VÍCE NEŽ FOTBAL - ROZVOJ FOTBALOVÉHO KLUBU - crowfunding kampaň

VÍCE NEŽ FOTBAL - ROZVOJ FOTBALOVÉHO KLUBU

Rozvíjíme nový fotbalový klub Ambassadors FC Praha. Chceme přijmout více dětí, sehrát více zápasů, najít nové hřiště, školit trenéry... Pomůžete nám?

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Aktualizace 1
(23. 1. 2020, 10:10) 

Vážení přátelé, 
děkujeme vám za obrovskou podporu, díky které jsme získali cílovou částku již během prvních 16ti dnů! Jsme nadšení podporou a štědrostí, které se nám dostává. 
Díky vám můžeme náš klub Ambassadors FC Praha posunout opět o kus dále. Vskutku jste se zasloužili o jeho rozvoj. 
Ovšem zbývá ještě dalších 13 dní, po které kampaň poběží. 
Chceme je využít k získání další podpory, která nám pomůže uskutečnit v klubu ještě více nových věcí a k jeho stabilizaci. 
Každou získanou korunu využijeme na 100%. 
Děkujeme!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro celý nástávající rok 2020 potřebujeme získat na rozvoj našeho fotbalového klubu o 165 hráčích minimálně 100 000 Kč. Jedná se o 20% našich nákladů z 500 tisícového rozpočtu, který je třeba, abychom v roce 2020 mohli nadále klub rozvíjet. Svým příspěvkem podpoříte především následující cíle:

 1. Zápasy pro děti

  Chceme přihlásit tým dětí do 2. třídy fotbalové soutěže organizované Pražským fotbalovým svazem, aby hráči, kteří o to mají zájem, mohli porovnávat své fotbalové dovednosti v zápasech proti svým vrstevníkům z ostatních pražských fotbalových klubů. Účast v soutěži by hráčům přinesla minimálně 18 soutěžních zápasů ročně. V současné době týmy dětí trénují, ale zápasy jim chybí. Díky 20 000 Kč na rok můžeme umožnit hrát zápasy jednomu týmu s 20 hráči. Pokud bychom získali více prostředků, mohli bychom umožnit hrát zápasy většímu počtu našich týmů, potažmo dětí. 

 2. Další nové týmy dětí

  Chceme také otevřít jeden nový tým pro 20 dětí. Ze současných 165 hráčů bychom se rozrostli na 185 hráčů. Náklady na jeden tým jsou 16 000 Kč ročně. Hlavní náklady v týmech máme na pronájem hřiště, nákup vybavení (míčů a pomůcek pro trénink), popř. odměnu trenérů. Pokud bychom získali 32 000 Kč, mohli bychom otevřít dva nové týmy a rozrůst se již na 205 hráčů. 

 3. Rozvoj trenérů

  Největším pokladem našeho klubu jsou trenéři, protože učí hráče fotbalu a zároveň je vedou svým příkladem. Trenéři si budou moci udělat trenérskou licenci, případně si zvýšit svou současnou trenérskou kvalifikaci za 3200-4400 Kč za školení. Celkem potřebujeme 24 000 Kč na licencování 5-7 trenérů (cca 50% našich trenérů).

 4. Hledání vlastního fotbalového hřiště

  Chceme také investovat do hledání vhodného hřiště ke koupi či dlouhodobému pronájmu. V současné době si pro naše týmy pronajímáme 11 různých sportovišť, což je náročné časově, prakticky i finančně, každá investice do hledání vlastního zázemí pro nás tak má veliký význam.
  Pro začátek chceme investovat 10 000 Kč, abychom si mohli nechat udělat studii o možnostech na současných hřištích v Praze.

 5. Stabilizace týmu Mužů

  Naše vlajková loď ve fotbalové soutěži jsou Muži. Chod tohoto týmu nás stojí 150 000 Kč ročně, což je více, než dají hráči dohromady na členských příspěvcích. Hlavními náklady jsou pronájmy hřišť, nákupy vybavení a odměna trenéra.  Na provoz tohoto týmu potřebujeme získat celkem 30 000 Kč, tedy 20% nákladů týmu. K mužům samozřejmě vzhlíží ti mladší, které dospělí hráči motivují trénovat svým příkladem a výsledky.

Více než fotbal

Co by mohlo ve fotbalovém klubu znamenat více než fotbal? Vždyť fotbal je stejně jako každý sport skvělý nástroj pro výchovu dětí i dospělých – učí nás disciplíně, překonávání překážek, vytrvalosti, spolupráci či respektu. V Ambassadors FC Praha fotbal milujeme – hra je pro nás vášní i zážitkem. Přesto víme, že v životě jde o víc, než o fotbal. A k tomu také vedeme všechny naše hráče. Kromě fotbalu je chceme naučit především lásce a respektu k ostatním a osvojení si fair play zásad pro vlastní život. Na biblických a životních příbězích ukazujeme na to, co je v životě doopravdy důležité. Všichni trenéři v klubu jdou svým hráčům příkladem. Věříme, že právě tyto atributy jsou pro hráče a jejich rodiče na našem klubu atraktivní – v současné době bohužel nejsme schopni přijmout do týmů všechny zájemce, které máme. Můžete nám s tím pomoci?

Nový fotbalový klub

Náš klub vnikl teprve v roce 2016 a již nyní máme 165 hráčů! Fotbalovou terminologií hrajeme 10. minutu zápasu, máme tlak, ale nejsme schopni z něj vytěžit branku. Hra tedy vypadá pozitivně, ale zatím bez kýženého efektu. Co tím myslíme? Start klubu se nám vydařil – tým mužů soupeří s ostatními týmy z Prahy v oficiální lize, o týmy dětí je veliký zájem a daří se nám realizovat náš klubový program, skrze který ukazujeme hráčům v klubu na důležité zásady pro život. V současné chvíli ale potřebujeme posouvat klub dále – více proškolit trenéry, otevřít týmy pro další děti, další děti přihlásit do soutěže, věnovat se hledání vlastního fotbalového hřiště. Na tyto věci nám již přestává stačit vlastní kapacita i finanční možnosti – budeme velice rádi za vaší pomoc.

Věříme, že má veliký smysl budovat křesťanský fotbalový klub, kde je důležitý jak fotbal, tak vedení hráčů skrz biblické a osobní příběhy k fair play, hodnotám, lásce a obětavosti. Pokud se rozhodnete nám pomoci, tak přispějete k tomu, že si budeme moci zařvat gól, až se některý z našich cílů pro příští rok naplní. Zařvete si s námi?  

Každý hráč je pro nás důležitý

Každý hráč v našem klubu je pro nás důležitý! Každého hráče učíme hrát fotbal, ale také rozvíjíme jeho osobnost. Fotbal bude každý hrát pouze omezenou dobu, ale svou osobností působí na své okolí po celý život.  

Naše začátky a současnost

Náš klub jsme zakládali v roce 2016, ale již navazoval na aktivitity naší mateřské organizace. Tým dospělých jsme přihlásili do oficiální soutěže a sami jsme se teprve dozvídali, co všechno to bude obnášet - například sehnat více hráčů, než kolik hrálo malý fotbal. Jeden z prvních telefonátů po založení klubu jsme uskutečnili přímo do jednoho z největších českých klubů Viktorie Plzeň, odkud k nám chtěl přestoupit jeden mladý hráč, který chtěl už hrát pouze na nižší úrovni. Přestoupil k nám sice až o rok později, ale zkušenost to byla zajímavá. Kromě dospělých máme také týmy dětí.

V současné době jsme se již rozkoukali, připravujeme jeden z týmů dětí na vstup do soutěže a máme i další smělé plány – hledáme vlastní fotbalové hřiště (v současné chvíli si jich pronajímáme 11 různých), založit další týmy dětí, vyslat naše trenéry získat vyšší trenérské licence, a také dále rozvíjet tým dospělých. Nyní již víme jak na to, ale tyto výzvy přesahují naše možnosti. Proto vás prosíme o podporu, bez vás jich nemůžeme dosáhnout.

VIDEA o Ambassadors FC Praha

Náš velký sen

Sníme také o tom, že naši službu/práci sjednotíme na jednom místě, na centrálním hřišti. V rámci následujících let bychom na hřiště potřebovali vybrat částku v řádu milionů Kč. Věříme, že to má hluboký smysl. Pokud byste nám chtěli pomoci, budeme rádi, když se nám ozvete na e-mail: jnemecek@ambassadors.cz.

Zřízení centrálního hřiště by nám umožnilo potenciál dalšího rozvoje klubu a mnoho nových možností:

 1. Propojení týmů a lidí v klubu - tvorba komunity.
 2. Provázanost věkových kategorií.
 3. Možnost pořádat vlastní akce (turnaje atd.).
 4. Možnost ušetřit náklady na pronájmy.
 5. Efektivnější využití času vedoucích a trenérů v klubu - neztratí čas cestováním mezi hřišti.
 6. Možnost pronajímat hřiště.
 7. Mít vlastní místo pro duchovní program a setkávání.
 8. Jasná identita klubu dovnitř (pro vlastní hráče) tak navenek (veřejnost, fotbalové kluby atd.).

Jsme vděční:

 • Trenérům, kteří jsou křesťany z místních církví a většina z nich je ochotna pomáhat trénovat zdarma a s velikým nasazením. Věříme, že díky nim můžeme pomoci k pozitivním změnám ve fotbalovém prostředí i životech hráčů v našich týmech. 
 • Hráčům v našem klubu i rodičům dětí z klubu, že nám pomáhají vytvářet pozitivní atmosféru, kde se všichni mohou cítit dobře a bezpečně. 
 • Sborům a církvím v Praze, že nás podporují a pomáhají nám. 
 • Sponzorům, bez kterých bychom provoz klubu finančně nezvládali.

 

Odměny

200 Kč - Podepsaná fotka týmu

300 Kč - Klubový náramek / 400 Kč - Náramek klubu svítící ve tmě

600 Kč - Příručka pro hráče Proměna srdce, Klubový náramek

800 Kč - Hrnek s potiskem klubu

1 000 Kč - Kniha Běž dobrý běh

1 300 Kč - Minidres (do auta)

7 000 Kč - Šusťáková bunda adidas

Co si o tomto projektu myslíte?