UPROSTŘED ZÁŘÍ ZPĚV - crowfunding kampaň

UPROSTŘED ZÁŘÍ ZPĚV

Pomozte nám dovést náš hudebně-zábavný hořkosladký celovečerák k první klapce a tím pádem i do kin.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Zhruba 70minutový hraný film s hořkosladkými popěvky, mezigeneračním milostným trojúhelníkem, recitací poezie, burčákem a šavlovým tancem mezi paprsky babího léta (slovy Jaroslava Duška "zábavný kousek"); podpořte nás vy všichni, kdo jste ještě nezanevřeli na český film, tradičně už více než 50 let reflektující tragikomiku malého českého všedního dne.

Jeho námět a původní verze scénáře vznikly ve třetím ročníku mého studia na katedře scenáristiky a dramaturgie FAMU (v roce 1998) a já tehdy touto verzí absolvoval bakalářský stupeň. Po různých peripetiích (tehdy ještě elektronicky nezálohovaná byla ve formě strojopisu uskladněna v berounské pobočce FAMU, kde při povodních v roce 2002 vzala za své) jsem nakonec v roce 2014 podle jejích motivů sepsal první verzi současného scénáře; jeho protagonisté (spolu s autorem) patřičně zestárli a dodali tak příběhu onen nezaměnitelný mezigenerační rozměr.

Nyní se projekt nachází ve stavu shánění finančních prostředků (role jsou obsazeny asi z poloviny, vybrána je i hudba a některé lokace): naším aktuálním cílem je dovést ho k samotnému natáčení, což v sobě zahrnuje především sehnat prostředky na veškeré smluvní a administrativní úkony, výběr lokací a tvůrčího štábu, kamerové zkoušky apod. Když  se vybere víc, budeme moc rádi, ale žádáme raději tu nejmenší možnou částku, za kterou se projekt dá připravit, a když objem příspěvků trochu naroste, situaci nám to jen ulehčí.

Jádro našeho filmového příběhu se odehrává na každoročním setkání party dnes už 40-50letých básníků, kam se jeden z nich vrací po 9leté pauze. Tento sraz na chatě poblíž řeky Sázavy ale zároveň navštíví i jeho bývalá manželka, která by se k němu ráda vrátila, a též 19letá dcera jedné z jeho bývalých partnerek, kterou kromě bývalého "otčíma" zajímají i ostatní zúčastnění této "táborové seance". Jelikož vztahy v básnické komunitě už nejsou zdaleka tak přehledné, jako bývaly před lety, recitační večírek u táborového ohně se vyvine poněkud jinak, než si většina zúčastněných zpočátku přála. Vše je pak rámováno střídavě oblačným, střídavě slunečným lyrickým oparem babího léta...

 

-----

První přidané video zachycuje předobraz hrdinů našeho filmového projektu - jeden z dávných srazů básnické Skupiny XXVI na katolické faře v Příchovicích u Tanvaldu na přelomu listopadu a prosince roku 1996... někteří z účastníků již nejsou mezi námi - například nezapomenutelný Oscar Ryba (1963-2002), který v tomto mém školním pokusu o dokument předčítá dopis Romana Szpuka z protialkoholní léčebny:

 

Druhé video je další můj "školní" filmeček z FAMU, hraný příběh s písničkami alternativních rockových "legend" - je to příběh ze života třiatřicátníka Huberta, který by měl být jakýmsi předobrazem postav Mejly a Bobana z chystaného projektu Uprostřed září zpěv:

 

Třetí video je výmluvné - ve scénáři filmu Uprostřed září zpěv je v první půli příběhu scéna z podobné "punkové veselice":

 

Čtvrté video je první pokus Rendy Šmotka, hereckého představitele jednoho z básníků v Uprostřed září zpěv, o přímluvu za náš projekt... touto verzí se ovšem ocitl až zcela "na konci září":

 

Co si o tomto projektu myslíte?