Umění improvizace - crowfunding kampaň

Umění improvizace

Divadlo, výtvarné umění, tanec a hudba. Pomozte nám oslavit kreativitu a jedinečnost každého z nás ve vinohradském Drive House 31.5.2018.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

31.5. ožije vinohradský Drive House improvizací! Sejdou se tu umělci napříč žánry a disciplínami a ukážou Vám, jak vypadá improvizace v jejich pojetí. Realizace se však neobejde bez Vaší pomoci.

Umění improvizace je jednodenní oslavou improvizace, kterou pořádají studenti Arts managementu v rámci předmětu Management a organizace v oblasti výkonného umění a uskuteční se koncem května ve vinohradském Drive House. Navazuje na přechozí úspěšný projekt Umění hříchů. Cílem projektu je propojit různé umělecké projevy- divadlo, výtvarné umění, tanec a hudbu - formou improvizace. Chceme poukázat na lidskou různorodost, která je v tomto podání představována individualním vnímáním umělců a různými možnosti ztvárnění stejných témat. V současné době existuje mnoho improvizačních festivalů a projektů věnujících se divadlu, tento koncept se liší svým multižánrovým pojetím. Různá interpretace témat jednotlivých umělců nám ukazuje různé možnosti vnímání reality. Rozšířuje úhel pohledu a podporuje kreativitu jedince. Nová perspektiva vnímání pohybu, slov, hudby a umění v různých souvislostech rozvíjí komplexnost nazírání na umění. Je pro nás důležité toto téma rozšířit mezi veřejnost a podpořit začínající umělce, kteří by se chtěli angažovat v kulturním dění naší společnosti.

KONCEPT

Během dne proběhne workshop improvizace a přednáška na téma jak využít vlastní osobnost v improvizaci - co může umělcům pomoct v interpretaci určitého tématu, jak pracovat s divákem apod. V této části programu bychom rádi spolupacovali se Školou improvizace a dalšími profesionály z oboru. Večerní program bude zahájen souborem improvizovaných scének v hudebním, tanečním, divadelním a výtvarném provedení. Diváci budou mít možnost se do performance zapojit a určit téma, které jednotliví umělci ztvární. Chceme aby divák viděl, jak se jedno téma dá zpracovat různými způsoby. Jednotlivá umělecká stanoviště budou rozmístěna do členiteho prostoru. Divák si pak bude moci sám zvolit, jakým způsobem si prostor projde, který umělecký projev chce vidět jako první nebo nebo u kterého se chce zastavit nejdéle. Večerní program bude ukončen hudební show.

ORGANIZAČNÍ TÝM

Na organizaci akce se podílí 9 studentů bakalářského ročníku oboru Arts mnanagement na Vysoké škole ekonomické. Tito studenti, kromě svých osobních zkušeností, za sebou mají společné organizování multižánrové inscenace Umění hříchů inspirované dílem 7 hříchů nizozemského malíře Hieronyma Bosche. Odkaz na událost zde:https://www.facebook.com/events/2004473523158317/

Podívej se, jak naše minulá akce v Drive House vypadala:

DSC04119.jpgDSC04245.jpg

DSC04510.jpgDSC04791.jpg

CO NÁS K TOMU VEDE?

Improvizace je něco, co může dělat každý, jediné co mu v tom brání je strach z neznámého a nervozita. Improvizujeme každý den, ale když má přijít na uměleckou improvizaci, spousta lidí se straní, protože mají zábrany. Tyto zábrany nás omezují i v reálném životě a nedovolují nám se projevovat přirozeně a kreativně. Strach z nepochopení omezuje naši osobnost. Chceme podpořit unikátnost jednotlivce a jeho kreativní myšlení. Chceme pomoct lidem porozumět umění v jeho nejsyrovější podobě a přiblížit ho každodenním tématům. Chceme ukázat lidem, jak odbourat překážky, které omezují naši přirozenost a svobodu.

Pro bližší informace bedlivě sleduj naši událost na Facebooku, kde postupně odhalíme všechny účinkující!

https://www.facebook.com/events/176646812887719/

POTVRZENÍ UMĚLCI

Intonic

Intonic je šestičlenná pražská a cappella skupina - Vojta (bas), José (baryton), Miloš (tenor), Hanka (alt), Kate (mezzosoprán) a Terka (soprán). Mají za sebou řadu koncertů po celé ČR i ocenění ze sborových festivalů – v roce 2015 se stali například absolutním vítězem na sborovém festivalu Jirkovský písňovar. Vystupovali také po boku vokální skupinou Skety vpražském Jazz Docku. http://intonic.cz

Terezie Kovalová

Uznávaná muzikantka, interpretka a improvizátorka, která se věnuje hře na violoncello. V roce 2011 vystupovala při zahájení Pražského jara se symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře dirigovaným Jiřím Bělohlávkem. Vystupuje v projektech Vladivojna La Chia, Forma/Erotikon a Notes from Prague, spolupracovala se skupinami Southpaw, Sunflower Caravan, River Jordan. Patří mezi umělce Universal Swing Brothers. http://www.universalswingbrothers.com http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10805744811-jit-za-svym-snem/

Eliška Soukupová

Eliška Soukupová je vystudovaná herečka a od dětství se věnuje tanci. Jako interpretka má za sebou zkušenosti v divadle (Na Zábradlí, Hybernia, ND Brno, Moravskoslezské div.Olomouc,...), je spoluautorkou div.představení Neobitchejné/í (Venuše ve Švehlovce), je jednou za tří zakladatelek dívčího punkového divadelního souboru Maso Krůtí, choreografkou (soutěžní formace, módní přehlídky, divadlo v Českých Budějovicích,...), moderátorkou (tvorba pořadu pro E2, živé akce), vášnivou cestivatelkou a výbornou kuchařkou!

Sigiboy

Sigi představuje pouliční umění, aktivně se věnuje tvorbě street art, graffiti apod. Účastnil se mnoha uměleckých contestů a je jedním z nejlepších bboys v České republice. https://www.instagram.com/sigiboy/

Cink Cink Cirk aka Lukáš Bláha

Jonáš Janků (Cirque Lanka)

Nikol Šneiderová (Dance Models)

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?