Film První večeře - crowfunding kampaň

Film První večeře

Přispějte na náš film o mateřské lásce, nenaplněných očekáváních a odvaze přiznat barvu. Podpořte nás a pomozte náš film dokončit a dostat do světa!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O co jde

Natočili jsme krátkometrážní komediální film o tom, jak nám matky dokážou otrávit život ve snaze zajistit pro nás to nejlepší. Teď ho chceme dotáhnout k dokonalosti a dostat do světa - na festivaly, k vám!

 

Na co sbíráme peníze

Výroba filmu je velmi nákladná záležitost, zvlášť když chcete použít kvalitní techniku (film je natočen v 6K!), vytvořit dokonalé scény a obsadit profesionální herce. I když celý štáb a často i herci na filmu pracují bez nároku na honorář, stále je potřeba se o všechny postarat (nakrmit :), pronajmout a dovézt techniku, zajistit rekvizity atd. Všechny tyto náklady jsme zatím hradili z našich velmi omezených zdrojů a další náklady nás ještě čekají - na obrazovou a zvukovou postprodukci, distribuci na festivaly a propagaci atd., proto jsme se rozhodli přinést projekt sem a požádat Vás o pomoc.

 

Kdo jsme

Jsme štáb tvořený studenty filmové tvorby. Někteří z nás studují VOŠ Michael a někteří FAMU. Dohromady tvoříme tým, který spolu už pár filmových snímků natočil a všichni věříme, že tomu tak bude i v budoucnu. A protože víme, s jakým nadšením, láskou a zodpovědností k naší tvorbě přistupujeme, rozhodli jsme se Vás požádat o pomoc.

 

Proč nás podpořit?

1) Rád podporuji mladé, nadšené a zodpovědné lidi
2) Mám rád smích a filmy
3) Mám jistotu, že film vznikne, protože je již natočený ;)

Chceme točit filmy pro vás! Filmy, u kterých se budete bavit - smát či dojímat, ale zároveň nebudou banální. Není to lehký úkol, podpořte nás, abychom mohli v našich snech pokračovat a zlepšovat se!

 

O příběhu

POZOR TENTO ODSTAVEC PROZRAZUJE ZÁPLETKU. POKUD SE NECHCETE OCHUDIT O PŘEKVAPENÍ, NEČTĚTE NÁSLEDUJÍCÍ ŘÁDKY. 

Matka chystá večeři, na které jí má syn konečně představit přítelkyni. Celý den přemýšlí, jaká slečna to bude a své nadšení neskrývá ani před sousedkou. Těší se, že si synátor vybral dívku podle jejích představ. Když však po boku svého syna vidí přítele, zhroutí se jí celý svět. U stolu tak nastává bojová atmosféra, kterou matka psychicky nezvládá a doslova terorizuje přítele svého syna. Ovšem za vším člověk musí hledat něco hlubšího, že?

DSC07235-2.jpg

(Režisér při práci s herci)

Herci

Je skoro až zázrak, jak skvěle se nám podařilo film obsadit. Už na place během natáčení jsme se několikrát nemohli ubránit výbuchům smíchu a my věříme, že tomu tak je i ve výsledku (minimálně naše spolužáky kontrolní projekce velmi pobavily). O profesionálním nasazení našich herců není třeba se ani zmiňovat.

 

Hlavní postavu matky ztvárnila Dita Kaplanová, držitelka Křišťálového glóbu z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

 

2V_Kalivoda_Dominik_První_večeře_2018.00_03_55_00.Still004.jpg

2V_Kalivoda_Dominik_První_večeře_2018.00_00_56_12.Still013.jpg

Jejího syna hraje Libor Stach, kterého můžete znát například z Městského divadla v Mladé Boleslavi nebo ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

 

2V_Kalivoda_Dominik_První_večeře_2018.00_08_14_19.Still008.jpg

Další důležitou postavu pak představuje herec Michal Kuboušek a v roli sousedky se předvedla Tereza Blažková, kterou jste mohli vidět například v seriálu Bohéma, Ohnivé kuře a ve filmech, jako je Já, Olga Hepnarová nebo třeba také Modelky s.r.o.

 

2V_Kalivoda_Dominik_První_večeře_2018.00_08_18_22.Still007.jpg

2V_Kalivoda_Dominik_První_večeře_2018.00_03_04_06.Still003.jpg

2V_Kalivoda_Dominik_První_večeře_2018.00_05_13_01.Still009.jpg

Tak a teď už o nás, našem filmu a našich plánech víte vše. Věříme, že vás náš projekt zaujal a že nám pomůžete ho úspěšně dokončit. Hurá do toho!

DĚKUJEME!

Za štáb režisér Dominik Kalivoda a produkční Kristina Olgyaiová

 

Dom a ja sm.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?