Vašek Klakurka a jeho cesta na MS Xterra Havaj - crowfunding kampaň

Vašek Klakurka a jeho cesta na MS Xterra Havaj

Chci ukázat, že i když má člověk rodinu, je po operaci nohy a chodí při tom do práce, může se kvalifikovat na MS v terénním triatlonu Xterra 2018.

Ostatní
Vašek Klakurka a jeho cesta na MS Xterra Havaj

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chci ukázat všem, že založením rodiny to nekončí. Chci ukázat, že i přes zdravotní handicap to jde! Chci být vzorem nejen pro své děti, ale i třeba pro vás a vaše děti! Protože nikdy není pozdě začít!

Budu moc rád, když se rozhodnete tuhle cestu jít se mnou!

Jmenuji se Václav Klakurka a triatlonu se věnuji od svých 17-ti let, kdy mě tento sport až do mých téměř  28 let doslova pohltil. Během té doby jsem získal několik desítek medailí na domácí i na mezinárodní scéně.

       

Co je Xterra?

Xterra je terénní formou triatlonu, jehož závody se jezdí po celém světě. Tento sport spojuje tři rozdílné aktivity - plavání, horské kolo a terénní běh - do jedné. Vyvrcholením je Mistrovství světa, které se každoročně koná na havajském ostrově Maui. Závod se jede na vzdálenostech 1,5 km plavání v oceánu - 32 km MTB - 10,5 km běh.

Stránky závodu: http://www.xterraplanet.com/worlds/

                   

Mezi mé největší úspěchy patří:

titul mistra republiky v dlouhém terénním triatlonu do 24 let, 2006

MS Xterra 5.místo v kategorii 25-29 let 2009

MS Xterra 4.místo v kategorii 25-29 let, 2010

Mistr Evropy v terénním triatlonu ve věkové kategorii 24-29 let, 2011 

Ve svých 28 letech jsem potkal svoji manželku a začal s tím nejdůležitějším v životě, budováním vlastní rodiny. Nyní je mi 35 let a jsem hrdý otec 3 dětí - Erika, Anny a Václava. Mám to štěstí, že mě má manželka Kateřina a celá rodina v tomto sportu podporují. Jezdíme všichni společně na závody, i všechny tři děti také závodí.

Nejstarší syn Erik (12 let) už získává i cenné medaile. Letos se účastnil 2 dětských závodů Xterra v Itálii, kde získal 3. místo a v Polsku, kde získal 2. místo.

    

Velká daň :-( 

Sport mám moc rád a život bez něj si nedokážu představit. Jak už to bývá i sport si na mně vybral svou  daň a musel jsem před třemi lety podstoupit operaci achilovy šlachy, paty a plosky. Návrat byl velmi těžký. Nejen bolest na začátku, ale i můj pohodlný životní styl, který jsem při dětech takřka 7 let vedl. Dospěl jsem k tomu, že jsem měl lehkou nadváhu, neustálé výmluvy proč to nejde a k tomu nedostatek času.

  

Můj cíl?

Ale i přesto jsem našel nakonec sílu a motivaci, především díky dětem, pro které chci být vzorem a díky kamarádům sportovcům, se který se navzájem neustále motivujeme. Mým cílem pro letošní rok byla účast na MS v teréním triatlonu Xterra.

Podařilo se!

Po 7-mi letech se vrátil zpět na start světového poháru v terénním triatlonu Xterra a podařilo se mi kvalifikovat na Mistrovství světa. Noha stále není v pořádku a nevím, jak dlouho budu ještě vydrží běhat.

Příští rok mě bude nejspíš čekat další operace a proto bych rád letos reprezentoval Českou republiku na MS v terénním triatlonu Xterra. Závod se jede jako každoročně 28. října 2018 na havajském ostrově Maui.

Budu moc rád, když se rozhodnete tuhle cestu jít se mnou! Celá tato akce mě příjde na více než 70 tisíc korun (letenka 30 tisíc, ubytování 15 tisíc, startovné 14 tisíc, strava 10 tisíc, auto 6 tisíc), proto budu rád za jakoukoliv podporu. Za Vaši podporu jsem si pro Vás připravil odměny a také se s Vámi rád podělím o své přípravy na MS! A pokud bystě se rádi něco dozvěděli nebo chtěli poradit, neváhejte mne kontaktovat!

Díky. Vašek

 

  

Co si o tomto projektu myslíte?