banner_preskrtnuty.jpg

Válečníci starých časů Ostatní

Historický online časopis shání podporu, aby mohl přinášet více zajímavého obsahu.

valecnici-header.jpg

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
80 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

KONEC KAMPANĚ A BITVY VÁLEČNÍKŮ

NOVINKA K 4. 3. 2022. Bohužel z důvodu války na Ukrajině musíme ukončit kampaň. Příspěvky nyní posílejte hlavně potřebným lidem postiženým skutečnou válkou. Více informací - viz Novinky.

Náš portál do budoucna můžete podpořit pouze napřímo: https://www.militaryhistory.eu/podpora/

Představení projektu Válečníci starých časů

Milí příznivci vojenské historie,

na našem webu Válečníci starých časů - www.militaryhistory.eu - vycházejí už více než rok desítky článků o válečných událostech od starověku až do 19. století. Tyto texty si přečetlo už tisíce čtenářů.

Vedle textů o akcích a rolích v reenactmentu navazujeme na práci zaniklého časopisu Historické války, pro nějž psali mnozí autoři Válečníků. Historické války byly časopisem „jen“ papírovým, zatímco nám se nabízí rozsáhlé možnosti internetu, které bychom rádi využili. Zatím se však podařilo natočit pouze několik dílů podcastu Rozhovory Válečníků.

V dobrovolnických podmínkách a prakticky s nulovým rozpočtem, se po roce fungování dostáváme do fáze, kdy musíme časopis buď více profesionalizovat, nebo naopak omezit.

Ke kvalitním článkům a podcastům potřebujeme jednak dobré technické vybavení a jednak zaplatit lidi, kteří s ním umí pracovat. Proto do budoucna směřujeme k placené sekci a věříme, že se najde dost zájemců, kteří nám přispějí na tvorbu článků, audio nahrávek i videí a časem třeba i na interaktivní mapy či plány týkající se bitev a tažení starší vojenské historie.

Články budou i v budoucnu pro čtenáře z větší části viditelné (bez reklam). Předplatitelé, ale budou mít k dispozici plnou verzi článků včetně příloh „Pod lupou“ a případný další multimediální obsah (články ve formě audia, soubory ke stažení, mapy, videa, apod.).

Zakoupením odměny z naší nabídky na Startovači získáte na určitou dobu přístup do placené sekce. Přispějete-li vyšší částkou, pošleme vám i odměnu (např. tričko, pohár, dýku, ...), případně můžete prožít vzrušující zážitek spojený s rekonstrukcí historie - vojenský nebo gastronomický.

Malá ukázka odměn:

Ukázka odměn

Bitva Válečníků - Křižáci proti HusitůmV rámci kampaně, jsme si pro vás připravili hru, která jí má osvěžit a zároveň tím provedeme takový menší soukromý průzkum, jestli jsou mezi českými příznivci starší vojenské historie více oblíbení husité nebo naopak jejich protivníci.

Zakoupíte-li dárek v hodnotě od 150 Kč výše, můžete si vybrat mezi dvěma možnostmi – husita nebo křižák, podle vašich sympatií. Od 7.000 Kč výše se vzhledem k omezenému množství darů s vám domluvíme individuálně, ke které straně se chcete přidat.

Během kampaně vás budeme průběžně informovat, zda v bitvě o Válečníky vedou husité či křižáci.
Třeba pak přesvědčíte k podpoře i nějaké své známé, aby vyhrála právě vaše strana.

Zvolená strana se projeví na grafické podobě vašeho dárku:

Ukázka grafické podoby odměn

Podle vítězné strany pak připravíme sérii tří článků o husitských válkách právě z pohledu kališníků nebo katolických vojsk se zaměřením na výbavu a organizaci dané strany.

Při vybrané částce nad 110 tisíc Kč připravíme i nějaké video dokumentující válčení husitů či křižáků - podle toho, která strana zvítězí.

Vybereme-li více než 140 tisíc Kč, můžete se jako předplatitelé na svých Premium účtech těšit i na designovou úpravu vašich stránek, které budou stylizované buď do husitské červené či do zelené podle draka Dračího řádu Zikmunda Lucemburského.

-A na co peníze využijeme?Co přesně na našem portálu naleznete vedle článků a podcastů
se bude odvíjet podle vybrané sumy peněz:

 

Minimum 80 000 Kč.

Tato suma nám postačí na pokračování v naší činnosti, zavedení Premium sekce a do ní kromě vícero podcastů a plných verzí článků ještě přidáme následující prvky:

Reportáže z rekonstrukcí bitev, turnajů a podobných akcí – toto jistě ocení nejen reenactoři, ale každý, koho živé zpodobňování historických událostí baví. Potřebujeme k tomu nejen kvalitní kameru, zvukovou techniku, ale též zapáleného reportéra a vhodný „scénář“, aby reportáž vypadala zajímavě – průběh či příběh konkrétní bitevní ukázky, akční scény ze střetu bojovníků či bojových linií, komentovanou ukázku použitých zbraní, děl či další bojové techniky, rozhovor s pořadateli, velícími důstojníky i běžnými vojáky z obou stran…

První pokus jsme provedli při dobývání Curie Vítkov (nedaleko Liberce) v létě 2021. V průběhu kampaně vám přineseme ukázku této reportáže.

Navážeme užší spolupráci se šermířskou školou Digladior, která už teď pravidelně točí výuková videa svých lektorů. Na tuto školu máme velmi dobré osobní vazby a plánujeme její produkci zveřejňovat i na našem portále s tím, že ji opatříme patřičnými komentáři a utřídíme tak, aby si v ní všichni příznivci historického šermu našli takovou lekci, jakou zrovna budou potřebovat.

Fortifikace na hradech, pevnostech i na městských hradbách – opevnění a obléhání je důležitou součástí vojenství. V rámci projektu Válečníků můžeme udělat dokumentaci jak o originálním opevnění dochovaných hradů a pevností (Cimburk, Terezín a další), případně o jejich opravě a konzervaci dle moderních zásad památkové péče, tak o budování nových opevnění dle historických vzorů, ať už dočasného polního na nějakou rekonstrukci bitvy, či o stálých projektech typu Curia Vitkov v severních Čechách. Rádi bychom navštívili podobné stavby i v zahraničí. Zde je řeč jak o důkladných vizuálních článcích s přehlednou infografikou a doplněnými informacemi, tak o videodokumentaci.

Jako první pokusnou vlaštovku přinášíme krátkou reportáž o opevnění hradu Kost, kterou vám představíme v průběhu kampaně na Startovači.

Když vybereme 110 000 Kč.

Vedle výše zmíněného obsahu budeme moct tvořit a přidávat do Premium sekce i dokumentaci o památkách dávno zaniklých, které oživíme pomocí počítačových modelů.

3D rekonstrukce historických objektů – rádi bychom spolupracovali s lidmi, kteří se vizualizacemi hradů a pevností dlouhodobě odborně zabývají (například Petr Vavrečka či Milan Sýkora) a poskytli jim další možnosti pro jejich práci. Tímto způsobem se dají oživit stavby, které už v realitě dávno zanikly (například středověká podoba Špilberku, Lounská brána ve Slaném, Roháčův hrad Sion, Žižkův hrad Kalich a další). Rádi bychom umožnili na našich stránkách nejen statické obrázky z těchto rekonstrukcí, ale třeba i interaktivní průchod vybranými místnostmi či komentované rozbory opevnění (např. kliknutím na věž či hradbu v 3D modelu se objeví podrobnosti obrazové i textové).

Malou ukázku podobné prezentace jsme pro vás připravili ve spolupráci s archeologem Milanem Sýkorou, který nám poskytl video o malém hradu Skalka, dnes již prakticky zaniklém. Namluvili jsme k němu komentář a s použitím autorova textu jsme sestavili článek, který představuje původní opevnění tohoto hradu. Video zveřejníme v průběhu naší kampaně na Startovači.

Když vybereme 140 000 Kč.

Kromě zmíněných věcí chceme ještě blíže spolupracovat s reenactory a poskytnout jim možnost natočit příběhy a dokumenty ze své činnosti, kterou pak budou moci inspirovat ostatní reenactory.

A co si máte představit pod pojmem „Příběhy reenactorských spolků“? Chtěli bychom podpořit reenactorské spolky (KVH, legie, pluky či roty z různých období) v natočení atmosférických videí z táboření, bitev, případně výrobních postupů. Povzbudíme spřátelené spolky v Čechách a na Moravě, aby natočily ze svých akcí i své dokumenty a videa, která by se stala inspirací pro ostatní a my je mohli uveřejnit na našem portále. Spolkům půjčíme techniku i poskytneme know-how našich kameramanů případně externích spolupracovníků, kteří již mají s točením podobných „filmečků“ zkušenosti.

Jako zajímavou ukázku vám přineseme krátký filmeček Petra Hradského, který natočil s šermířskou skupinou Bandiere e Spade a týká se jedné zajímavé barokní legendy o šlechtici, který se sice narodil v našich zemích, ale dlouho pobýval ve Francii. Nicméně je třeba připomenout, že případné příběhy reenactorských spolků budou více dokumentární a méně filmové, jejich hodnota bude spočívat hlavně v atraktivní projekci armády, vojenských táborů či tažení z určité doby – například z třicetileté či sedmileté války.

Dále při výběru této částky plánujeme vyrobit speciální design našich stránek pro všechny podporovatele ze Startovače, kteří se přiklonili na stranu husitů či křižáků. Podle toho budou mít přizpůsobenou i vizualizaci po přihlášení na svůj profil.

Když vybereme 180 000 Kč a více

Bude-li úspěch našeho projektu až tak veliký, vrhneme se i na další využití techniky a naučíme se mnohé nové přístupy, jak prezentovat vojenskou historii.

Rádi bychom časem točili i videa výrobních postupů u řemeslníků, kteří rekonstruují starou výzbroj či výstroj, případně vyrábí jiné historické vybavení spjaté s vojenstvím. Dále zkusíme ve spolupráci s herními studii a vývojáři zjistit možnosti vytvoření interaktivních plánů bitev či tažení, aby si uživatel mohl sám proklikat jednotlivé fáze válečného střetu a zjistit si o něm podrobnější informace.

 Bude-li se vše dařit, chtěli bychom následně náš projekt internacionalizovat - tedy přeložit do angličtiny a prostřednictvím platformy Patreon nabídnout i zájemcům z celého světa.

Několik slov na závěrPlánů máme hodně a jsme si vědomí toho, že svým rozsahem jsou poměrně náročné na čas i vybavení. Proto doufáme, že se najde dostatek podporovatelů z Vašich řad, kteří nás podpoří zakoupením některé z našich odměn.

Předem děkujeme!

Vaši Válečníci starých časů
www.militaryhistory.eu/redakce/

Redakce Válečníků

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
80 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuVálečníci starých časů

Odměny

150 KčKaždý husita se počítá

Pomozte nám rozšířit náš projekt. Jsme rádi za každou pomoc a poděkujeme Vám za ní na stránkách. Také od nás dostanete 2 měsíce prémiového obsahu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

150 KčKaždý křižák se počítá

Pomozte nám rozšířit náš projekt. Jsme rádi za každou pomoc a poděkujeme Vám za ní na stránkách. Také od nás dostanete 2 měsíce prémiového obsahu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčNadšenec - husita

Nejprostší zastánci husitského hnutí od nás dostanou pohlednici s naším autorským motivem. Samozřejmě husitskou. A samozřejmě k ní je i půl roku prémiového obsahu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčNadšenec - křižák

Nejprostší odpůrci husitského hnutí od nás dostanou pohlednici s naším autorským motivem. Samozřejmě křižáckou. A samozřejmě k ní je i půl roku prémiového obsahu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčSrdcař - křižák

Komu by půl roku s prémiovým obsahem nestačilo, může dostat rok celý. Samozřejmostí je stylová křižácká pohlednice.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčSrdcař - husita

Komu by půl roku s prémiovým obsahem nestačilo, může dostat rok celý. Samozřejmostí je stylová husitská pohlednice.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

900 KčNapij se s námi! - husita

Stylový hrnek s naším logem, ze kterého si můžete vychutnat svůj oblíbený horký nápoj... ideálně u čtení článků u nás na webu, protože dostanete nádavkem rok placeného obsahu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

900 KčNapij se s námi! - křižák

Stylový hrnek s naším logem, ze kterého si můžete vychutnat svůj oblíbený horký nápoj... ideálně u čtení článků u nás na webu, protože dostanete nádavkem rok placeného obsahu. V téhle verzi nic pro kacíře!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 200 KčBratři v triku - husita

Podobně stylové, jako naše hrnky. Kvalitní bavlněné tričko s naší grafikou je k dispozici v pánské i dámské variantě. Navíc k němu dostanete rok prémiového čtení nádavkem. A také ve variantách pro ctnostné bojovníky za pravdu a proradné papežence.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 200 KčBratři v triku - křižák

Podobně stylový, jako naše hrnky. Kvalitní bavlněné tričko s naší grafikou je k dispozici v pánské i dámské variantě. Také k němu dostanete rok prémium účtu. Opět k dispozici ve variantě pro ochránce pravé víry i ve variantě pro zvrhlé kacíře.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 KčŠtědrý přispěvatel - husita

Pro ty fanoušky husitství, kterým se náš merch zalíbil, máme výhodnější balení trička s hrnkem najednou. A samozřejmě rok prémium účtu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 KčŠtědrý přispěvatel - křižák

Pro ty odpůrce husitství, kterým se náš merch zalíbil, máme výhodnější balení trička s hrnkem najednou. A samozřejmě rok prémium účtu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčPožehnaný - křižák

Kromě trička, hrnku a čtení na rok, si navíc řeknete, co by jste chtěli číst. Zpracujeme podle Vašeho námětu článek. V této verzi pro křižáky, ale máme i tu horší variantu pro kacíře.

Počet dostupných odměn: 25/25

Odměna nedostupná

5 000 KčPožehnaný - husita

Kromě trička, hrnku a čtení na rok, si navíc řeknete, co by jste chtěli číst. Zpracujeme podle Vašeho námětu článek. V této verzi pro pro kališníky, ale máme i tu "horší" variantu pro zatracené papežence ;).

Počet dostupných odměn: 25/25

Odměna nedostupná

7 000 KčZapálený historik

Vyhrazeno pro opravdu velké fanoušky. Kromě obligátního trička a roku prémiového obsahu, v tom máte nádobu na pití - ale nebojte, nejde jen o nějaký hrneček, ale o repliku loštického poháru, ručně vyrobenou v ČR. A navíc ještě knihu od našeho šéfredaktora s osobním věnováním.

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

10 000 KčZa groš kudla

Dobře, je o dost dražší. Každopádně je to poctivá česká ruční práce, která najde lecjaké využití nejen v kuchyni. K tomu samozřejmě rok prémiového účtu a stylové triko.

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

10 000 KčVálečník starých časů

Chcete si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, obléct si zbroj, a vládnout pravým mečem a něco se k tomu naučit? Ve spolupráci s šermířskou školou Digladior pro Vás připravíme hodně intenzivní a naučné odpoledne. Naučíme vás úplné základy šermu dlouhým mečem, vyzkoušíte si plátovou zbroj a nejrůznější zbraně. Prostě splníme Váš tajný sen, být aspoň na chvíli rytíř. K tomu dostanete stylové triko a rok čtení prémiového obsahu.

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

15 000 KčMecenáš

Naše redaktorka Monika Feyfrlíková - Černá je mimo jiné autorkou kuchařky Kuchyně pozdního středověku, a přichystá pořádnou hostinu, bez prázdného pozlátka turistických atrakcí, za to s neokoukanými recepty, ze kterých se vám budou zaručeně sbíhat sliny. Navíc Vás na ní ohákneme do historického kostýmu. K tomu samozřejmě tričko a prémiový obsah - tentokrát už navždy.

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

40 000 KčGenerál

Oslovil Vás náš projekt natolik, že by jste se chtěli stát naším generálním partnerem? Rádi s Vámi budeme spolupracovat, připravíme Vám nějaký ten obsah na míru a Vás a vaše logo budeme pravidelně uvádět u našich článků. Konkrétní možnosti spolupráce můžete domluvit s naším šéfredaktorem. Navíc Vás pořádně nakrmíme na hostině a ošatíme. K tomu čtení prémium obsahu už nafurt. Plácnem si?

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná