Twilight Imperium CZ - crowfunding kampaň

Twilight Imperium CZ

Twilight Imperium je hluboká, komplexní, překrásně zpracovaná a skutečně epická desková hra.

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Mecatol Rex. Střed známého vesmíru a sídlo bývalého Lazaxského císařství. Poznamenaný plameny zrady je Rex přízrakem padlé říše a věků dávno zapomenutých, přesto zůstává předmětem obdivu – a tužeb – v galaxii zmítané konfikty a nejistotou.

Kdysi bylo velké město, které se rozprostíralo po jeho povrchu, vrcholem civilizace. Dnes není město Mecatol nic, než bezvýznamná prázdná skořápka jeho zašlé slávy, pochmurné útočiště v jedovatém Moři bezútěšnosti, které pokrývá většinu planety.

Jeho historie plná dekadence a ničení pramálo odrazuje ty, kteří touží podmanit si jeho moc. Winnaranští správci žijící v tom, co z bývalého hlavního města říše zůstalo, udržují veškeré zdejší pozůstatky císařství v chodu a čekají, až jedna z Velkých ras vykročí vpřed a sáhne po plášti dávných císařů.

Ale která z galaktických ras dokáže zaplnit prázdnotu po lazaxské říši? Usednout na trůn – to je osud vyhledávaný mnohými, přesto by stíny minulosti měly posloužit jako chmurné varování těm, kteří by se rozhodli kráčet v jejich stopách. 

pic3694904_lg.jpg

Desková hra Twilight Imperium vznikla před dvaceti lety a umožnila hráčům převzít kontrolu nad mocnou vesmírnou civilizací a vést ji k získání galaktického trůnu, využít diplomatických schopností, uzavírat mezihvězdné obchodní dohody a dominovat v nelítostných válkách.

Ve hře naleznete 17 hratelných ras, přičemž každá umožňuje jiný styl hraní, od Duchů Creussu
přicházejících skrz červí díry, po Hacanské Emiráty otvírajících si dveře prostřednictvím svých obchodních schopností. Ve hře se proti sobě postaví 3 až 6 hráčů, ale na konci může být na trůnu jen jeden.

 

pic3694883d.png

Žádná ze dvou partií Twilight Imperia nemůže být stejná. Vše začíná u budování galaxie tvořené 51 dílky, kde naleznete úrodné planety i žhnoucí supernovy, pole asteroidů či černé díry deformující čas i prostor. Ve středu leží Mecatol Rex a hráči kolem něj budují svůj vlastní vesmír.

Každé kolo začínají hráči výběrem strategických karet, které určí jejich následné pořadí ve hře a dávají jim specifické možnosti v daných odvětvích, jako je pohyb lodí, obchod, nebo vývoj nových technologií...

pic369207d5.png

Po této fázi se hráči střídají v tazích, objevují galaxii, obsazují nové planety, střetávají se v soubojích a aktivují své strategické karty.

Souboj je ve hře Twilight Imperium řešen pomocí kostek. Každá z lodí vám přidá jednu kostku do bitvy. Zároveň má každá jednotka hodnotu boje, kterou musíte na kostce hodit. Pokud se vám to podaří, uštědříte svému soupeři zásah, za který bude muset odstranit jednu ze svých lodí. Jen ty nejlepší bitevníky dokáží odolat více výstřelům.

Vaše válečné síly mohou mít mnoho podob a záleží jen na vás, zda se pokusíte zabarikádovat na planetě, postavit transportér a dopravit své vojáky do cizích soustav či raději využijete orbitální odstřelování ke zdevastování pozemních cílů.

Tato gigantická hra obsahuje přes 350 nádherně vymodelovaných plastických miniatur (pozemní jednotky, křižníky, bitevní lodě, transportní lodě, stíhačky, PDS i vesmírné přístavy, obří válečná slunce a obávané ničitele).

pic3691086.png

Na konci každého kola mohou hráči plnit speciální cíle, které jim umožní zisk vítězných bodů. Tyto cíle jsou losovány na začátku partie a tak ovlivní každou hru zcela novým a neočekávaným způsobem.

A samozřejmě... jakmile některý z hráčů dobude centrální Mecatol Rex a ustanoví galaktickou radu, vstupuje do hry politická fáze, kdy mají hráči možnost díky svému vlivu na jednotlivých planetách prosazovat nové zákony a nařízení. To vše dramaticky mění styl hraní a všichni se musí přizpůsobit novým podmínkám a hrát jak nejlépe dovedou.

pic3690829.png

Twilight Imperium není nic menšího než obrovský projekt, který se mnoho let připravoval a vyvíjel a jeho tvůrci do něj investovali veškerý svůj talent, um a energii. Herní partie se počítá na čtyři až osm hodin. Jste na to připraveni?

Co je ve čtvrté edici Twilight Imperia nového (mimo jiné):

 • Hra pokrývá nejen základní set, ale také část rozšíření.
 • Přepracovaný systém obchodu.
 • Zjednodušené vynalézání technologií.
 • Dostupnější PDS jednotky a vesmírný přístav.
 • Politická fáze nastává po obsazení Mecatol Rexu.
 • Lépe hratelná Strategická Karta Impéria.
 • Přepracovaná grafika s odkazem na starší edice.

Hra obsahuje:

komponentyTI.jpg

pic3690827.png

Co můžete v kampani odemknout:

 • 550 000,- Vydání Twilight Imperia čtvrtá edice v češtině od vydavatelství Blackfire! Hru dostane každý ze startérů jeden měsíc před oficiálním uvedením hry na trh. Poštovné v rámci ČR i SR již zahrnuto v ceně. Dodání v průběhu ledna 2018.
 • 555 000,- Každá hra zakoupená na Startovači bude obsahovat placku s hrdým prohlášením, že jste pomohli k vydání TI4 v češtině.
 • 560 000,- Každá hra zakoupená na Startovači bude obsahovat super A1 plakát s ilustrací ze hry.
 • 565 000,- Deskofobie připraví kompletní a podrobný videonávod usnadňující vstup do hry.
 • 570 000,- Každá hra zakoupená na Startovači bude obsahovat 3D figurku nahrazující žeton mluvčího.
 • 575 000,- Deskofobie připraví sérii šesti videí o herních strategiích.

A samozřejmě můžete podpořit Deskofobii, váš oblíbený a neskutečně fantastický pořad o deskovkách!

pic3694905_lg.jpg

Výroba hry je plánována na konec roku 2017 a samotné rozesílání startérům proběhne v lednu 2018. Všem, kteří si zvolili v rámci kampaně osobní odběr, rozešleme v průběhu ledna dotazník, kde si bude možno vybrat konkrétní místo převzetí. Mezi výdejní místa patří:

obchody (3).png

 

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Jak se bude hra jmenovat v češtině?

Název hry bude ponechán v originálním znění.

Kdo ve skutečnosti hru vydává?

Hru oficiálně vydává firma Blackfire. Mediálním partnerem je Deskofobie, která zároveň řídí celou kampaň na Startovači.

Jak bude probíhat překlad hry?

Texty ve hře budou nejprve lokalizovány překladateli vydavatelství Blackfire.

Následně překlad projde třemi koly korektur. První z nich provedou fanoušci a znalci TI 3rd edition, kteří budou dbát na soudržnost světa a jeho terminologii.

Druhé kolo proběhne v redakci Deskofobie, která se soustředí na správnost textů hlavně po herní stránce. Nakonec bude lokalizace překontrolována a doladěna závěrečnou gramaticko-typografickou korekturou.

V českém vydání budou opraveny všechny známé chyby původní ENG verze.

Budou lokalizována i rozšíření?

Pokud se Blackfire sám nerozhodne pro lokalizaci rozšíření, pokusíme se zafinancovat rozšíření obdobnou formou pomocí kampaně.

Bude hra dostupná i běžně v obchodech?

Ano, hra bude v omezeném množství dostupná v běžné distribuci jeden měsíc po rozeslání hry startérům.

Jak to bude s posíláním na Slovensko?

Pro Slovensko platí stejné podmínky jako pro ČR, hru bude možné vyzvednout osobně v uvedených specializovaných obchodech, nebo objednat za 3899,- s poštovným v ceně.

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?