Třetí vydání historických kuriozit - crowfunding kampaň

Třetí vydání historických kuriozit

Šest let v chodu přináší třetí knihu historických kuriozit a spolu s tím dotisk dvou předchozích souhrnů historických zajímavostí.

Knihy
Třetí vydání historických kuriozit

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Po dvou letech přichází třetí sourozenec do rodiny souhrnů historických příběhů. Po vydáních kuriozit z novověké kultury a evropských církevních dějin zde máme k vaší pozornosti příběhy dotýkající se postavení a působení žen v evropské historii.

Při procházce Kuriozitami dějin žen potkáte příběhy opomíjené i očekávatelné. Výběr celkem 60 krátkých kuriozit byl veden snahou ukázat, jak v různých dobách ženy, často aniž by si toho doboví pozorovatelé povšimli, vytvářely a měnily tvář dějin.

Popularizace historických událostí a osobností se v tomto vydání vedle Tomáše Konečného ujala Nina Weissová, která je autorkou třetiny příspěvků a podílela se též na korekci zbývajících.

Společné dílo této dvojice vám představení nejen plejádu ženských osudů od středověku po moderní dobu, jaký měla třeba královna irských pirátů, skandální neteře kardinála Mazarina, či první ruská panovnice, ale také se zaměřuje na postupné proměny postavení žen ve společnosti - setkáte se proto třeba s prvními úvahami o rozvodech, politických právech žen nebo jejich pracovním uplatnění.

Jako v předchozích dvou případěch, i zde doprovází třetinu kuriozit dobové tematické citáty.

Díky vaším příspěvkům vyjde kniha před začátkem letních prázdnin a dovolených a může být ideálním odpočinkovým čtivem na následující měsíce.

Kromě samotného vydání proběhne navíc dotisk předchozích dvou výtisků, které je možno si touto cestou přiobjednat. 

Křest výtisku proběhne v první polovině září 2019. Všichni přispěvatelé na něj budou pozváni.

Kout historických kuriozit je původně facebookovou stránkou od června 2013 zveřejňuje prostřednictvím facebookového profilu zajímavé, opomenuté, paradoxní a snad zábavné příběhy z evropských a světových dějin, ve zkratce označované za kuriozity. Vedle samotných příběhů se pod hlavičkou stránky příležitostné konají přednášky k novověkým kulturním dějinám a byly vydány již dva souhrny.

Co si o tomto projektu myslíte?