Startovač - financování projektů

Třetí vydání historických kuriozit - crowfunding kampaň

Novinky - Třetí vydání historických kuriozit

Šest let v chodu přináší třetí knihu historických kuriozit a spolu s tím dotisk dvou předchozích souhrnů historických zajímavostí.

Knihy
Rozhodli jste se objednat si tři výtisky kuriozit? Máme pro vás navíc drobnou pozornost, která bude přiložena k výtiskům. K třem výtiskům drobný bonus Obrázek

Úvodem bychom rádi poděkovali těm z vás, kteří se rozhodli netroškařit a zvolit si rovnou variantu se třemi exempláři historických kuriozit. Ať už budete chtít po jednom kusu od každého z výtisků, či si zvolíte jinou kombinaci (pokud jste tak neuvedli do poznámky, budete po uplynutí lhůty zkontaktováni), dovolujeme si

Ježto oba autoři tohoto svazku za dobu jeho psaní zvládli dostudovat a započali profesní působení v muzejnictví, dovolujeme si k trojici výtisků přiložit po jednom ze zpravodajů z drobných výstav, konferencí, depozitářových zajímavostí či nových akvizic Národního technického muzea.

Sice to není přímo autorská kuriozita, nicméně formát popisu jednotlivých artefaktů - ať už se jedná o zkušební model letounu Praga E-51 či Tramvaj T-3 - je rozsahem a formou v české produkci asi nejblíže naší snaze popularizovat a přibližovat zajímavé detaily z minulosti.

A navíc, vedle velkých a malých příběhů nesmíme opomíjet, že dějiny poznáváme také (a mnohdy výrazně) prostřednictvím malých a velkých předmětů. Třeba vás výlet do světa techniky osloví, a to nejenom bohatou obrazovou přílohou.

Cíl splněn

Děkujeme za rychlou podporu! A nekončíme - níže se dočtete, jak se bude pracovat s financemi nad minimální výši a co je ještě v plánu.

Při plánování finančních výdajů, nezbytných pro vydání třetího pokračování sbírky historických kuriozit, se kalkulovalo s cenou výtisku 220 Kč a objemem tisku v rozsahu, který umožní neztrátové vydání. Vydávání historických kuriozit nenese zisk a je spíše volnočasovou aktivitou, u níž je snaha, aby se výdaje uhradily.

Díky vaší podpoře je teď možno učinit drobné korekce - vytisknout pár výtisků do zásoby nad počet objednávek k pozdějším prodejům, a případně zafinancovat lehce křest knihy, který proběhne v první polovině září. O jeho konání budou všichni přispěvatelé informováni.

Závěrem doufáme, že nebudete mít důvod svého příspěvku litovat a zaslaných knih si vy - a případně i vaše okolí - dostatečně užijete.