Videoklip Errror Praseodym - crowfunding kampaň

Videoklip Errror Praseodym

Rozjíždějící se rapper Errror se chystá vydat videoklip ke kontroverzní skladbě Praseodym za pomoci talentované scénografky a zkušeného kamemana.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Zdarec,

díky, že jste zavítali na stránky našeho projektu, kterého se můžete stát součástí. Moje jméno je Tomáš Čech (Errror), věnuju se rapu a chci pozvednout svou tvorbu na vyšší úroveň, k čemuž je v dnešní době zapotřebí kvalitní vizuální doprovod. S pomocí těch správných lidí (včetně vás) se tento plán může vydařit.

O projektu

Skladba s názvem Praseodym odvrací pozornost od tradičního pojetí rapových skladeb, které se s vážným výrazem snaží popisovat hluboká témata. Jedním z hlavních znaků textu je wordplay s tabuizovanými výrazy, což nemusí být vždy stravitelné pro slabší žaludky. Skladba má sklony k absurditě a pohrává si s myšlenkou, že svět by se neměl brát příliš vážně, avšak svou formou se může dotýkat kostní dřeně.

Videoklip chceme pojmout netradičně. Volíme proto kombinaci zajímavých prostředí, zajímavých lidí a šílených kostýmů. Nechceme dopředu prozrazovat příliš detailů, ale bude to úlet.

Částkou 35000 Kč (včetně provize za zprostředkování) hodláme pokrýt náklady spojené s prací lidí, podílejících se na klipu, náklady na pronájem kvalitní natáčecí techniky a na nákup kostýmů a rekvizit.

Hudba, rap, text: ERRROR

Režie: ERRROR, DOMINIKA MARIE HANZLÍKOVÁ

Kamera, střih: HONZA KRÁL

Scénografie a kostýmy: DOMINIKA MARIE HANZLÍKOVÁ

O autorech

ERRROR

Errror je poměrně čestvý kus masa na rapové scéně. Začínal jako lokální MC ve svém rodném městě, Vyškov, kde příležitostně vydával songy a účinkoval na menších akcích. Později se přestěhoval do Brna, kde začal nahrávat v profesionálním studiu a na konci minulého roku vydal album Hmyzí koktejl.

Momentálně jej můžete vidět na rapových akcích především v brněnských a vyškovských klubech, ale i jinde. Mimo jiné se stal součástí projektu Jízdní Neřád, mající na svědomí legendární DJ Opia, jemuž poskytl rap ke skladbě Pisárky.

Errror je inspirovaný stylem grime, vyžívá se v energickém rapu s podmazem tvořeným silnou basovou linkou a synťákovými melodiemi. Texty mohou obsahovat vulgární výrazy, tudíž by jej neměly poslouchat děti.

 

DOMINIKA MARIE HANZLÍKOVÁ

Dominika studuje pátým ročníkem scénografii na divadelní fakultě JAMU. V rámci studia se podílela na mnoha divadelních a výtvarných projektech, má také praxi s tvorbou videa. Jako scénografka se podílela také na tvorbě reklamních spotů.

HONZA KRÁL

Jedná se o zkušeného kameramana, jenž má na svědomí mnoho rapových videoklipů známých i méně známých interpretů, ale i nehudební videa, jako jsou svatební hostiny či záznamy z akcí. Tento člověk disponuje kromě kameramanských a střihačských schopností také profesionální technikou.

https://honzakralvideo.cz/

https://www.instagram.com/honza_kral_video/?hl=cs

Všem případným přispěvatelům velice děkujeme a kromě slíbené odměny neopomeneme zmínit jméno dotyčného v titulkách.

Co si o tomto projektu myslíte?