Trauma-sensitive jóga v Čechách | crowdfunding kampaň

Novinky - Trauma-sensitive jóga v Čechách

Staňte se součástí projektu, který přinese do Čech Trauma-senistive jógu - jógovou terapii, jež pomáhá lidem s posttraumatickou stresovou poruchou.

Ostatní

24. duben 2015

Překonání traumatu prostřednictvím jógy

Děkuji všem přispěvatelům, moc si vážím Vaší úžasné podpory! Pro zájemce zasílám krátké video, ve kterém David Emerson a Elizabeth Hopper, autoři knihy Overcoming Trauma Through Yoga (Překonání traumatu prostřednictvím jógy) hovoří o principech a účincích trauma-sensitive jógy.
Překonání traumatu prostřednictvím jógy Obrázek

Lekce Trauma Sensitive jógy pomáhají lidem, kteří se potýkají s posttraumatickým stresem znovu nacházet přátelský vztah k vlastnímu tělu, propojení se svým tělem v bezpečném a podporujícím prostředí. 

Lidé, kteří prošli traumatem se často cítí vzhledem ke svém tělu odcizení. Ztratili napojení na sebe sama (fyzicky, psychologicky, emočně). Prožitek traumatu se pojí s pocitem sebe sama ve stavu bezmoci. Součástí terapeutického působení trauma-sensitive jógy je dodání vnitřní síly o a ochoty převzít život do svých rukou.

Trauma-sensitive jóga znamená vnesení dimenze těla do terapie, čímž se stává nadstavbou kognitivní terapie, ve které klienti mluví o svých myšlenkách, o svých pocitech, ale dimenze těla zde zahrnuta není. Trauma-sensitive jóga navodí pocit propojení se sebou samým, propojení se svým tělem. Umožní cítit se ve svém těle jako doma, cítit, že je to bezpečné místo pro život.

V praxi trauma-sensitive jógy se využívá ásan a dechových technik z klasické hatha jógy, nicméně důležitým principem je uvědomění, že neexistuje jediný objektivně správný způsob jak jednotlivé pozice provádět, že správně je to, co je dobré právě pro mne. Což vede k navnímání svého těla, propojení se se sebou samým. Namísto zadávání přesných instrukcí zde učitel jógy nabízí možnosti, ze kterých si účastníci lekce vybírají. Každý se tak naučí naslouchat svému vlastnímu tělu.

Důležitý je též důraz na pocit bezpečí, akcentování předvídatelnosti a stability. V tomto bezpečném prostředí pak každý přistoupí k praxi podle sebe – vytváří si své osobní výzvy dle svých pocitů, dle svého aktuálního stavu.

Nedílnou součástí je také vytvoření bezpečného prostředí. V případě, kdy u některého z účastníků dojde ke spuštění reakce související s traumatem či je zahlcen náhlými vjemy, učitel trauma-senistive jógy je na to připraven, umí s tím pracovat a též prostředí, ve kterém učí je tomu uzpůsobené.

Účinky trauma-sensitive jógy zahrnují mimo jiné uvolňování chronického napětí v těle, které v sobě mívají lidé po traumatu někdy i roky a také zlepšení spánku, který bývá po traumatu značně narušen.

Zpět na výpis

  • Splněno 31 800 Kč (111 %)
  • 111 %
  • 28 500 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 48 Startérů

Autor projektu

Šárka Soudková - obrázek
  • projekt od Šárka Soudková
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Elektronická verze brožury Trauma-sensitive jógy

Krom poděkování na webu dostanete elektronickou verzi brožury Trauma-sensitive jógy a také Vám zašlu personalizovanou dávku myšlenek laskavosti a dobrotivosti;)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Video lekce jógy

Zašlu Vám mou video lekci jógy, kterou budete moci využívat k domácí praxi, když se Vám nebude chtít vyrážet za jógou někam do studia. Krom toho Vám zašlu elektronickou verzi brožury Trauma-sensitive jógy a samozřejmě poděkování na webu:)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Vstup na lekci jógy a pozvánka na tématický večer

Můžete si vybrat z veřejných lekcí jógy, které učím (Praha a České Budějovice) a na libovolnou z nich dorazit:-) Dostanete pozvánku na tématický večer Trauma-sensitive jóga v Čechách (říjen 2015). Krom toho poděkování na webu a elektronické verze brožury Trauma-sensitive jógy:)

Počet dostupných odměn: 4/10

Nelze podpořit
600 Kč

Účast na jógovém workshopu

Krom poděkování na webu a elektronické verze brožury Trauma-sensitive jógy si můžete vybrat z jógových workshopů, které učím a na jeden z nich po domluvě dorazit:-) Dostanete také pozvánku na tématický večer Trauma-sensitive jóga v Čechách (říjen 2015).

Počet dostupných odměn: 5/10

Nelze podpořit
800 Kč

Soukromá lekce jógy přes Skype

Přichystám pro Vás soukromou lekci jógy přes Skype šitou na míru Vašim potřebám a dispozicím. Krom toho samozřejmě poděkování na webu a zaslání brožury Trauma-sensitive jógy.

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
1 500 Kč

Soukromá lekce jógy

Čeká Vás soukromá lekce jógy pro Vás, někoho z Vašich blízkých či skupinku přátel/kolegů (zaměření dle dohody). Krom toho samozřejmě pozvání na tématický večer Trauma-sensitive jóga v Čechách (říjen 2015), poděkování na webu a zaslání brožury Trauma-sensitive jógy.

Počet dostupných odměn: 5/10

Nelze podpořit
5 000 Kč

Joker

Speciální odměna - překvapení:) Samozřejmě spojené s jógou...

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit