Desková hra Urbánie - crowfunding kampaň

Desková hra Urbánie

Nová česká desková hra. Vybudujte jedinečné město, s nímž projdete od středověku po současnost.

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Nové divadlo by společenská smetánka určitě uvítala, ale co když přijde válka? Nebylo by lepší investovat do městského opevnění? Když si od soupeře povolám zkušené architekty na stavbu mé opery, tak tím sice napomůžu jeho věhlasu, ale získám tak nezbytné know-how na vybudování dalšího výjimečného monumentu. Mám postavit nový kancelářský park na místě současné ocelárny, nebo bude lepší počkat, až se uvolní pozemky za městem?

 

Tato a mnohá další rozhodování vám přinese nová česká hra Urbánie, ve které si vyzkoušíte dovést své město od středověku po současnost za 30 minut. V každém tahu postavíte jednu novou budovu a posunete se tak o kousek dále na své výpravě staletími. Současně se budete muset rozhodnout, zda některou ze svých starých milovaných staveb zboříte, aby uvolnila své místo pokroku, nebo raději sáhnete do městské pokladnice a vykoupíte nové, stále se zdražující pozemky.

 

01.jpg

 

Urbánie staví na jednoduchém herním principu „card drafting“, díky němuž hra rychle odsýpá a bude vás držet v napětí až do konce. A i když v závěru bude určen jen jeden vítěz, všichni se budou těšit ze svých krásných a jedinečných měst, která vybudovali.

 

Jak se to bude hrát?

 

Každý hráč začne s hradištěm skládajícím se z pouhých tří karet - budov: palisády, tržiště a obytné zástavby. Postupně jeden po druhém si hráči budou vybírat modernější budovy z omezené nabídky. Při stavbě nové budovy budou moci své město rozšířit, nebo přestavět již existující budovu. Postupně hráči projdou šesti epochami od středověku až po jedenadvacáté století. Na konci každé epochy hráči dostanou body za své aktuálně postavené budovy. Některé budovy časem ztrácejí na hodnotě, jiné si svou cenu drží. Rozhodování o tom, kdy a jak přestavovat své město, je klíčovým prvkem hry.

 

Kromě stavění budov budou moci hráči ještě aktivovat různé dějinné události, které při správném načasování pomůžou jim samým nebo uškodí soupeřům. Získané body budou tří druhů: bohatství, prestiž a spokojenost obyvatel. Ten hráč, který dosáhne nejlepšího výsledku ve všech těchto kategoriích, se stane vítězem hry.

 

Jak to bude vypadat?

 

Hra bude krásná a originální díky nadané kreslířce Noemi Valentíny, která v současné době pilně pracuje na obrázcích. Pokud vybereme cílovou částku, budeme moci provést kvalitní výrobu ofsetovým tiskem a výsekem. Do rukou se vám tedy dostane výrobek v takové kvalitě, na jakou jste zvyklí z „komerčních“ deskovek. Hra se bude skládat z více než stovky karet s budovami a žetonů pro bodování. Ve hře nebude žádný herní plán ani deska. Hra bude v krabičce úsporných rozměrů vhodné i na cesty.

 

06b.jpg

Co se stane s vašimi penězi?

 

Finance, které nám přes Startovač zašlete, společně s našimi penězi pokryjí výrobu 500 kusů Urbánie. A proč hned 500 kusů? Při menším nákladu by nebylo možné dosáhnout výroby v potřebné kvalitě za rozumnou cenu. Museli bychom sáhnout ke kompromisu ve formě napůl ruční výroby. A to nechceme! Hry, které nám zbudou po rozeslání odměn na Startovači, nabídneme v obchodech s deskovými hrami.

 

02.jpg

 

Chcete mít svou Urbánii jako jedni z prvních?

 

Pak neváhejte a v pravé části stránky si vyberte jednu z nabízených odměn. Peníze je možné zaslat převodem, zaplatit kartou nebo prostřednictvím služby PayPal. Pokud se nám podaří vybrat cílovou

částku, tak se budete moci těšit na svou Urbánii nejpozději v říjnu. Chcete nás podpořit jen symbolicky? Potom jsou pro vás připraveny odměny ve formě originálních perníčků a pohlednic s původními ilustracemi naší šikovné kreslířky. Kdyby se stalo, že se finance od vás nesejdou a cílové částky se nedosáhne, rozešle vám Startovač vaše příspěvky zpět.

 

Líbí se vám náš projekt? Těšíte se? Chcete se na něco zeptat? Pište nám do diskuze, na Facebook, sdílejte, lajkujte... a klidně o nás mluvte i offline :-)

 

Děkujeme!

 

Petr Chval & team

petr-chval@centrum.cz

 

https://www.facebook.com/urbanie2016/

 

Co si o tomto projektu myslíte?