Úniková hra Železná opona - crowfunding kampaň

Úniková hra Železná opona

Zahraj si videohru naživo! Uteč z výslechové místnosti v alternativní realitě, kde komunisté stále železnou rukou vládnou Československu.

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Bývalý šéfredaktor SCORE Honza Vrobel staví s duem zkušených filmařů a kreativců Martinem Jůzou a Filipem Veselým v ulici Koubkova na Praze 2 novou únikovou hru! Že nevíte, co to je? Omrkněte video v záhlaví, řekne vám vše, co potřebujete vědět!

Od jiných únikových her se ta naše liší třemi zásadními věcmi:

a) Pro tvorbu puzzlů i atmosféry jsme si vzali inspiraci z našich oblíbených počítačových her. Uvnitř místnosti vás tak nečekají skautské vystřihovánky, ale technologické puzzly, jejichž řešení vás zaručeně ohromí. Zároveň pracujeme s tím, jak kvalitně vést vaši pozornost pomocí světel nebo zvuku tak, abyste se při hraní skvěle bavili a měli dlouho na co vzpomínat.

b) Žádná úniková hra se neobejde bez zajímavého prostředí. Naše Železná opona je zasazena do alternativní reality, v níž komunismus v Československu nikdy neskončil. Kolem této teze jsme vystavěli svérázný příběh a mytologii. Princip hry však zůstává poplatný žánru únikových her - s přáteli (parta o 2-5 lidech) jste zavřeni v naší výslechové místnosti, odkud se musíte do 60 minut dostat ven. Správná cesta ven vede prostřednictvím překonání řady hádanek, zámků a puzzlů, které jsou na vás v naší místnosti připraveny. A nebojte, jde o originální, nikoli děsivý nebo fyzicky náročný zážitek!

c) Absolvováním Železné opony váš zážitek nemusí končit. Připravujeme pro vás stylový bar, kde budete moci zážitek ze hry vstřebat, probrat a třeba i přes kamery pozorovat následující skupiny a tiše (nebo nahlas) se smát jejich nešikovnosti. I s asistencí našeho personálu!

logo_cz_compress.jpg

Jaká jsou pravidla?

Jednoduchá! Zavítáte s partou do našich prostor, obsluha vás seznámí s pár základními instrukcemi a pak už vás zavede do naší "výslechové místnosti" a zavře za vámi dveře. Pak už máte 60 minut na to dostat se z místnosti ven. Žádné specifické znalosti ani dvoednosti k tomu, abyste si hru užili, nepotřebujete. Nebudeme po vás chtít morseovku, angličtinu, ruštinu ani schopnost rozdělat oheň nebo postavit iglú. Stačí jen trocha logického myšlení a týmové práce!

A proč nás vidíte právě na Startovači?

V Železné oponě už zahučelo spousta času, peněz a nadšení, ale velmi by se nám hodilo navýšit rozpočet o částku, jež nám umožní měsíc provozu extra, aniž bychom si kousali nehty v nervozitě, že budeme muset sepisovat nóty exekutorům.

Zároveň je to super způsob, jak vám nabídnout služby a merch, které jsou k dispozici jen v průběhu této kampaně. Mrkněte doprava!

ODMĚNY!!!

Máme v zásadě pět typů odměn:

1.) Základem jsou samozřejmě různé formy vstupu do naší hry: vstup pro celou partu za litr, což jsou skvělý dvě kila na osobu, dále levnější vstup pro pár a nejlevnější seznamovací vstup, kdy vás dáme do skupiny s někým, s kým si hru užijete. Dále máme k dispozici exkluzivní vstupy na první slavnostní den provozu (pátek 5. června), který zakončíme grilovačkou na naší terase a chlastajdou v našich prostorech. Pojďte do toho s námi!

2.) Dále pro vás máme připravený skvělý merch z dílny našeho dvorního grafika Luka Tomskiho. Zejména jde o skvostné plakáty, jejichž náhledy najdete níže!

3.) Kombinace předchozího! Vůbec nejlepší možnost, jak si užít a ještě nás podpořit, je pořídit si u nás vstup do hry v kombinaci se super plakáty!

4.) Můžete se stát trvalou součástí designu naší hry. S radostí vás nafotíme a uděláme z vás rekvizitu, s níž budou všechny další skupiny, co Železnou oponu navštíví, muset pracovat!

5.) Trollí odměny. Kromě našeho oblíbeného trapného pocitu vám zajistíme, aby vás po dobu jednoho měsíce systematicky buzerovala a trollila na sociálních sítích tajná policie z Železné opony. Tohle už je hodně divoké!

Součástí všech odměn bude také glejt s poděkováním za podporu Železné opony. V případě první odměny bude mít digitální formu, v případě ostatních fyzickou na křídovém papíře.

A jak odměny vypadají?

Základem našich fyzických odměn jsou skvostné plakáty na křídovém papíře o velikosti A2. Tohle jsou ony!

Mašín gun - Ctirad a Josef Mašínové coby ikonický dvouhlavý nepřítel totalitního státu stylizovaný do podoby slavného herního hrdiny Duke Nukema. Jak vidíte, Ctirad neváhá udělat si selfie se sestřelenou sovětskou družicí!

MasinGunT_web.jpg

Tento skvělý kousek je inspirován tématikou naší hry a jistě se bude vyjímat v každé trochu odvážnější domácnosti:

poster_identity_cz_preview (1)_small.jpg

 

A toto je "Nukleární Lenin", stroj zkázy, co sežehne na prach veškeré symboly západní dekadence!

small.jpg

 

A jak probíhá stavba? Zhruba takhle! A moc ty fotky nezkoumejte, už tak vám ukazujem víc, než dost! :)

Photo 24-04-15 20 12 38.jpg

Photo 25-04-15 14 35 32.jpg

Photo 28-04-15 17 54 49.jpg

Máte na nás nějaký dotaz? Chybí vám zde nějaká odměna?

Navštivte náš web, napište nám email, komunikujte s námi na Facebooku nebo Twitteru! Jsme tu pro vás!

PODPOŘTE NÁS! DĚKUJEME!

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?