Startovač - financování projektů

Videoklip Errror Praseodym - crowfunding kampaň

Videoklip Errror Praseodym

Rozjíždějící se rapper Errror se chystá vydat videoklip ke kontroverzní skladbě Praseodym za pomoci talentované scénografky a zkušeného kamemana.

Hudba

Zdarec,

díky, že jste zavítali na stránky našeho projektu, kterého se můžete stát součástí. Moje jméno je Tomáš Čech (Errror), věnuju se rapu a chci pozvednout svou tvorbu na vyšší úroveň, k čemuž je v dnešní době zapotřebí kvalitní vizuální doprovod. S pomocí těch správných lidí (včetně vás) se tento plán může vydařit.

O projektu

Skladba s názvem Praseodym odvrací pozornost od tradičního pojetí rapových skladeb, které se s vážným výrazem snaží popisovat hluboká témata. Jedním z hlavních znaků textu je wordplay s tabuizovanými výrazy, což nemusí být vždy stravitelné pro slabší žaludky. Skladba má sklony k absurditě a pohrává si s myšlenkou, že svět by se neměl brát příliš vážně, avšak svou formou se může dotýkat kostní dřeně.

Videoklip chceme pojmout netradičně. Volíme proto kombinaci zajímavých prostředí, zajímavých lidí a šílených kostýmů. Nechceme dopředu prozrazovat příliš detailů, ale bude to úlet.

Částkou 35000 Kč (včetně provize za zprostředkování) hodláme pokrýt náklady spojené s prací lidí, podílejících se na klipu, náklady na pronájem kvalitní natáčecí techniky a na nákup kostýmů a rekvizit.

Hudba, rap, text: ERRROR

Režie: ERRROR, DOMINIKA MARIE HANZLÍKOVÁ

Kamera, střih: HONZA KRÁL

Scénografie a kostýmy: DOMINIKA MARIE HANZLÍKOVÁ

O autorech

ERRROR

Errror je poměrně čestvý kus masa na rapové scéně. Začínal jako lokální MC ve svém rodném městě, Vyškov, kde příležitostně vydával songy a účinkoval na menších akcích. Později se přestěhoval do Brna, kde začal nahrávat v profesionálním studiu a na konci minulého roku vydal album Hmyzí koktejl.

Momentálně jej můžete vidět na rapových akcích především v brněnských a vyškovských klubech, ale i jinde. Mimo jiné se stal součástí projektu Jízdní Neřád, mající na svědomí legendární DJ Opia, jemuž poskytl rap ke skladbě Pisárky.

Errror je inspirovaný stylem grime, vyžívá se v energickém rapu s podmazem tvořeným silnou basovou linkou a synťákovými melodiemi. Texty mohou obsahovat vulgární výrazy, tudíž by jej neměly poslouchat děti.

 

DOMINIKA MARIE HANZLÍKOVÁ

Dominika studuje pátým ročníkem scénografii na divadelní fakultě JAMU. V rámci studia se podílela na mnoha divadelních a výtvarných projektech, má také praxi s tvorbou videa. Jako scénografka se podílela také na tvorbě reklamních spotů.

HONZA KRÁL

Jedná se o zkušeného kameramana, jenž má na svědomí mnoho rapových videoklipů známých i méně známých interpretů, ale i nehudební videa, jako jsou svatební hostiny či záznamy z akcí. Tento člověk disponuje kromě kameramanských a střihačských schopností také profesionální technikou.

https://honzakralvideo.cz/

https://www.instagram.com/honza_kral_video/?hl=cs

Všem případným přispěvatelům velice děkujeme a kromě slíbené odměny neopomeneme zmínit jméno dotyčného v titulkách.

Co si o tomto projektu myslíte?