Veronica's Travel - crowfunding kampaň

Veronica's Travel

Pomozte mi s mojí plánovanou cestou, projet minimálně jeden celý kontinent na čtyřkolce a napsat přitom knihu o mém životě a o cestování. :)

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj, jmenuju se Veronika, je mi 25 let, a i když jsem opravdu malého vzrůstu, nikdy jsem se ve světě neztratila.
V posledních letech jsem navštívila několik různých států, a jelikož mě baví cestovat, psát a sdílet své zkušenosti a zážitky z cest, začala jsem psát cestovatelský FB blog Veronica's travel. Díky tomu jsem získala několik fanoušků, kteří mě "nakopli" k tomu, abych napsala něco delšího, a proto se chystám na této cestě psát knihu.

thumb_IMG_7438_1024.jpg

Vyrážím do Jižní Ameriky, přesněji do hlavního města Santiaga v Chile, kde si chci koupit čtyřkolku a vyrazit s ní na cestu směr sever.

 

Jak se budu na cestě přepravovat?

Mám v plánu si v Santiagu pořídit čtyřkolku, konkrétní typ vybraný nemám, ale měla by to být nějaká v rozmezí 250 - 400 ccm. Na světě máme spoustu typů a značek čtyřkolek, pro představu by měla vypadat nějako takhle!

 

23961120_10210472452994736_986451772_o.jpg

 

Kudy cesta povede?

Těžko říct, jediné co vím jistě je, že cesta bude začínat v Santiagu v hlavním městě Chile, a že chci jet skrz Jižní Ameriku na sever podél západního pobřeží. Uvidíme, kam mě cesta zavede.

Trasa pravděpodobně povede z Chile do Bolívie, Peru, Ekvádoru a snad až do Kolumbie. Přesné místo, kde má cesta bude končit zatím nemám, záleží to taky trošku na okolnostech a problémech, které se na cestě mohou vyskytnout a samozřejmě na tom, jakou podporu budu mít :)!

Na některé problémy se snažím připravit už předem, proto jsem si pro případ nouze udělala i řidičák na motorku - kdyby někde byl náhodou problém se čtyřkolkou. :D

 

Jak dlouho budu na cestě?

Z České republiky do Santiaga letím koncem ledna 2018 a na cestu ze Santiaga na sever budu vyrážet zhruba v první polovině února 2018. Stejně jako nemám přesný konec trasy, kterou bych chtěla projet, nemám ani datum návratu!

 

 

Proč na takovouhle cestu vyrážím? 

Lidé čekají celý týden na pátek, celý rok na léto a celý život na ten správný okamžik. Přišla jsem na to, že nemá smysl čekat, ale něco pro to dělat, protože ten ideální okamžik nemusí přijít nikdy. Odjakživa chci žít svůj život, ne jen přežívat.

V posledních pěti letech jsem už nějaké ty státy na více kontinentech procestovala, a tím jsem zjistila, že mi prostě měsíc nebo měsíc a půl na cestách nestačí, tak jsem se během roku 2017 rozhodla, že dám výpověď v práci, prodám věci, které nepotřebuju a splním si sen, vlastně si jich splním hned několik! Vždycky jsem chtěla napsat knihu o tom, co jsem díky cestování mohla zažít a vidět, a také jakým způsobem jsem žila tady v Čechách a jak jsem se vůbec k cestování dostala. Nikdy jsem knížku nepsala a nejsem žádná spisovatelka, ale myslím si, že kniha bude čtivá a plná zajímavých poznatků i zážitků z cesty.

Dalším z důvodů, proč chci cestu absolvovat je, že strašně ráda píšu, vkládám fotky a videa z cest a tím můžu ostatním ukázat, jak nádherný, zajímavý a neuvěřitelný místa a lidi můžu na cestách potkat.

 

bazen.jpg

Na co použiju vybrané peníze?

Na cestě budu minimálně 4 měsíce, ale chtěla bych být o pár měsíců dýl, váš příspěvek mi může pomoci s náklady na život na cestě, nebo přispět na vysoké počáteční výdaje.

Některé z výdajů na cestě: cca 40 000,- Kč čtyřkolka, přes 10 000,- Kč cestovní pojištění, 100,- Kč na jídlo/den, nějaké to palivo na více než 7000 km cca 30 000,- Kč, občasný nocleh cca 180,- Kč/noc (když nebudou příznivé podmínky na to, postavit si stan, nebo nebude k mání nějaký ochotný couchsurfer), pojištění čtyřkolky ve více státech a na další poplatky týkající se cesty.

Když se nám povede vybrat částka vyšší než požadovaných 70 000,- Kč, přispěje mi to nejen na odměny, výdaje spojené s knihou a menší částí na cestu, ale právě třeba na jídlo nebo na nějaký ten nocleh a další výdaje spojené s cestou.

Pokud se nevybere požadovaná částka 70 000,- Kč, tak se vám vaše peníze vrátí a projekt se bude muset odložit. Mimo to se z této částky platí poplatek 7% za zprostředkovaní a další náklady směrují k odměnám a poštovnému.

 

Kontakní informace:

Můžete mě kontaktovat s jakýmkoliv dotazem na emailu Veronicastravel@seznam.cz, nebo sledovat na:

Facebooku: https://www.facebook.com/Veronicastravel/

Instagramu: https://www.instagram.com/veronicastravel/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/Veronica'sTravel

Webových stránkách: https://veronicastravel.com

 

Co si o tomto projektu myslíte?