Startovač - financování projektů

VELKÝ PŘELET aneb stádo slonů uchem jehly - crowfunding kampaň

Novinky - VELKÝ PŘELET aneb stádo slonů uchem jehly

Pomozte nám zachránit český AIR FORCE ONE! Pomozte nám dostat do leteckého muzea letoun TU-154, který před 18 lety přivezl zlaté hokejisty z Nagana!

Technika
Vážení startéři, už za pár hodin, po půlnoci z 7. na 8. 11., vyrazí z Prahy do Kunovic zbývající části našeho TU-154M "Naganský expres". Držte nám pěsti, ať vše jde hladce! ;-) Akce Bumerang aneb Tečka za Velkým přeletem Obrázek

(Cvak!) Dámy a pánové, hovoří k vám kapitán. Od Velkého přeletu uplynulo šest týdnů a nastal čas udělat za ním tečku. Touto pomyslnou tečkou bude akce, kterou náš dopravce Universal Transport překřtil na „akci Bumerang“. V noci 7.-8. 11. 2016 při ní přepravíme z Prahy – Kbel do Kunovic zbývající součásti našeho letounu TU-154M reg. č. 1016 „Naganský expres“: horizontální stabilizátor, kýlovou plochu, sání středního motoru, křídlo a mechanizaci křídel. 

„Akce Bumerang“ (které takto přezdíváme kvůli tvaru největší přepravované součásti – horizontálního stabilizátoru čili vodorovné ocasní plochy) začala v pondělí 7. 11. nakládkou na kbelském vojenském letišti. V jednu hodinu ráno 8. 11. pak konvoj se dvěma nákladními soupravami vyjede ze Kbel a zamíří na Hradec Králové, Vysoké Mýto, Mohelnici, Vyškov, Bučovice, Uherské Hradiště a do Kunovic. Tam by měl náklad dorazit kolem 9. hodiny ranní. 

„Je to poslední fáze Velkého přeletu, po převozu těchto dílů bude tůčko kompletně doma,“ říká Martin Hrabec, kapitán Velkého přeletu. „Těšíme se na to, že jedna etapa bude za námi a můžeme se plně věnovat další činnosti, včetně sestavení letadla.“ Držte nám tedy prosím pěsti, ať vše zvládneme hladce a tečka za Velkým přeletem se vydaří! Jak cesta probíhala, budete moci během noci i zpětně sledovat na facebookové stránce Leteckého muzea v Kunovicích nebo na Twitteru.

A máme také pár dalších novinek...

Je nám také velkým potěšením oznámit vám, že skládání tůčka už nemusí být jen dobrou zábavou TU-bandy, ale můžete si jím zpestřit volné večery či víkendy i Vy. ;-) V aktuálním čísle časopisu ABC (č. 23/2016) vyšla velká vystřihovánka a skládanka Naganského expresu - buď celého letadla, nebo trupu na návěsu. Velkému přeletu se také věnuje samostatný článek doprovázený spoustou fotografií. 

Na závěr ještě pár informací pro startéry, kteří ještě čekají na své odměny (minimodely Naganského expresu a Fotogalerka): minimodely už jsou na finální povrchové úpravě a gravírují se. Věříme, že už brzy budou hotové a budeme vám je moci rozeslat. Nezapomněli jsme ani na ty, co čekají na fotogalerii. Rozhodli jsme se ale poskytnout vám rovnou celý balík všech fotek z demontáží i Přeletu najednou, takže nám ještě prosím dejte čas na zpracování samotného Velkého přeletu i dnešní tečky... :-) 

Moc vám všem děkujeme za přízeň, držení palců i trpělivost. 

Cvak, konec hlášení! :-)

(Cvak, hovoří k Vám kapitán!) Milí startéři, máme pro vás přehled popřeletových novinek. Velký přelet se zapsal do české knihy rekordů! Dále jsme se pustili do zpětné montáže a už jsme dokázali napasovat a připojit centroplán. A do třetice dobrá zpráva pro některé z vás: konečně máme odměnu Minimodel Naganského expresu! Velký přelet je zdárně za námi. Ale nezahálíme a už montujeme dohromady! Obrázek

Milí startéři,

určitě vám neuniklo, že Velký přelet proběhl, a to úspěšně a se vší slávou. Ve dnech 23.-25. září jsme překonali vzdálenost 383,1 km a tím jsme se zapsali do české knihy rekordů jako největší pozemní přeprava letecké techniky v ČR.

Velký přelet si můžete připomenout ze záznamů našeho palubního záznamníku a letového zapisovače: 

Airzone.tv: Online a videoreportáže •  Technet.cz: nakládka - 1. a 2. etapa - 3. etapa a příjezd do Kunovic

Po třech týdnech od Přeletu vás můžeme hrdě informovat, že jsme neusnuli na vavřínech a makáme dál. Během uplynulého víkendu jsme se pustili do spojování centroplánu s trupem. A jak to dopadlo, se můžete hned podívat:

centr-nazpet.jpg

Povedlo se, vnitřní křídla jsou připojena k trupu! Ještě nás čeká spousta zatloukání svorníků, ale to nejtěžší - napasování všech těch zubů a plechů a děr dohromady - je za námi :-) A usměvavé letadlo, které už zase o kus víc vypadá jako letadlo, vás zdraví z nového domova ;-)

Na závěr porce dobrých zpráv bychom vás rádi informovali, že jsme konečně dostali z výroby první dávku minimodelů Naganského expresu. V nejbližší době je tedy začneme rozesílat. Těšte se na ně – jsou opravdu povedené ;-)

Děkujeme vám mnohokrát za pozornost a za přízeň. Ani nevíte, jak moc jste nám s Velkým přeletem pomohli. Jste nejlepší!

Cvak, konec hlášení!

 

 

"cvak" Vážení startéři, dámy a pánové, hovoří k vám kapitán. Prosím, připravte se, náš společný let z Prahy do Kunovic bude startovat již tento v pátek z letiště Praha - Kbely! VELKÝ PŘELET aneb právě jsme obdrželi povolení ke vzletu!!! Obrázek

Naši startéři, na jaře jsme vám slíbili, že budete první, kdo se dozví termín Velkého přeletu. A protože svoje slovo držíme... je to tady. Vyrážíme v pátek 23. 9. 2016 v 9:30! Dnes náš přepravce Universal Transport získal poslední potřebná povolení k převozu Naganského expresu.

Pro nás, posádku Velkého přeletu a přepravní firmu Universal Transport, vše vypukne už ve čtvrtek 22. 9. 2016 nakládkou na letišti ve Kbelech. Nakládku můžete sledovat zdálky za plotem kbelského letiště, ze směru od Satalic (u zastávky Nymburská). Pro vás, kteří byste se rádi přišli podívat na "prolétající" Naganský expres, však budou zajímavější dny 23. až 25.9. 2016. Právě během těchto tří dnů a dvou nocí musíme letadlo přepravit z Prahy-Kbel do Kunovic.

A kudy pojedeme? Vyrazíme v pátek ráno z Prahy-Kbel na Brandýs nad Labem, Čelákovice, Poděbrady, Okřínek, Jičín, Milovice u Hořic. Tam si dáme po zbytek dne přestávku a v noci budeme pokračovat na Hradec Králové, Býšť, Ostřetín, Vysoké Mýto, Litomyšl, Moravskou Třebovou, Mohelnici a Břuchotín. Tam si od sobotního rána dáme celodenní pauzu a o půlnoci vyrazíme na poslední etapu - Olomouc, Daskabát, Lipník nad Bečvou, Přerov, Hulín, Otrokovice, Staré Město… a Kunovice. Plánovaný příjezd do Kunovic bude v neděli v ranních či dopoledních hodinách. Mapu přepravy si můžete prohlédnout ZDE.

Velký přelet - harmonogram2.jpg

Pro přibližné časy průjezdu a přesnější informace během samotného přeletu sledujte facebookový profil LMK, AirZone.TV, média, dopravní hlášení o pohybu nadměrného nákladu a také samotné letadlo, které vybavíme vysílačem GPS polohy, díky němuž budete moci Velký přelet sledovat například na AirZone.tv nebo Technet.cz ;-) Budeme vám poskytovat online videopřenosy a reportáže z dílny AirZone.tv.

Rádi bychom vás také touto cestou poprosili o spolupráci. Prosíme vás: pokud to bude jen trochu možné, vyhýbejte se pohybu na samotné trase přepravy, neodstavujte na této trase svá vozidla apod., aby nedošlo k zablokování dopravy. Vždy mysleme na to, že chceme co nejméně omezovat ostatní účastníky silničního provozu a nechceme ohrozit samotný Velký přelet nějakou nepříjemnou situací.

Během transportu dbejte pokynů Policie ČR, Vojenské policie AČR, a zástupců přepravní společnosti Universal Transport!

Pokud se na nás půjdete podívat a budete fotit nebo natáčet video, prosíme, pošlete nám své úlovky na facebookovou stránku LMK nebo je sdílejte s hashtagem #VelkyPrelet! Rádi bychom, aby z vašich fotek vznikla fanouškovská sbírka na Facebooku. Uděláte nám tím obrovskou radost a pomůžete nám zdokumentovat Přelet z jiného úhlu pohledu, než bude ten náš... :-)

Držte nám i tůčku palce, ať všechny závěrečné přípravy a samotný Velký přelet zvládneme hladce.
Na viděnou při samotném Přeletu se těší

Vaše posádka "TU-BANDA"

Konec hlášení. "cvak"