Startovač - financování projektů

VELKÝ PŘELET aneb stádo slonů uchem jehly - crowfunding kampaň

Novinky - VELKÝ PŘELET aneb stádo slonů uchem jehly

Pomozte nám zachránit český AIR FORCE ONE! Pomozte nám dostat do leteckého muzea letoun TU-154, který před 18 lety přivezl zlaté hokejisty z Nagana!

Technika
Denní hlášení HOVOŘÍ K VÁM KAPITÁN! Obrázek

"cvak" DOBRÝ DEN, HOVOŘÍ K VÁM KAPITÁN!

Vážení cestující, vítejte na palubě VELKÉHO PŘELETU!

Jsem šťastný a velmi vděčný, že za téměř 39 hodin od spuštění Velkého přeletu se na startovači nastřádala požadovaná částka. Po vysilující předletové přípravě a nečekaně vyčerpávajícím non-stop dálkovém letu, jsem byl nucen absolvovat povinnou bezpečnostní přestávku. Holt předpisy jsou předpisy. Nyní se prosím pohodlně usaďte, zapněte si bezpečnostní pásy a dbejte pokynů našeho palubního personálu. Protože poletíme dál! Čeká nás ještě dlouhá cesta. Naše letadlo má robustní konstrukci, tak se nemusíte obávat i drobných změn výšky při mírné turbolenci ;-) A protože jsme na palubě společně, osobně se postarám, aby váš let s naší společností byl příjemný a co nejpohodlnější.

Vy co ještě váháte, nebojte se! Máme bezpečné letadlo, které zvládlo i pověstný nebeský mejdan v roce 1998. Neostýchejte se! Nové letištní schody jsou přistaveny a vesele nastupte na palubu Velkého přeletu. Připojte se k naší posádce a novým cestujícím. #VelkyPrelet ještě není celý obsazen!

Společnými silami můžeme ještě mnoho dokázat! Třeba pořídíme kvalitní fundament pod letoun, nový nátěr nebo zprovozníme elektroinstalaci a.......a třeba se složíme i na původní žíznivé motory, které nám teď na Naganském expresu chybí. Proto právě teď ještě stojíme u terminálu ;-) ...Za celou posádku vám všem jako kapitán přeletu ještě jednou moc děkuji!

Těším se na další pasažéry, kteří se chystají nastoupit ....a podpořit tohle to naše (už společné - jsme vás do toho namočili) snažení!

DĚKUJI vám za pozornost! "cvak"

Tož tak ;-)

Vážení přátelé Velkého přeletu... PŘEPIŠTE DĚJINY, je to tam, máme cílovou částku! DĚKUJEME VÁM!!! MÁME TO!!! Nádrže naplněny!!! Obrázek

Velitelský čas 9.13, Velký přelet před pár minutami zdolal cílovou částku! Víte, startéři, co jste? Jste ta nejúžasnější banda šílenců a nadšenců, co jsme kdy viděli. Jste báječní, skvělí a my vám DĚKUJEME! 

Děkujeme, děkujeme, děkujeme a do zblbnutí děkujeme.

Povedlo se nám to během NECELÝCH dvou dní (přesně během necelých 39 hodin, pokud letový zapisovač počítá dobře :-D 

Nicméně... na velké přípravné misi Velkého přeletu to nic nemění, jedeme dál. Čerpáme do přídavných palivových nádrží. Nenechte nás v tom, buďte s námi dál! 

Pan kapitán Marty by rád všem startérům vzkázal to, co už dlouho opakuje celé své posádce: NEMÁM VÁS RÁD!!! ;-) 
Ale my ostatní členové posádky vás rádi máme, nebojte. ;-) A nejvíc vás má rádo naše éro, naše tučko, naše Nagano, naše někdejší Zuzanka. Zachránili jste ji, jste hrdinové!!! 

A nyní vážně. Co na to říká kapitán Velkého přeletu Martin Hrabec, jinak také vedoucí Leteckého muzea v Kunovicích? Dle záznamů letového zapisovače z pilotní kabiny prohlásil mimo jiné:

"Když jsme v pondělí večer stáli s partou před kinem Hvězda v Uherském Hradišti, ptali se mě, jestli si myslím, že to dáme. Řekl jsem, že snad ano, třeba tak během čtrnácti dnů...“

"Pro nás je důležité mít odezvu veřejnosti, jestli ji vůbec nějaké vyřazené letadlo zajímá a zda to naše snažení má smysl. Teď díky startérům víme, že to smysl má. Hrozně nás to nakoplo. Děkujeme, že jste nám pomohli!"

"Oslavy? :-) Udržíme čistou hlavu, musíme dále pracovat a o víkendu opět rozmontovávat. Během dopoledne, kdy částka padla, jsme všichni v práci. Společné oslavy budou, až bude éro v Kunovicích a společně se startéry. Tohle byla jen první, ale velmi důležitá etapa. Hrozba debaklu je překonána! Ještě nás čeká spousta práce po dalších etapách. Druhá náročná etapa bude dokončení demontáží, třetí etapa bude převoz. Pak to teprve oslavíme. (No a pak ještě bude zbývat čtvrtá etapa – složit to dohromady... a se všemi startéry to pak oslavit)"

Denní hlášení: 23. 2. 2016, 19:05H.............................. Dne 22. 2. 2016 v 19:05H posádka předala startérům letoun k plnění paliva. Startéři odvedli skvělou práci. Za první den více jak polovina nádrží naplněna! VELKÝ PŘELET aneb první plnění paliva Obrázek

Vážení startéřiod startu Velkého přeletu neuteklo ani 24 hodin a my jsme, díky vám, za polovinou potřebné částky!!! Máme natankováno přes 200 litrů "petráku"a naše nádrže jsou z poloviny plné. Nebojte, už chystáme přídavné. Ani kapka nepřijde nazmar ;-) 

Hrozně rádi bychom vám všem neskutečně, obrovsky a opravdově poděkovali. Tak, abyste fakt věděli, že jsme rádi, a abyste byli taky rádi... ;-) 

Takže vám NESKUTEČNĚ, OBROVSKY A OPRAVDOVĚ děkujeme!!!

Na nic originálního se teď bohužel nevzmůžeme, neb přípravy ke startu i první fáze letu byly pro posádku celkem náročné a my už jsme velkou část svého ostrovtipu vysršeli. Ale nebojte, Vaše podpora nás spolehlivě dobíjí. Jste skvělí a my... prostě děkujeme. Děkujeme vám za přízeň a podporu a děkujeme, že poletíte s námi! Uděláme vše pro to, abychom společně doletěli co nejdál. A rádi bychom vás upozornili, že je stále možné nakoupit si drobné občerstvení nebo suvenýry. Myslete i na své přátele, nakupte i pro ně... nebo je rovnou pozvěte také! Míst na palubě máme stále dost. ;-)O dalších fázích letu vás budeme neprodleně informovat. Zůstaňte na příjmu ;-) 

Děkujeme! 

Za celou posádku Velkého přeletu

Martin "Marty" Hrabec

kapitán a palubní nástěnkář

 

centrál-plnění.jpg

Na snímku jsou obnažená hrdla centráního plnění palivových nádrží Naganského expresu. Žlutá barva neznačí plyn! Ale palivo, letecký petrolej = petrák. To aby všichni ze startérského personálu věděli, kama se do tůčka to palivo "hrne". To aby to letělo. ;-) (Foto: Velký přelet)