Vílí doupátko - crowfunding kampaň

Vílí doupátko

Obchůdek, kavárnička a vzdělávací centrum aneb zašívárna pro divnolidi v divnoměstě. Pomozte stvořit sen. Postavme společně Doupátko.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Člověk míní, osud mění

Možná jste si všimli, že projekt se zastavil a mnoho nových starétů nepřibývá - je to tím, že jsem projekt úplně přestala propagovat.
Není to proto, že bych projekt chtěla vzdát, ale pár dní po spuštění kampaně se u mě naprosto neočekávaně změnily životní okolnosti. Mému velmi blízkému příbuznému byla diagnostikována zhoubná rakovina v posledním stadiu. Vzhledem k vysokému věku a agresivitě nemoci již není možná další léčba. Ze dne na den se mi tak přeskupily priority a momentálně se většinu času starám o nemocného, jehož kvalita života se den ode dne zhoršuje.

Následující měsíce mě nutně potřebuje moje rodina. Jsem jediný člen rodiny, kterému jeho zaměstnání umožňuje celodenní péči o umírajícího. Podnikání i všechno ostatní tak logicky muselo jít stranou. I můj vysněný projekt jsem musela, bohužel, uložit k ledu.

Ačkoli by bylo krásné i v tomto těžkém období získat všechny potřebné prostředky na rozjezd Vílího doupátka, bude patrně trvat měsíce, než budu moci začít cokoli budovat a nechci nechat vás, přispěvatele, čekat v nejistotě. Proto jsem se rozhodla vzdát se alespoň dočasně svého snu a zaměřit se na to, co je momentálně důležitější.

Všem podporovatelům a přispěvatelům ze srdce děkuji. Nebojte se, vaše vložené peníze se vám, pokud kampaň nedosáhne 100%, vrátí v plné výši. Věřím, že Vesmír ví, co dělá, a že tahle další životní zkouška je pro mě důležitým bodem na mojí cestě. Jakkoli je těžká, děkuji za ni. A děkuji i vám za dosavadní podporu. S láskou Lúmenn

Vílí doupátko – obchůdek a vzdělávací centrum

Mým záměrem je vytvořit místo, kde se sny budou setkávat se skutečností. Místo, které je víc, než jen obchod, víc, než jen kavárna, víc, než jen vzdělávací centrum. Vílí doupátko. Jak si ho můžete představit? Bude to…

  • Esoterický krámek, který jako by vypadl z fantastického příběhu. S vůní bylinek a podiv(uhod)ným harampádím, které zve k čarodějným kejklím.
  • Tvořivá dílna, v níž si můžete zakoupit věci vytvořené šikovnýma rukama švadlenek, šperkařek, spisovatelů, básníků, malířek, bylinkářek, kovářů a jiných umělecky se projevujících osůbek.
  • Zašívárna, v níž nad šálkem kávy, sklenicí domácí limonády nebo hrnkem dobrého čaje budete moci nechat ruch ulic za sebou a prožít si tiché okamžiky tady a teď. Ve společnosti přátel nebo jen se svými myšlenkami, jak jen budete chtít.
  • Místo setkávání a poznávání, kde se budete moci účastnit workshopů, přednášek a seminářů. Své vědomosti a dovednosti bude moci předávat každý, kdo pocítí touhu podělit se o ně s ostatními. Jeden den to může být třeba malířka akvarelů, druhý den peruánský šaman a třetí poutník, co procestoval Borneo na koloběžce. Cílem vílího doupátka je nabídnout prostor všem, kdo mají co říct.
  • Tohle divnomísto pro divnolidi musí rozhodopádně vzniknout v divnoměstě. Takže domovem Vílího doupátka bude Brno. K návštěvě budou však zváni všichni z blízka i z dáli.

Na co využiji peníze?

Nejdůležitějším pro vznik Vílího doupátka je samozřejmě prostor. Ten je nutné si pronajmout. Většina částky tedy padne na pronájem dostatečně velkého prostoru, který bude odpovídat požadavkům jak na provoz obchůdku, tak posezení u kávy a čaje a samozřejmě v neposlední řadě i na pořádání akcí.

Zbytek vašich štědrých příspěvků použiji na nákup vybavení a vytvoření takového interiéru, aby se v doupátku cítily doma nejen víly, ale i fauni, skřítci, elfové, jednorožci, skřeťáci (ti hodní), půlčíci a entové. Nu a pro lidi se snad taky nějaké to místečko najde...:)

Inspirací pro toto místo mi byla (krom barevné krajiny imaginace) Reonova jeskyně na pražském Petříně. Dosud však nebylo možné převést představu ve skutečnost, neb k tomu jsou potřeba – nu ano, peníze. A právě o ty vás nyní prosím. Díky nim může vzniknout kouzelné místo. Díky nim se sen může stát realitou.

Děkuji vám všem, kteří v sobě probudíte svoje vnitřní dítě a dovolíte si chvilku snít. Děkuji vám z celého srdce.

Kdo jsem?

Jmenuji se Lúmenn. Za chvíli to bude tři desítky let, co běhám po světě a kořeny jsem již natrvalo zapustila v krásně divném městě Brně. Jsem tak trochu čarodějka, tak trochu víla a hodně velký snílek. A právě teď sním o prostoru, v němž se budou moci realizovat ty nejzvláštnější nápady, organizovat roztodivné akce, jež potěší oko i duši a kde najdou klidný koutek všechny bytosti, toužící chvíli jen tak být.

Co dělám teď?

Jsem tvořivý blázen, co nedokáže jen tak v klidu sedět. Už skoro deset let píši webové stránky zaměřené na osobnostní růst, duchovno a esoteriku. Za tu dobu mám na kontě stovky článků a tisíce spokojených čtenářů, kteří se rádi vracejí. Před pěti lety jsem k webu přidala i internetový obchůdek s kameny, šperky, mandalami a dalšími pomůckami pro všechny, kteří touží nakouknout do hlubin svojí duše.

Učím lidi filozofii Poslů světla a mým základním životním mottem je, že těm, kdo přinášejí světlo do života druhých, ho neubývá. Právě naopak – čím více světla rozdáváme, tím více záříme i my sami. Tak pojďme svítit společně…

Co pro vás mám?

Za vaši štědrost a za víru, kterou do mě vkládáte, si můžete vybrat některou z odměn, již pro vás s láskou vyrobily vílí ruce. Neholdujete-li materiálním statkům, nabízím vám krom dobrého pocitu i odměny, které pohladí po duši.

Malé placky z autorské dílny Angelum Lucis - ta vaše bude pro vás překvapením.

Velké placky z naší dílny s afirmacemi.

Sada autorských magnetů - vyrobené ručně a s láskou.

Dobrý čaj pro zahřátí či bylinky pro zdraví.

Přívěšky pro krásu i pro radost.

Mystický obraz Moudrost - originál akryl na dřevěné desce (45x45cm)

Mystický obraz Soutok - originál akryl na dřevěné desce (45x45cm)

Co si o tomto projektu myslíte?