UŽ SE NECHCI BÁT! - crowfunding kampaň

UŽ SE NECHCI BÁT!

Pomožte mi prosím vydat novou terapeutickou knihu, která bude sloužit jako užitečný pomocník, rádce a průvodce při zbavování se vlastních strachů.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

"KNIHA, KTERÁ VÁS NAUČÍ LÉČIT STRACHY" 

Už se nechci bát!      

          Dovolte mi představit vám novou terapeutickou knihu, která pomůže každému člověku zabavit se jeho strachů, úzkostí a obav. Kniha, spolu s terapeutickými kartami a pracovním deníkem, bude sloužit jako komplexní pomůcka pro léčbu sebe sama, pěkně v klidu a pohodlí domova. Tato kniha dokáže nahradit sezení u psychologa, kurzy a workshopy na téma: strachy a jak se jich zbavit, bude člověku rádcem a pomocníkem v jeho těžkých chvílích.

 

NA CO PŮJDOU VYBRANÉ PENÍZE?

        Abych mohla celou sadu s níže uvedenými parametry vydat, potřebuji vybrat 75.000 Kč. Tato částka zahrnuje náklady na grafiku, předtiskovou úpravu, platbu malířům, návrh obálky a finální podoby karet, sazba, tisk, korekce a provizi pro Startovač.

 

JAK JSEM NA TOM TEĎ?

       Nyní mi autorka obrázků pro ženy kreslí již 23 kartu z 36 , autor obrázků pro muže kartu 9 z 36. Kniha a texty jsou již napsané, čeká se na dokreslení všech obrázků, abych je mohla popsat a po té předat texty ke korekci a do tisku.  

__________________________________________________________________________

O ČEM TO CELÉ BUDE?

       Máte strach udělat důležitá rozhodnutí? Požádat o zvýšení platu, povýšení či přeložení? Odejít z neuspokojivého vztahu? Čelit nové budoucnosti? Ať už máte obavy z čehokoliv, tato kniha vám pomůže jim plně porozumět a vypořádat se s nimi jednou provždy. V knize naleznete techniky, způsoby, které již pomohly bezpočtu lidem. Naučíte se svůj vnitřní strach ovládnout a posunout se ku předu. V této knize je psané s velkým porozuměním a mnohaletými zkušenostmi přesně to, co potřebujete. Zjistíte, čeho a proč se bojíte, jak proměnit strach v něco smysluplného, naučíte se vzít život do svých rukou. Naučíte se zbavit negativních myšlenek a prožít smysluplný a naplňující život. Naučíte se jak proměnit svůj strach a nerozhodnost v sílu, akci a lásku.

vrana.png

-  obrázek číslo 22. pro ženy, název karty: Strach, jako imaginární přítel

mnich.png

- obrázek číslo 2. pro muže, název karty: Popiš všechny svoje strachy

 JAK NÁPAD VZNIKL? 

       Pracuji jako psycholog – terapeut. Dnes a denně se snažím pomáhat těm, kteří pomoc vyhledají. Zjistila jsem, že i když má každý člověk jiné starosti a trápení, jednu věc mají všichni společnou. Jedna věc provází životem všechny, ať už je vám dvacet, nebo padesát let. Tou věcí jsou strachy.

       Nezáleží na tom, čeho se bojíte. Zda je to samota, nebo ztráta práce, strach z rozchodu, nebo že se vám nepodaří zabezpečit rodinu. Jakýkoliv strach, ať už je menší či větší je velice nepříjemný a zatěžuje život. Strachy mívají dlouhého trvání, těžko se jich zbavuje a někdy se jim člověk přizpůsobí natolik, že se jim zcela podřídí.    

       Dlouho jsem přemýšlela, jakou komplexní pomůcku bych mohla používat pro své klienty a třeba jim i tuto pomůcku nabídnout domů, kde si budou moci v klidu a pohodlí domova sami podle svých potřeb a možností na svých strachách pracovat. Pomůcku, která by plně nahradila sezení u psychologa a lidé by ji mohli využívat opakovaně dle svých potřeb a možností během svého života. Nezávisle na věku, znalostem či zkušenostem.    

       Bohužel jsem zjistila, že žádná taková komplexní pomůcka vytvořená nebyla a proto jsem se jednoho krásného rána rozhodla, takovou pomůcku vytvořit. Vytvořit sadu pro všechny, kteří by chtěli se svými strachy dále pracovat a nechat je zmizet ze svého života jednou pro vždy. Pro všechny lidičky, kterým jejich strach otravuje život. Kniha by byla určená nejen pro mé klienty, ale pro každého, který chce ve svém životě něco změnit.  

       Díky této sadě, která obsahuje knihu - manuál, karty a pracovní deník by si lidé mohli léčit jakékoliv strachy, které je v životě potkají a to všechno v pohodlí a klidu domova. Nezávisle na čase a intenzitě práce sám na sobě. Každý by postupoval a léčil sám sebe dle svých potřeb a časových možností.     

 

NĚCO O AUTOROVI

       Jmenuji se Veronika Pešková a vystudovala jsem psychologii v Olomouci na Univerzitě Palackého. Řadu let jsem pracovala jako školní psycholog do té doby, kdy jsem se plně rozhodla věnovat se svoji soukromé poradně s názvem GAIA, kterou se nyní snažím plně rozvíjet.  

       Ve své knize využívám poznatky především z transpersonální psychologie, kterou velice ráda aplikuji. Dle mého názoru obsahuje transpersonální psychologie zcela komplexní a velmi rozšířený náhled na svět, lidskou psychiku a dění v celém jeho životě. Jsem toho zastání, že transpersonální psychologií se dá pochopit pravá hloubka jakéhokoliv problému v životě každého jedince.    

www.gaiaporadna.cz 

 

JAK BUDE CELÁ SADA VYPADAT A KDY VÝJDE?

Kniha – manuál

       Bude obsahovat celkem 36 jednotlivých kapitol. Každá kapitola ponese jeden terapeutický proces - úkoly, ve kterých bude přesně krok za krokem popsán postup co dělat, aby si člověk úspěšně řešil a pomalu odstraňoval svůj strach pomocí těchto jednotlivých procesů.

       Každý z těchto procesů má samostatný, velice léčebný charakter. V každém se můžete dozvědět něco více o svém strachu, cenné informace a užitečné rady. Jít hlouběji do jádra strachu, díky čemuž mu více porozumíte a budete schopni se krok za krokem tohoto strachu zbavit. Proměňovat ho a přetvářet natolik, že vám již v životě nebude nikdy překážkou. Všechny procesy na sebe vzájemně navazují. Jsou vytvořeny tak, aby se propojili do uceleného léčebného systému, který pomůže odstranit potřebné obavy.     

       Kniha je napsaná velice osobitým způsobem, což pomáhá tomu, aby si každý mohl řešit svůj konkrétní strach a pracovat s ním po dobu celé knihy. Jsou v ní uvedeny i praktické příklady ze života, které čtenáři umožní se lépe s knihou ztotožnit.   

·         Kniha bude obsahovat cca 200 černobílých stran formátu A5, bude vytištěna na kvalitní papír a vázaná. To znamená v pevných deskách. Moc bych si přála, aby kniha vyšla před Vánoci 2015.   

 

Terapeutické karty

       Našla jsem dva malíře, muže a ženu, kteří mi kreslí obrázky k této knize. Z těchto obrázků budou vytvořeny speciální terapeutické karty, které budou jako součást balení každé sady.

       Tyto karty se budou využívat k jednotlivým kapitolám - terapeutickým procesům, aby jste se tak ještě lépe mohli do svého strachu vcítit a porozumět mu. Tímto způsobem vznikne velmi komplexní pomůcka k léčení všech možných strachů a obav. 

       Karty pro ženy, kreslí žena. Lépe se tak vystihne ženská energie a myšlení žen. Karty pro muže kreslí muž, aby zase on lépe zachytil energii a myšlení mužské. Přeci jen muži i ženy přemýšlí a řeší strachy odlišným způsobem a proto jsem chtěla zachovat tuto logiku i v rámci celé knihy, potažmo obrázků na terapeutických kartách. Věřím, že tímto způsobem se bude každému pracovat se svým strachem mnohem lépe, než kdyby byly obrázky na kartách vyobrazeny stejným způsobem pro obě pohlaví.  

·         Terapeutické karty budou obsahovat 36 obrázků zvlášť pro muže a pro ženy, budou tištěny v barevném provedení na kvalitní papír ve velikosti 9 x 14 cm jedna karta.

1.kartaS.jpg

- obrázek číslo 1. pro ženy, název karty: Vypiš své strachy

bubak.png

  - obrázek číslo 6. pro muže, název karty: Používám program boje, nebo útěku?

        

Pracovní deník

       Je sešit, do kterého si člověk bude moci zapisovat jednotlivé zhotovené úkoly. Konkrétně věci, na které díky jednotlivým procesům přijde. Na konci pak z tohoto pracovního deníku vznikne malá soukromá brožurka o vlastním strachu, se všemi potřebnými údaji o něm. Vše bude pěkně pohromadě sepsané a kdykoliv k dispozici.    

·         Pracovní deník bude v brožurovém provedení. To znamená v tenkých deskách a bude obsahovat 45 černobílých stran formátu A5. Bude možné si ho samostatně dokupovat, nebo stahovat v online podobě na stránkách knihy.  

 

       Kniha, karty i pracovní deník budou spárovány a označený stejnými číslicemi pro snadnější orientaci v celé sadě. Vše pěkně logicky uspořádané.

       Jediné, čím si ještě nejsem zcela jistá je název knihy. Zatím používám UŽ SE NECHCI BÁT. Je však zcela možné, že název ještě změním. 

 

DALŠÍ INFORMACE

Tvůrkyně obrázků pro ženy:

Jana Ivanková, farbičkami dávať príbehom dušu

        Volám sa Janka a rada premieňam  pocity do farieb. Ilustrácie k tejto knihe tvorím farebnými ceruzkami pre lepšie znázornenie detailov a tieňovanie. Postupne sa vynára príbeh mladej ženy kráčajúcej lesom, na ktorej sa stretáva tvárou v tvár so svojimi strachmi. Negatívny aspekt som znázornila havranom. Napriek jeho zápornému stvárneniu pomáha žene nájsť samu seba. Kreslením obrázok naciťujem a zmeny badám tiež na sebe, kniha ma formuje a posúva. Zo začiatku ustráchané dievča, dnes s vierou, že všetci sme výnimoční a dokážeme uskutočniť priania vlastnej duše. Strach sa procesom liečenia mení v silu osobnosti. Do každej karty dávam odkaz, aby v sprievode knihy pomáhali tým, ktorí so svojimi strachmi bojujú denne. Rodíme sa bez strachu, pestujeme si ho životom. Každý máme kľúč v sebe a jedine my si môžeme  "spísať" svoj nový život, aký si skutočne zaslúžime.

 www.farebnesvetielko.sk

 

Tvůrce obrázků pro muže:

Martin Hartman

Jmenuji se Martin a má tvorba spočívá v olejomalbě, akrylu a tužky.
K mé tvorbě patří i to , že každá malba či kresba, která vzniká mojí rukou je taková, než jaká měla být. Proto tvrdím, že to nemaluji já, ale něco ve mne. Je to energie co vede moji ruku a proto ji musím dlouho nabírat pro novou tvorbu. Maluji s hudbou, která mi dává sílu a tah jistou rukou. Je mi ctí pracovat na knize, která je plná strachu a proto pro mne zcela stížené ovládání té energie už jen proto, že ze svého života jsem strach vyloučil. Věřím tomu, že nic není jen tak a vše má svůj smysl a proto přes překážky ke hvězdám. Strach je velký, ale podstata je tak detailní ,že lze jen těžko hledat. Je tak hluboko a přesto tak jasný. Mám sen a to takový jako v té knize. Léčit duši, která byla čistá do té doby než přilétlo první smítko.

https://m.facebook.com/profile.php?id=842556249143772

PODĚKOVÁNÍ

       Chtěla bych poděkovat za všechny příspěvky jak malé tak velké, protože bez vás by to nebylo možné. Ze srdce vám všem děkuji.

Co si o tomto projektu myslíte?