Vintage omalovánky s ptáčky - crowfunding kampaň

Vintage omalovánky s ptáčky

Podpořte omalovánky pro dospělé, které přivádí k životu polozapomenuté ilustrace z archivů.

Knihy
Vintage omalovánky s ptáčky

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Antistresové, relaxační, nebo prostě jen omalovánky pro dospělé jsou tu s námi už několik let a existuje jich celá řada.

Chcete vidět všechny obrázky?

 

 

V čem jsou tyhle jiné?

Silný papír, jednostranný tisk, kroužková vazba na vrchní straně bloku (takže je pohodlná pro praváky i leváky.

Především jde o obrázky. Žádné motivy vyplněné nesmyslnými ornamenty, ale plnohodnotná umělecká díla, která jsou po vybarvení vhodná k vystavení, nebo darovaní.

Pomůžete mi je vydat?

nahled obrazku.png

Omalovánky pro dospělé?

Současnou vlnu způsobila Johanna Basford se svými knihami plnými přírodních motivů, ale omalovánky pro dospělé se začaly objevovat už v šedesátých letech.

Vybarvování působí na mozek stejně jako ostatní umělecké aktivity, či meditace. Pomáhá uvolnění, odreagování a celkově k relaxaci. Soustředíte se na obrázek, na barvy před sebou a čas kolem plyne. Mně osobně kreslení a vybarvování neskutečně nabíjí pozitivní energií a to tak, že z toho mám pak kolikrát večer problém usnout.

Pírko a kvítek

Obrázky, které jsem vybrala, nepochází tak úplně z mé vlastní hlavy. Už od dětství miluji staré encyklopedie, především pro jejich nádherné ilustrace, a když jsem objevila archiv plný takovýchto děl, bylo mi hned jasné, že chci alespoň některým těm ilustracím dát nový život. Jistě, dají se vyčistit a vyretušovat ty drobné chyby, co se v nich za ta dlouhá léta objevila, a pak je prostě vytisknout a někam pověsit. Třeba do chodby, kam už dlouho chci dát nějaký obrázek. Jenže to tak nějak není ono.

Čtyři z obrázků, co se do omalovánek nakonec nedostaly.

 

Objevila jsem, že kreslení je činnost, kdy si danou věc skutečně a podrobně prohlédnu. U obrázku zjistím, jak byla postavená kompozice, jak dotyčný využil různé struktury a jak je zachytil. U popínavek třeba zjišťuji, že ne všechny šlahouny někam vedou, a že to vlastně vůbec ničemu nevadí, protože při koukání, jen při koukání, to prostě není vidět.

A v tomhle asi nejsem sama. V roce 2018 začali v Britském muzeu nabízet návštěvníkům papír a tužku, protože si všimli, že stále víc návštěvníků chce překreslovat vystavená díla.

Takže jsou všechny obrázky poctivě překreslené, žádný filtr a fik, fik (jak už jsem taky potkala).

Snažila jsem se zachovat co nejvíc z původní předlohy, ale tu a tam jsem něco upravila. Rozdělila plochu na menší dílce, co se budou snáz vybarvovat, zvýraznila strukturu, něco vypustila, aby byl obrázek v linkách pochopitelnější.

Nemusíte danou věc kreslit úplně od začátku, k tomu, aby si ji člověk pořádně prohlédl, stačí vzít pastelku a vyplnit plochu barvou.

A hotový obrázek pak spojuje něco z autora a něco z vás.

Jakou dostanu odměnu?

Nejzákladnější odměnou jsou samotné omalovánky s doručením poštou kamkoliv po České republice, s příplatkem kamkoliv po Evropské unii. Pro prvních deset nejrychlejších dokonce úplně bez poštovného!

Omalovánky budou vytištěné jednostranně na papíře 190g/m2 a svázané do bloku s kroužkovou vazbou na vrchní straně. Najdete v nich celkem 25 obrázků.

nahled obrazku3.png

Pro nadšené vybarvovače je připravený i bonusový magnet o rozměru 10 x 15 cm (obvyklý rozměr vytištěné fotografie) na magnetické folii. Magnet můžete vybarvit, nebo nechat jak je. Folie je měkká, takže povrch, kam magnet umístíte, nepoškrábe. Navíc má i celkem sílu, takže může ledacos přidržet, třeba nákupní seznam, nebo pohlednici z cest.

Pokud chcete mít něco víc, čekají tu všechny originály z omalovánek. Jsou vytvořené světlostálými fixami na papír značky Canson. Dva z originálů mají na sobě drobné vady (a těmi se tu zatím nechlubím, navíc na ně budete uporozněni, při samotném výběru). Kdo dřív přijde, ten si dřív vybírá!

A jako opravdová perlička jsou tu tři obrázky nakreslené na vaše přání. Zakázky obvykle nekreslím, takže máte jedinečnou příležitost mít doma kousek, který nikdo jiný mít zaručeně nebude. Nakreslím vám jakýkoliv zvířecí, fantasy, či přírodní motiv. Lidi a techniku po mě nechtějte (nedokážu zaručit výsledek). Pro představu prozkoumejte moje galerie: TADY nebo TU.

Váš obrázek může klidně vypadat nějak takhle. S pozadím, nebo bez. Rámeček je všem na vás.

 

Perlička na závěr: Originály obrázků se nechlubím zcela schválně. Chci, aby vás při vybarvování vedla vlastní fantazie, ne myšlenka na to, že "tenhle pták je hnědý a kytka v pozadí kvete žlutě". Navíc je většina ptáků opravdu jen nudně hnědá, šedá, nebo béžová.

 

Co si o tomto projektu myslíte?