ulice Prahy - crowfunding kampaň

ulice Prahy

Praha. Jedno z nejkrásnějších měst světa, které má však i své stinné stránky a my se Vám je pokusíme osvětlit.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ačkoliv se může zdát, že takových ‘‘projektů‘‘ jako je tento z prostředí lidí na ulici je mezi námi mnoho, myslíme si, že další nový pohled na věc má smysl. Příběhy zahalené temnými závěsy ulice, neznámé jako jejich tváře od kterých odvaracíme svůj zrak.

V každém díle bude náhodně vybrán člověk z ulice Prahy, který se potácí “na hraně“ nebo alespoň na první pohled se to tak zdá. Co se vždy dozvíme od těchto lidí, zatímco nám budou odtajňovat svůj život bude překvapením pro mnohé z nás. Každý díl bude doprovázen analogovými fotografiemi, jež budou mít vždy jiný charakter stejně jako video a lidé o kterých daný díl bude.

08060003.jpg

Věříme, že tento malý počin může pomoci alespoň několika lidem uvědomit si, že onen “denní chléb“ v podobě tepla domova, horké sprchy, všech možných čudlíků od elektrických spotřebičů, práce, školy a v neposlední řadě jídla není samozřejmostí a my se Vás tímto krátkým výletem do ulic Prahy mezi lidi, kteří možná neměli tolik štěstí nebo vůle či cokoliv jiného potřebného k vymanění se ze života z ulice, na cestu ven z komfortní zóny. Zprostředkujeme ty nejintimnější a možná nejtěžší okamžiky jejich života, abychom pochopili co vše se za těmito lidmi může skrývat.

000135080005.jpg

Rozpočet

Celková částka, které je nutné dosáhnout činí 30 000 Kč na šestidílnou sérii. Pro lepší kvalitu dokumentu je k zapotřebí dokoupit kvalitní analogový fotoaparát, hromadu filmu a nový mikrofon, dále se tento projekt neobejde bez podplácení bezdomovců a nákladů na cesťák (jeden z nás pracuje třista kilometrů od Prahy). 

Pokud bude částka překročena, nabídneme v 1. sérii další bonusové díly (každých 5000 Kč znamená díl navíc). Bude-li mít projekt úspěch, jehož ukazatelem budete Vy diváci, pustíme se ještě hlouběji do ulic a pokusíme se natočit materiál z prostředí prostituce a drog, které k životu na ulici neodmyslitelně patří. 

Pokud se daná částka nevybere, dostanete své peníze v celé výši zpět. V případě jakýchkoli otázek mne prosím kontaktujte na martinsteierjr@gmail.com

Předem děkujeme za Vaší podporu!

Martin & Lukáš

Co si o tomto projektu myslíte?