SCHICHTFLUG_titul_delsi_popis.jpg

Velký letecký závod Film & Video

Píše se rok 1914. Na startu je 12 letadel. Doletí dvě. Jeden pilot zahyne. Pomozte vypátrat všechny detaily, uspořádat rekonstrukci a natočit film!

Velký letecký závod

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
200 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Jsme dvojice dokumentaristů - historik Martin Krsek a filmař Miroslav Oros a vloni jsme se vydali po stopách 100 let starého leteckého závodu. V roce 1914 ho v tehdejším Rakousku-Uhersku vyhlásili majitelé ústecké továrny na mýdlo s jelenem bratři Schichtovi. Trasa vedla z Vídně, přes Prahu, Terezín a Ústí nad Labem do Brna, Raabu a Budapešti. Přihlásilo se 12 posádek. Dokončily dvě. Jeden pilot zahynul a spousta letadel skončila nouzově v polích.

Schicht_03.jpg

Rekonstrukce a dokument

O Schichtově letu, jak se tento podnik jmenoval, vznikne 50minutový dokument. Jeho vyvrcholením bude rekonstrukce závodu s využitím současné sportovní letecké techniky. Na přelomu září října 2015, tedy sto a jeden rok po původním zavodu, z Vídně odstartuje rozmanitá skupina letounů - továrně vyráběný ultralight, amatérsky postavené letadlo, motorové rogalo, replika historického letounu a další. Kam se posunula letecká technika za jedno století?

Schicht_04.jpg

Na co přispíváte?

Prostředky získané od dárců prostřednictvím www.startovac.cz budou použity na nákup dobových materiálů z filmového archivu, organizaci rekonstrukce závodu, spoluúčast na náklady s provozem replik dobových strojů, pohonné hmoty pro zúčastněné stroje a doprovodný tým, natáčení a finální postprodukci dokumentu.

Schicht_06.jpg

Dárky pro podporovatele

Připravena je spousta odměn. Od stažení filmu z internetu, přes VIP účast při rekonstrukci závodu a premiéře filmu, až po možnost absolvovat celý let v pozici navigátora / navigátorky. I takto totiž před 100 lety financovali aviatici své sny.

Schicht_08.jpg

Dokážeme to!

Neslibujeme nesplnitelné. Máme za sebou mnoho úspěšných dokumentů, ale i leteckých počinů, včetně absolvování rekordního vytrvalostního letu na motorovém padákovém kluzáku, zakončeném zápisem do Guinnessovy knihy rekordů.

Schicht_05.jpg

Přijďte na výstavu!

Od poloviny dubna 2015 bude Velký letecký závod prezentován také v rámci výstavy Schichtův let, která bude instalována v Muzeu města Ústí nad Labem (www.muzeumusti.cz).

Schicht_02.jpg

Báje a mýty o letcích a filmařích (a historicích)

Mezi prostým lidem panují báje a mýty, že co letec nebo filmař, to boháč či zbohatlík. Až na výjimky, kterými bohužel (nebo bohudík?) nejsme, tomu tak není. Věříme, že pokud budeme mít možnost setkat se někdy osobně, přesvědčíme vás, že naše vášně a touha po zachování paměti pro nás znamenají víc.

Pomozte nám vypátrat všechny detaily k tomuto leteckému počinu, uspořádat rekonstrukci závodu a natočit o něm dokument...

Doufáme, že si ohlédnutí do historie užijete společně s námi!
Martin Krsek a Miroslav Oros

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
200 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuMiroslav Oros

Odměny

99 KčKontakt!

Stažení plné verze filmu z internetu ve formátu MP4.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčMotor nahodit!

DVD z limitované edice s podpisy a poděkováním tvůrců. Tři vylosovaní přispěvatelé získají vyhlídkový let letadlem.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčFollow me!

Pozvánka na slavnostní premiéru a křest filmu v prosinci 2015. DVD z limitované edice s poděkováním tvůrců a osobním věnováním.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 150/150

Odměna nedostupná

1 000 KčPřipravit ke vzletu!

Originální triko a sada nášivek s emblémem akce. Pozvánka na slavnostní premiéru filmu v prosinci 2015. DVD z limitované edice s poděkováním tvůrců a osobním věnováním.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 50/50

Odměna nedostupná

2 000 KčStart!

Možnost VIP účasti při rekonstrukci letu na jednom mezipřistání - bude pro vás připraven VIP stan s občerstvením a osobně se setkáte s piloty a organizátory. Originální triko s emblémem akce z omezené série a sadu nášivek s emblémem akce. Pozvánka na slavnostní premiéru filmu v prosinci 2015. DVD z limitované edice s poděkováním tvůrců a osobním věnováním.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 25/25

Odměna nedostupná

5 000 KčRychlost!

VIP pozvánka na slavnostní premiéru a křest filmu v prosinci 2015 - banket v zákulisí a slavností párty s piloty, autory a organizátory po skončení premiéry. Možnost zúčastnit se rekonstrukce závodu jako VIP návštěvník na jednom místě mezipřistání. Originální triko s emblémem akce z omezené série a sadu nášivek s emblémem akce. DVD z limitované edice s poděkováním tvůrců a osobním věnováním.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

10 000 KčPlný plyn!

20minutový let v jednom ze "soutěžních" strojů. VIP účast na jednom místě mezipřistání. VIP účast na premiéře a křtu filmu v prosinci 2015. DVD, triko a nášivky.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

25 000 KčHledáme navigátory!

Staňte se přímým účastníkem rekonstrukce Schichtova letu. To znamená, že poletí jako navigátor v jednom ze "soutěžních" strojů! Rekonstrukce se uskuteční na přelomu září a října 2015. VIP pozvánka na slavnostní premiéru a křest filmu v prosinci 2015 - banket v zákulisí a slavností párty s piloty, autory a organizátory po skončení premiéry. Originální triko s emblémem akce z omezené série a sadu nášivek s emblémem akce. DVD z limitované edice s poděkováním tvůrců a osobním věnováním.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 4/4

Odměna nedostupná