USB Mišpacha - crowfunding kampaň

USB Mišpacha

Pěvecký soubor Mišpacha vdechuje od sedmdesátých let život židovským písním. Nastal čas vdechnout život také USB diskům.

Hudba
USB Mišpacha

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

USB Mišpacha

Míříme výš! Díky nečekaně rychlé podpoře jsme se rozhodli, že můžeme nabídnout víc, než to, co jsme původně plánovali:

Pokud se vybere dalších 10.000,- Kč, vyrobíme malou brožurku (booklet) k USB diskům. 

Pokud se vybere dalších 18.000,- Kč, připravíme zpěvník s písničkami z nového alba. 

A pokud budou sponzoři štědří, vyrazíme a objedeme republiku, abychom rozdávali radost z našich písní.

 

Pěvecký soubor Mišpacha vdechuje od sedmdesátých let život židovským písním. Nastal čas vdechnout život také USB diskům.

Již čtyřikrát vydal pěvecký soubor Mišpacha své písně na CD discích. Poprvé v roce 1991, kdy hudebnímu světu ještě dominovaly desky a kazety a CD bylo převratnou novinkou. Naposledy v roce 2008, kdy se začínalo prosazovat stahování a streamování hudby, a cédéčkům začala odzvánět hrana. 

Nyní se Mišpacha rozhodla vydat dalších 24 písní. Po klasických, chasidských, šabatových a svátečních motivech zvolila napopáté biblické texty. 

Otázkou byl vhodný nosič. A odpovědí by měl být designový 16GB USB disk. 

Pomůžete? Pomožte.

Nastal čas vdechnout život také USB diskům.

-------

Mišpacha a její historie

Mišpacha je fenomén, který přesahuje oblast hudební. Možná více než jiné hudební skupiny vyrůstá z intimity, vznikla z mnohaleté tradice zpívání v rodině, v rodinách tak, jak se na jejím složení podílelo vždy také několik skupin příbuzných. Odpovídala na proměny celospolečenských dějin, vznikla před rokem 1970 a okamžitě zapůsobila jako posila proti sklíčenosti, její písně kolovaly mezi mládeží spolu s písněmi folkařů; spolu s židovským samizdatem (Sefer) a s bytovými semináři rabbiho Isaaca Newmana byla vzácným výrazem nezávislé židovské kultury; v Mišpaše se formovaly mnohé osobnosti, které později, v letech devadesátých, budovaly židovskou komunitu.

To, co Mišpacha zpívá, jsou především modlitby, a v podání Mišpachy se tak zpěv vrací ke svému počátečnímu nejvyššímu poslání – k vyjádření lidské duchovnosti. Muzikoložka Hana Rothová (roz. Malá), která Mišpachu založila, vyhledávala a upravovala pro ni písně, nacvičovala je a dirigovala až do roku 1997, písně charakterizovala jako židovské lidové duchovní písně.

Po smrti zakladatelky se vedení Mišpachy ujala tehdy jednadvacetiletá Hanina dcera Helena Rothová (provdaná Divecká). Soubor vede doposud. Pod její pomyslnou taktovkou vydal soubor čtyři CD a chystá se na páté.

-------

Projekt na Startovači

Jak bude USB vypadat? Takto:

vizualizace

 

Co bude USB obsahovat? 16 GB paměti. 24 písní Mišpachy (Mišpacha 5 Písně z Tanachu), booklet neboli brožurku v PDF. 

Jak budeme USB nabízet? V krabičce.

Co s volnými daty? To už je na vás. Můžete si dokoupit starší písničky Mišpachy, uložit si tam své vlastní soubory, cokoliv budete chtít.

Je možné získat jen USB disk bez písniček? Ano, podívejte se do odměn pro podporovatele.

Je možné si přikoupit jednu či dvě starší písničky? Jistě, i to bude možné - vítejte v digitálním světě :)

-------

Hudební ukázky

Samchem (Radujme se)

Kumi ori (Přijď mé světlo)

Co si o tomto projektu myslíte?