UNITY: NEJLEPŠÍ OHNIŠTĚ  NA SVĚTĚ - crowfunding kampaň

UNITY: NEJLEPŠÍ OHNIŠTĚ NA SVĚTĚ

Jedinečný návrh koše na oheň, který má ambice být nejen nádherným estetickým prvkem venkovních prostor, ale také důležitým praktickým pomocníkem.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O PROJEKTU


UNITY spojuje unikátní vzhled a velmi efektivní spalování. V těle z žáruvzdorné oceli je ukrytý praktický nerezový popelník a systém pro polohování inovativního grilu, který k ohništi také patří. Pomůžete nám rozjet sériovou výrobu?

foto9b.jpeg

 

UNITY je přenosný. Možnost rozhodnout, na jakém místě bude oheň hořet, bude pro Vás pravděpodobně úplně novou zkušeností. Neobvyklá oslava uprostřed okrasné části zahrady? Záleží jen na Vás.

 

PO SETMĚNÍ - SVĚT SE ZMĚNÍ

Jakmile se oteplí, chceme venku trávit co nejvíce času. Když oheň v UNITY zapálíte u Vašeho domu, na jeho zdech se promítne neobvyklé světelné představení. Ohniště se stane lampou, jejíž stínotvorná geometrie jako zázrakem promění každou plochu na promítací plátno.

light.gif

samik oblazky.jpgUNITY může mít na plášti topeniště různou TEXTURU. Záleží na Vás, jakou. Nabízíme Vám možnost vybrat si z našich tří variant. Vaše volba pak bude definovat, vzhled UNITY a světelnou atmosféru blízkého okolí.

VYBER SI Z NĚKOLIKA VARIANT8-01.jpg

Chcete raději svou vlastní texturu? Máte možnost nakreslit si svůj návrh, který laserový paprsek vyřeže do pláště vašeho koše.  Podívejte se na "zajímavou" dívku, kterou si pro své ohniště navrhla moje dvanáctiletá dcera. Co byste nakreslili Vy?

 Girl propiskou2.jpeg

VYBER SI Z NĚKOLIKA VARIANT girl-01.jpg

GRILOVACÍ NÁSTAVBA

Když jsme s bratry přivezli první prototyp ohniště k naší mámě na zahradu a poprvé v něm zapálili oheň, pohled na plameny v nás vyvolal pocit nekonečného štěstí.  Mámin soused, stojící za plotem naši plechovou věž pochválil. Řekl že se mu líbí, ale nekoupil by ji, protože nemá gril. Dovolte mi, pane, abych Vám touto cestou oznámil že gril už našemu ohništi nechybí.

gril foto 5.jpeg

ZDRAVÉ GRILOVÁNÍ

Průměr grilovací plochy je 42,5 cm. Je vyrobena z jednoho kusu 1mm silné nerezové oceli. Horní hrany střech, se obtisknou do jídla a nakreslí v něm tradiční mřížky. UNITY GRIL má mnoho chytře umístěných otvorů, které do jídla propustí žádoucí kouř, zatímco tuk do ohně nikoli. Tuk který by z konvenčního grilovacího roštu prokapal dolů, zůstává ve žlábcích, a nepřepaluje se v ohni. Chuť jídla i jeho zdravotní nezávadnost jsou zachráněny.

grafika grill nastavba123-01.jpg

CHYTRÉ GRILOVÁNÍ

Grilovací nástavbu, lze v UNITY výškově polohovat pomocí jednoduchého systému zarážek. To se bude hodit, neboť teplota v topeništi díky mocnému přívodu vzduchu snadno dosáhne velmi vysokých hodnot. UNITY bude vyžadovat trvale přítomnou obsluhu. Líbí se vám pohodlné grilování nad plynem, kde si regulujete teplotu, nebo si raději dopřejete zábavnou hru s žhnoucími dřevěnými uhlíky, kde kouřem provoněná odměna nebude zadarmo? gril foto 3.jpeg

 

INFOGRAFIKA1czBLACKWHITE556-01.jpg

UNITY má pod roštem topeniště ukrytý praktický nerezový zásobník, do kterého propadává popel z topeniště. Velkorysý objem popelníku významně prodlužuje čas, kdy se nemusíte starat  o  popel. Když příjde na věc, popelník lze vyjmout, vysypat a vložit zpět.  

 

upraw popelnik 1.gif

UNITY je opatřený kvalitní barvou, odolnou proti vysokým teplotám. 

bez madel2.jpeg

Oheň v UNITY výborně hoří. Spodní přívod vzduchu do topeniště dovolí plamenům svobodněji dýchat a pomůže jim spálit vše, co má být spáleno. Třeba listí a zastřižené větve jabloní, kterých se potřebujete zbavit při zahradním úklidu. Efektivní spalování, také snižuje množství vyprodukovaného popela.

oie_Ix8aSoaBhyA0.gif

 

 

TIMELINE66-01.jpg

 

NÁŠ PŘÍBĚH

 

Asi každý dělník měl někdy nějakou kreativní myšlenku, úzce související se strojem, na kterém pracuje. Nějaký nápad, jak nově využít svěřený výrobní prostředek. Pracuji jako obsluha CNC ohraňovacího lisu, a rozhodl jsem se realizovat jeden ze svých nápadů. Hezké a elegantně vyrobitelné ohniště. Spolu se svými bratry Filipem (technická podpora) a Lukášem (obchodní záležitosti a testování) tvoříme tým, který je pyšný na design a kvalitu UNITY.foto7.jpeg

Pro vznik UNITY byla zásadní podpora majitelů úspěšné výrobní firmy PMP KOVO, společnosti kde jsem zaměstnán. Jejich vstřícnost mi umožnila používat moderní technologický park firmy, otevírající bránu k fantastickým možnostem strojařského světa. Díky jejich chápavému přístupu, bylo snadné přivést UNITY na svět. 

Infograf český výrobekb3-01.jpg

RIZIKA

Mezi první skicou ohniště a touto kampaní uplynuly tři roky. To byla dost dlouhá doba na přípravu sériové výroby. Programy do strojů jsou napsány, postupy pro výrobu optimalizovány a prototypy testovány.  Každý krok výroby je nastavený s ohledem na nekompromisní kvalitu ohniště, která je pro nás naprosto zásadní. Pokud by přesto při výrobě došlo k jakýmkoli problémům, budeme naše sponzory ihned informovat.

Pomozte nám prosím s finančně náročným rozjezdem sériové výroby, a umožněte tomuto orignálnímu českému výrobku aby se prosadil nejen u nás, ale i ve světě.

Astronomické jaro začíná 20. března. Zahájíte sezónu 2017 s UNITY?                                                                             KOLáž2-01.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?