavení. Přesto je plavcova největší motivace vyhrát další závod. V plavání mu ale nepomáhá ani jeho postupně zhoršující se psychický stav. Dokáže si i přesto plavec splnit svůj jediný sen a vyhrát poslední závod?

Toto vše bychom nezvládli sami. V projektu nám pomáhá spoustu kamarádů z filmového prostředí, o scénáři jsme se radili se scénáristy, filmovými kritiky i psychology. Hlavního hrdinu, ztvárnil studen herecké konzervatoře zkušený Josef Bánovec. Projekt míří do finále a chybí nám už jen troška a tu my žádáme od vás.

Můžete nás sledovat také na instagramu, kde jsou videa ze zákulisí a screengraby z filmu: @filmvitez

Náš tým:

režie: Petr Vaněk ∣ produkce: Viktorie Maršová ∣ kamera: Petr Vaněk ∣ střih: Lukáš Věchet ∣ AD: Nikolas Sand ∣ camera crew: Jakub Veinlich, David Fíla, Pavel Hájek ∣ světla: Vojtěch Vosáhlo, Radek Veselý ∣ zvuk: Tomáš Jiřička, Petr Balog, Nicolas Atcheson, Vojtěch Vilém Cibulka ∣ asistenti produkce: Valerie Volfová, Markéta Kloučková, Daniela Schierová ∣ fotograf: Denisa Grujičová

 

A zde je naše poslední práce:

Pallada (na motivy Havrana - E. A. Poe)

 

Co si o tomto projektu myslíte?