Verschluss polsky - crowfunding kampaň

Verschluss polsky

Verschluss je kniha o alternativním Československu, které se brání před fašisty a komunisty... jinou formou diktatury. Pojďme ji přeložit do polštiny!

Knihy
Verschluss polsky

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Češi a Poláci toho mají hodně společného. Předky, historii... i humor. A přesto se na knižním poli nestýkají tak často. Chtěli bychom tento dialog podpořit a přeložit knižku Verschluss Karla Drexlera do polštiny.

Máme již k dispozici hrubý překlad, ale je třeba, aby prošel jazykovou redakcí včetně korektury. A právě na to sháníme prostředky. Kniha ma rozsah cca 200 stran a její redakce vyjde přibližne na 25 000 kč.

Knížku pak budeme vydávat elektronicky v Polsku.

Verschluss je o alternativním Československu a hraje si z otázkou, co by se stalo, kdyby... jsme se ubránili fašistům a komunistům a jaké by to mělo dopady na člověka a společnost. Knížka je trochu vážná a trochu nevážná, jak to tak u fantastických knížek bývá... a právě to myslíme, že by mohlo polské čtenáře zaujmout... a s fašisty a komunisty tam mají také své zkušenosti.

Knížka vyšla česky v roce 2018 v nakladatelství Epocha a dočkala se i audioverze.

Karel Drexler byl nejen literátem, ale i malířem. Jako odměny tedy kromě knižní a audioverze Verschlussu nabízíme dva unikátní autorovy obrazy - Bratrstvo Hada a Zátiší (akryl na dřevotřísce, rozměry 34cm x 86cm) . Pro náročné sběratele pak jedinou dochovanou fotografii autora - rentgenový snímek jeho kolene, pořízený těsně před autorovou smrtí v roce 1971

 

Kniha Verschluss

 

 

CD Audiokniha Verschluss

Bratrstvo HadaZátiší

Co si o tomto projektu myslíte?