Tvůj kamarád z Grónska:  ANGATAR! | crowdfunding kampaň

Tvůj kamarád z Grónska: ANGATAR!

Angatar je náš kamarád z Grónska. Umí postavit iglú a jezdit v kajaku! Musíme vám ho představit! Máme na to deset písní . Syrových a něžných...

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Tři mateřské hlasy zpívají vyprávění o tom, jak se z kluka stává muž.

Ten příběh napsal Miloslav Stingl. Ten Čech, jak je indiánem.

O dvanáctiletém Angatarovi a jeho cestě za hranice území, sebeuvědomění, strachu, vůle, víry. 

Kluk v anoraku a svět syrový jako inuitský oběd, něžný jako medvědí kožich, křehký jako sněhová vločka.

 Pro děti a dospělé. 

.Tolik moudrosti, tolik krásy, tolik bělosti všech odstínů, no prostě nedá se to říct. Ledaže by se člověk stal velrybou a zpíval. A mámy velryby zpívaly o všech barvách sněhu, o tom, jak je pro sníh nebezpečný jih, o ženách, co bez ohledu na věk, rodinný stav a snad i pohlaví nosí děcka v kapucích ( u Inuitů můžou být i muži ženami a naopak), o spřeženích a saních a hlavně o tuleních, bez nichž by nebyl příběh.

EvaJeris.jpg

Velryba se řekne keporkak.

Za jejich zpěvu se přihodilo několik věcí. Staly se autorkami textů a melodií desatera písní. Některé děti jejich i jiných, se ty písně naučily jen tak, mimochodem a taky si je při hraní zpívaly. Některé děti se počůraly, popraly a pokecaly. Občas se některé děti zavíraly do kufru, zatímco jiné lyžovaly v posteli. Taky otevřely všechny skříně a vyházely z nich úplně všechno. Ukázalo se, že oproti Inuitům máme v domech mnohem více věcí. Je to zřejmě proto, že hranaté domy přímo vybízejí k zaplnění skříněmi a ty zase k zaplnění všeličíms. 

Dům se řekne Iglů. Iglů má tvar polokoule, jako slunce, klouzající se po horizontu.

Také cédéčko má tvar slunce, toho, které vyšlo úplně. To naše vyjde patrně chvíli před slunovratem. 

 

dámamáma.jpg

Proč o Eskymákovi, který žije někde úplně jinde a úplně jinak než my?

Protože je to Inuita, tedy člověk.

Kdyby se vám někdy stalo, že vám druzí nerozumějí, i když mluvíte docela dobře česky, kdybyste z toho někdy byli unavení nebo se cítili osaměle - tady je pro vás zpráva -

nejste na světě sami.

Někde v dáli žije Angatar, váš kamarád z Grónska.

 

mikiny.jpg

 

Zveme vás k podpoře projektu, během kterého může vzniknout CD, tedy nosič hudby. Aby těch mám, tedy nosiček dětí, nebylo málo, oslovili jsme Evu Horskou z grafického studia Upupaepop, aby to naše CD dárkově zabalila do tulení kůže. Nene. Bude to papír, ale tuleně tam určitě najdete. 

Pak je potřeba písně nahrát a poslat hudbu producentovi, který ji „zmastruje“, tzn.určí, co má být jak hlasitě, v jakém poměru atd. A pak se to všechno vyrobí. A bude to hotové. A to bude stát nejméně 90 000, to je jisté.

Projekt ANGATAR v jistém smyslu navazuje na KRÁLOVNIČKY, které jsme podnikly před třemi lety. Je to sonda do života matek malých dětí, jenž pracují. Všichni jsme nebo jsme byli dětmi a máme nebo jsme měli matky či otce, kteří si svým jedinečným způsobem poradili s naší výchovou, tedy vytvářeli podmínky pro těch pár let našeho útlého dětství, kdy jsme skutečně spolu – já a máma/táta, já a mé děti. A všichni zkoušíme být šťastní. Psát písně a scénáře je krásná práce, pečovat o rodinu jakbysmet. Být mámou, být malým Eskymáckým lovcem, být člověkem. To je výzva!. 

 

foto3ocasci1.jpg

Dobrodružství jsme si s Angatarem užily i my. A to nejen během toho, co jsme příběh četly. Ale když jsme se rozhodly vytvořit tento projekt, představení a cdčko. Trvalo to několik let, Evě se během nich narodil druhý syn. Marcela s Vandou chtěly, aby se jmenoval Angatar. Tak je to Jerys. Jeronýmek.  Marcela založila knihkupectví Dlouhá punčocha a Vanda toho udělala tolik v tolika světových jazycích, že je na to tahle stránka krátká.

Na motivy knihy Miloslava Stingla zpívají Marcela Zachovalová, Vanda Marečková, Eva Kratochvílová.

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 85 169 Kč (106 %)
  • 106 %
  • 80 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 113 Startérů

Autor projektu

Eva Kratochvílová - obrázek
  • projekt od Eva Kratochvílová
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

250 Kč

CD ANGATAR

To je teda napínavé! Narodí se CD ANGATAR, nebo nenarodí? A to ještě tento rok, do Vánoc? To jsem teda na trní, jestli si ho za pár týdnů pochováte, poslechnete, to jsem teda na trní, jestli si ho tady a teď vyberete!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
255 Kč

ANGATAR MP3 plus PLAKÁT

A jestli doma nemáte přehrávač na cdčka, vyberte si tuto variantu, pošleme Vám hudbu mailem a plakát poštou:)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

CD ANGATAR plus KŘEST plus Angatarův NANUK

Jestlipak máte rádi nanuky? Bio ró bez řepného cukru nebo raději starou dobrou Algidu? A víte, co znamená NANUK pro Eskymáka? No právě. Tak se zakousněte!
Každý kous-ek stojí za to a moc nám pomůže. Když se to podaří, tak ty písně vydáme a pokřtíme. A vy budete u toho!
Dobrou chuť!

Počet dostupných odměn: 38/50

Nelze podpořit
350 Kč

CD ANGATAR plus 15% sleva DLOUHÁ PUNČOCHA

Chtěli byste si Stinglův příběh taky přečíst, což? Tak zamiřte do Dlouhé punčochy! Knihkupectví, které nabízí DOBRÉ KNIHY PRO DĚTI, vzniklo v těsném sousedství našeho malého Inuity. O to nechcete přijít!

Počet dostupných odměn: 5/15

Nelze podpořit
500 Kč

CD ANGATAR plus CD KRÁLOVNIČKY plus DIGI RELEASE

Angatar v zimě, Královničky na jaře, brácha a jeho starší ségra, narodili se v jedné dílně, oficiálně jí říkáme tv ORBA. Zpívají v ní matky s dětmi v náručí. Příležitostně v kapuci. Zpívejte s námi!
Pošleme se vám i v empétrojkách!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

CD ANGATAR plus CD kapely BOMBARĎÁK Píp

Odměna pro ty, kteří ještě doma nemají žlutého Bombarďáka, a tak to sfouknou spolu s novorozeným ANGATAREM! Tomu teda říkám rodinný balíček...

Počet dostupných odměn: 5/10

Nelze podpořit
600 Kč

CD ANGATAR plus CD kapely BOMBARĎÁK 3Fo3

U nás doma nezpívají jen matky, u nás doma zpívají i fotři! Hele!

Počet dostupných odměn: 4/10

Nelze podpořit
1 000 Kč

CD ANGATAR CD KRÁLOVNIČKY CD PÍP CD 3FO3

Tak když si objednáte tuto odměnu, tak budeme v balíku všichni! Eva, Vanda, Marcela z Angatara, Michal, Filip, Jirka, Matěj, Johy z Bombarďáka, Zuzka, Bára, Lucka, Bětka, Viki, Iva, Maru i Martina z Královniček!

Počet dostupných odměn: 6/10

Nelze podpořit
1 200 Kč

Pětikusovka cédéček ANGATAR plus DIGI RELEASE

Pro maminku, pro tatínka, do auta a do zásoby... pět kusů CD ANGATAR a digi release, to znamená, že Vám pošleme i hudbu v mp3.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 000 Kč

CD ANGATAR plus WORKSHOP

Pokud potřebujete pošťouchnout, abyste se pořádně rozezpívali, pořiďte si tuto odměnu. Eva za váma přijede a dvě hodiny si s váma bude zpívat.
Můžete si z toho udělat teambuilding nebo přípravu na domácí vánoční koncert. Může to být vaše sólo nebo první zkouška nové kapely.
K tomu CD ANGATAR.

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit
3 000 Kč

CD ANGATAR plus PŘEDSTAVENÍ

Je to tak! Angatara zpíváme i naživo, takže koncert, a k tomu máme polárně jemnou scéničku, takže DIVADLO! Když nám dáte na benzín, přijedeme vám zahrát klidně až na kraj světa.

Počet dostupných odměn: 1/5

Nelze podpořit