V koncích na konci světa - crowfunding kampaň

V koncích na konci světa

Pomoz mi vybrat pár šušní na vydání humoristického cestopisu, v němž hlavní hrdinové nerespektovali jak společenské normy, tak také zákony přírody.

Knihy
V koncích na konci světa

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

"Nechápu, jak si můžeš gratulovat k tomu, že píšeš sprostě...Ale to je fuk. Tobě a těm tvým kámošům to štěstí stejně jednou dojde. GL," přišla mi jednou zpráva od nějaké dívky na můj již nefungující blog. Nechápal jsem, co po mně chce. Ale myslím, že by byla úplně stejně postižená, kdyby dvacet let žila v Ostravě. A co se týče cest, při níž člověk ohrožuje své vlastní zdraví, to by ji nejlépe vysvětlil Friedrich Nietzsche svým citátem: "Tajemství, jak sklidit největší plody a požitek z bytí, zní: žít nebezpečně."

 

Cíl projektu
Ale zpátky k věci - tedy knize, která je již napsaná a nyní shání penízky pro nakladatele, který si vyžádal spolufinancování. A já mu (nakladatelovi) za to děkuji. Jelikož místy opravdu padají vulgarismy a pro velká nakladatelství jsem noname člověk, nehodlají se mnou komunikovat. Prý že si obyčejný člověk nebude chtít přečíst o tom, jak padáte v jamajské džungli z vodopádu a omylem vám u toho vypadne sprosté slovo. Ať si naserou.

Tohle nebylo cílem. Nebylo cílem psát pro obyčejného čtenáře. Cílem bylo psát proti proudu. Dílo totiž pojednává o cestách několika přátel po světě, při kterých jim šlo v některých případech o zdraví a při kterých ve všech případech nerespektovali společenské normy a zákony přírody. A občas si u toho zanadávali.

 startoav 1.png

Proč hledám finanční podoru?
Jak jsem již napsal, nakladatelství, které je ochotno knihu vydat, si vyžádalo v rámci spolufinancování částku ve výši 30 000 Kč. A pravda, 30 000 Kč není tolik, abych je nevydělal normálnějším způsobem, takže mi pomáhat asi nemusíš. Jen mi to přijde jako jednodušší způsob, než si brát vedlejšák, jehož základním stavebním kamenem bude věta "...a chcete je s kečupem?" Ale jsem líný jako veš a navíc vás žádám o 10 000 Kč, takže si dvakrát rozmysli, jestli budeš hamoun, nebo ne. Doufám, že jste mou upřímností ohromeni stejně jako já.


A knížku pak chci vydat z jednoho prostého důvodu, a to splnění si svého životní snu. Chci alespoň jednou v životě při jízdě vlakem potkat v "kupéčku" někoho, kdo čte mé dílo. Teprve pak budu moct v klidu umřít.

 

UKÁZKA KNIHY (rozklikni :-) )

OBSAH KNIHY

1) Bloudění Jamajkou

2) Stopem do Francie a zpět

3) Stopem po Chorvatsku

4) Kalifornií á la Kerouac

5) Bez peněz do Kyrgyzstánu nelez

6) Íránská party hard

7) Putování Asií

8) Kterak jsem za severním polárním kruhem dostal průjem

9) Polízanice s policisty na východní Ukrajině

10) Bonusový příběh

 

A NĚJAKÉ DALŠÍ FOTEŠKY

startovac 2.png

startovac.png

Co si o tomto projektu myslíte?