Veselé, láskou prosněžené Vánoce - crowfunding kampaň

Veselé, láskou prosněžené Vánoce

Adventní čokoládový kalendář splněných přání. Projekt je určený nemocným dětem a jejich rodičům po celé ČR.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

VESELÉ, LÁSKOU PROSNĚŽENÉ VÁNOCE – Adventní čokoládový kalendář splněných přání

Projekt je určený nemocným dětem a jejich rodičům po celé ČR. Jeho účelem je podpořit osobní víru v uzdravení, která je při léčbě závažných onemocnění velmi podstatná. Autor Tomáš si jednou ze závažných nemocí RAKOVINOU osobně prošel a vzpomíná si velice dobře na krušné osobní chvíle strávené na onkologickém lůžku s aplikovanou chemoterapií v ruce a s nepřítomným pohledem do stropu. V hlavě klienta se v těchto chvílích přirozeně rodí velká spousta negativních myšlenek, které jsou provázeny dokonce i tou nejhorší. V této těžké životní situaci je pro každého nemocného člověka jakákoliv pozitivní informace a světélko naděje velmi podstatná a v mnoha případech rozhodující o úplně všem.

Darovat naději a ukázat lidem, že se to zvládnout dá, je autorovým hnacím motorem, se kterým již 7 let projíždí dětské kliniky po celé ČR. A to i přes všechny následky, bolesti a omezené fyzické možnosti, jež ho dodnes provázejí.

 

Reportáž TV ČT1 Archiv, Pořad – Pološero, Druhá šance

TOMÁŠ BURSA, onkologický invalidní důchodce, zakladatel nadačního fondu Dobří lidé Česka, je po velmi zásadním chirurgickém zákroku, při kterém přišel o mnoho orgánů (celý žaludek, část jícnu a lymfatické uzliny). Po následném ozařování a chemoterapii se Tomáš s úbytkem hmotnosti 35 kg vydává na cestu se svojí první knihou (Poselství z druhého břehu – Zkouška) po celé ČR podpořit své spolupacienty v Plzni, Praze Motole a Brně.

TV reportáž z adventních kalendářů od ZAK TV

V letech 2014 – 2016 vydává svoji druhou knihu Poselství z druhého břehu.

Následně zakládá nadační fond Dobří lidé Česka.

logo_nadace_startovac.jpg

...a vytváří zároveň ojedinělý projekt pro dětské onkologické klienty - Adventní čokoládový kalendář splněných přání.

KALENDAR_ADVENT_2018_startovac.jpg

V letech 2016 – 2019 vytváří divadelní hru „RAKO–VINA aneb Jak spolu umět ŽÍT“.

V roce 2018 se s projektem „Veselé, láskou prosněžené Vánoce“ vydává na týdenní cestu po 6 městech v ČR, během níž adventním kalendářem podpoří stovky dětských nemocných klientů. Veselé, láskou prosněžené Vánoce

a krátký dokument Projeli jsme celou zem.

Autorovým přáním v letošním roce 2019 je oslovit další 2 dětské kliniky v České republice a darovat tak naději a osobní víru v uzdravení dalším dětem. Jeho osobním cílem je v roce 2020 vydat svoji třetí knihu „PŘEPNI SE“, ve které budou formou příběhu popsány všechny jeho osobní poznatky a zkušenosti s nemocí.

Bursa_Titulka_Knihy_startovac.jpg

Největší jeho dvě životní přání a sny jsou:

Napsat v roce 2020 scénář na dobrodružný film dle skutečných událostí dvou stejných osudů lidí, pod názvem RAKO–VINA.

Co ale především…

V následujících letech dokázat oslovit a darovat světélko naděje na uzdravení v každé krajské dětské nemocnici po celé ČR.

Další vývoj můžete sledovat v průběhu času na https://dobrilideceska.cz/

Tomáš je odhodlán se v letošním roce 2019 vydat na dvoutýdenní cestu po 7 dětských klinikách, na kterých osobně osloví a podpoří stovky nemocných dětí. Věří si, ale upřímně přiznává, ŽE BEZ VAŠÍ VÝZNAMNÉ POMOCI TO NEZVLÁDNE.   POMŮŽETE MU?

_MG_5224.jpg

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?