Videoklip Vložte kočku - crowfunding kampaň

Videoklip Vložte kočku

Klip natočený od soumraku do úsvitu. Čas se zrychluje a my zůstaneme vždycky pozadu.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Projekt představují Cyril a Kryštof Kaplanovi z VK. 

Jakou píseň jste si pro klip vybrali a kdo bude klip režírovat?

Cyril: Je to skladba Kostra, která uzavírá naší poslední desku SEAT. Kostru máme rádi a klip pro ní byl v plánu ještě dřív než poslední deska dostala jméno. Režírovat jí bude Kryštof Kaplan, náš frontman a vystudovaný sochař. Je v pořadí už třetím režiserém, co se na Kostru chystá, dva předchozí si už na ní vylámali zuby, do třetice to snad vyjde a bráchovi se podaří režijní debut.      

Jak vznikl nápad na klip Kostra?

Kryštof: Cyril (bubeník) jednoho dne přišel s tím nápadem - bude to jednozáběrovka přes celou noc, od soumraku do úsvitu a zároveň to pro nás bude něco jako rituál. Celou noc se budeme sotva znatelně pohybovat podle určitého kodexu a pak když to zrychlíš...klip.
Cyril: Prvotní nápad byl prostě natáčet celou noc jak velice pomalu hrajeme Kostru, opravdu velice pomalu.
Kryštof: Ve finále jsme od jednozáběrovky jedné noci upustili. Vybrali jsme samosebou ještě složitější cestu. Sotva znatelně se budeme pohybovat dvě noci a přitom nás musí hlídat 15 lidí a čtyři hejkalové, a každá malá chyba bude potrestána!

Proč jste se rozhodli pro crowdfounding?

Kryštof: Na natáčení se bude podílet přes 25 lidí po tři noci, intenzivní přípravy probíhají už několik týdnů, bude zapotřebí nemálo techniky. Všichni na tom pracujeme s chutí udělat něco pořádně, bez nároku na honorář, přesto náklady na výrobu nebudou zanedbatelné.
Cyril: A zároveň jsme chtěli platformu, kde můžeme nabízet limitovanou edici flashek z kočičích lebek. 

Vložte kočku a video

Na začátku stojí dvd Live in Chapeau Rouge, záznam druhého výročního koncertu na Tři krále 2010. Rok a půl na to jsme natáčeli první Landmine Alert Live sessions na střeše na Národní Třídě, oslavně 27.10.2011. Následovali Radio Wave LS ze Studia A Českého Rozhlasu. První klip natočil náš houslista, jinak student grafického designu, Jiří Konvalinka. Furiko, Furiko, Furiko Bolt. Nejnovějším přírůstkem je naše vlastní "fan video" na skladbu Pospolu.

 

Odměny

Originální Flashky

flashky.jpg

885863_10151981545569166_1176425883_o[1].jpg

Pánská verze trika VK

trika.jpg

Návrh trika SEAT

tricka_startovac predek.jpg

tricka_startovac zadek2.jpg

Storyboard - ukázka

kostra.jpg

kostra2.jpg

kostra3.jpg

Kazety

1497833_10152028633569166_1034189092_o[1].jpg

Co si o tomto projektu myslíte?