Underground SkatePark - crowfunding kampaň

Underground SkatePark

Výstavba Underground skate parku včetně všech doplňků pro pořádání akcí ve Štětí (okres Litoměřice).

Ostatní
Underground SkatePark

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Naším cílem je výstavba a částečná renovace prostorů, které slouží k provozování skateboardingu a přídavných prostorů v klubovně Beer club Štětí pro sportovní a kulturní účely spojené se samotným skateboardingem.

 Kdo jsme?

Jsme parta studentů, která ráda tráví čas vytvářením různorodých akcí a k tomuto účelu založila soukromý klub, který sídlí v prostorách bývalého bunkru a byl založený prvotně pro sportovní účely. Jeho členové se věnují skateboardingu, bikingu a motocrossu. Klub funguje především pro účely vytváření sportovních a kulturních akcí nebo i jen jako útočiště pro skateboarding a další volnočasové aktivity za špatného počasí.

11115857_914466908633529_5188201184462521998_o.jpg

 

Zde příklad naše poslední společná klubová akce:

 

K tomuto projektu se náš soukromý klub sloučil s další organizací, s oddílem Skateboard vedeným pod SK Štětí, z.s., který byl založen již v roce 2003, který za svou existenci uspořádal desítky sportovních a kulturních akcí.

 Společně máme za sebou úspěšně vytvořené a veřejností známé skateboardové a kulturní akce (závody jak venkovní, tak i vnitřní + kulturně založený doprovodný program k těmto akcím).

Pro příklad přidáváme linky z posledních akcí, které se konaly pod naší hlavičkou:

Desátý ročník „Refresh contest 10“

http://www.skaterock.cz/skateboarding/refresh-contest-10/

Benefiční závody „Refresh MOvember“

http://www.skaterock.cz/skateboarding/zavody/refresh-movember-skate-and-music-underground-2/

 

15042009_1196666983746852_8544332164274192393_o.jpg

 

Důvod?

Jednoduché a prosté. Chceme sportovat, jezdit, vytvářet akce a bavit se kdykoliv je to možné nehledě na počasí a roční období. Obzvláště přes zimu se prostory využívají pro skateboarding téměř denně a rádi bychom tomuto účelu šli naproti přístavbou dalších překážek a vytvořením kvalitních a bezpečných podmínek pro bezproblémové provozování tohoto, u nás stále mladého a rozvíjejícího se sportu v prostorách Beer klubu.

Co vše zahrnuje projekt

Renovace prostor

Renovace prostor pro kulturní program, který bude většinou spojený se skateboardovými závody a různými happeningy. V první řadě chceme renovaci zajistit nákupem hudební aparatury pro možnost vystupování kapel (rádi bychom, aby klub sloužil i jako veřejná zkušebna pro začínající kapely, včetně podpory při jejich prvních vystoupeních).

Dále také zkvalitnění stávajícího osvětlení (prostor je pod úrovní země, tudíž bez oken) z důvodu bezpečného provozu sportovních činností v rámci akcí i mimo ně. Podmínky uvedené výše budou sloužit jako podpůrné články pro hlavní část projektu, dřevěnou minirampu a rohovou mobilní překážku.

Vybrané peníze použijeme na nákup materiálu (profily na svaření nosné konstrukce, dřevěné desky, spojovací materiál apod.), světel a aparatury.

14991391_1196670070413210_894846708948910535_o.jpg

 Výstavba skateparku

Jelikož jsou prostory Beer klubu omezené, snažili jsme se vymyslet a zakomponovat překážky pro skateboarding tak, aby přirozeně zapadaly do již vybudovaného zázemí klubu a zároveň nikterak nepřekážely při pořádání kulturních událostí.

20227932_10209050582651500_1577100929_o.png

Hlavní překážku, kterou máme v plánu vybudovat, je dřevěná minirampa, která přesně zapadne do volného prostoru a nikterak nenaruší okolí. Důvodem je nejen to, aby bylo zázemí pro trénink při nepřízni počasí, ale hlavně i to, že v širokém okolí není minirampa k dispozici. Další součástí prostorů klubu pro skateboarding bude rohová mobilní překážka, která navazuje na již zabudovaný stupínek. Poslední, neméně důležitou součástí bude osazení hrany profilem pro grindování / slidování v několikametrové délce.

Vize

Samotný tento prostor bude originálním dílem, jelikož nejbližšími prostory pro skateboarding jsou Praha a Mnichovo Hradiště, pak už jen jedině Drážďany a Ústí nad Orlicí.

Štětí má několika letou skateboardovou tradici, skateboarding je zde velice oblíbený jak jezdci z celé republiky, tak i mezi návštěvníky a občany města, kteří vždy vytvářejí skvělou diváckou kulisu při námi pořádanými akcemi.

Úspěšným vytvořením tohoto projektu se otevřou dveře pro všechny, kteří si chtějí zasportovat, zajezdit, vyplnit volný čas nebo se pobavit kdykoliv je to možné a samozřejmě zde bude možnost vytváření mnoha různorodých akcí.

Co si o tomto projektu myslíte?