Velký letecký závod - crowfunding kampaň

Novinky - Velký letecký závod

Píše se rok 1914. Na startu je 12 letadel. Doletí dvě. Jeden pilot zahyne. Pomozte vypátrat všechny detaily, uspořádat rekonstrukci a natočit film!

Film & Video
Miroslav Oros je nejen filmař, ale také skvělý aviatik. Dokládá to fakt, že je v současnosti jediným českým letcem zapsaným v Guinnessově knize rekordů. Miroslav Oros se představuje! Obrázek

Nechci, aby to znělo jako chlubení. Ale mám už něco nalétáno. Nejvýznamněji jsem se asi do dějin české aviatiky zapsal v roce 2011, kdy jsem na motorovém paraglidu nalétal za 90 dní před 9000 kilometrů. Zapsal jsem se tím do Guinnessovy knihy rekordů a také jsem získal titul Rekordman roku 2012. Nechlubím se, to všechno odvál čas. Jen chci případné podporovatele ujistit, že investované peníze jsou v dobrých rukou a že si to užijí společně s námi. I před čtyřmi lety mi na benzín přispěla celá řada známých i neznámých přátel a fanoušků. A to ještě nikdo žádný crowdfungding neznal. Stačilo si otevřít transparentní účet a na webu zobrazit jeho číslo. A taky mít dobrý nápad - a tím rekonstrukce velkého leteckého závodu rozhodně je!

Díky!
Míra Oros

http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/usti-ma-rekordmana-roku-2012-20120620.html

http://www.i-vysocina.cz/lifestyle/video-miroslav-oros-pokoil-svtovy-rekord-za-90-dni-uletl-na-padaku-9132-km

http://www.rozhlas.cz/sever/host/_zprava/miroslav-oros-drzitel-svetoveho-rekordu-na-motorovem-padaku--918819

V neděli 12. 4. bylo otevřeno Letecké muzeum Metoděje Vlacha. Některé repliky historických strojů se v září přidají i k našemu letu!

Děkujeme za Vaši přízeň. Máme pro vás zajímavou novinku. K rekonstrukci Schichtova letu s v případě, že ji budeme realizovat připojí na některé etapy i repliky historických letadel z Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi.

Letu zdar a věřme, naděje umírá poslední!

Miroslav Oros a Martin Krsek

Muzeum města Ústí nad Labem otevírá pro veřejnost 17. 4. výstavu Schichtův let - 101 let. Vernisáž proběhne o den dříve, tedy 16. 4. od 17 hodin. Martin Krsek i Miroslav Oros budou akci přítomni. Výstava k Schichtově letu od 17. 4. v Ústí nad Labem Obrázek