video-CF-16-9.jpg

Trabantem napříč Tichomořím Film & Video

Svět patří těm, co se neposerou, a tak vyrážíme na další kontinent točit další film. Opět ve velmi výživné sestavě. Jdete do toho s námi?

6. 10. 2015

Nechybí někomu něco?

Jsme zpátky a jedeme dál! Všechno, co jsme mohli, jsme už poslali. Všem, co si objednali nějaký fyzický předmět, mělo alespoň něco. Náramek, magnet...

Určitě ještě všem nepřišlo všechno, nemáme hotové kalendáře, DVD z tichomořské cesty, velkoformátové fotky z tichomořské cesty, prostě předměty, které se dají vyrobit jen z materiálu pořízeného na cestě.

Když jste ale měli slíbený třeba náramek a kalendář, náramek jsme vám už poslali. Víme, že se nám vrátilo asi 80 nedoručených zásilek. Pokusíme se dohledat adresy a pošleme všechno znova najednou. Dalších 140 lidí nevyplnilo adresu. Podobné případy budeme řešit, ale až nakonec, protože se toho asi sejde ještě víc.

Poslali jsme také všechny pohledy, ale z Jižní Ameriky šly některé i tři měsíce, tak doufáme, že dojdou všem.

Ještě jsme také neposílali link na filmy a fotky ke stažení, protože jsme neměli vybrané fotky. Makáme na tom a záhy pošleme.

Spousta lidí nám pomohla s posíláním a dalo to hodně práce. Je vás ale hrozně moc a občas se někde mohla stát chyba. Tak dejte vědět na email dekujeme@transtrabant.cz, jestli máte pocit, že vám něco chybí.

Díky moc Dan

30. 4. 2015

Tak a najděte se! :)

Nahráli jsme do galerie fotky všech jmen na autech!

Takže jestli se chctee najit, klik sem  ...a jestli máte chuť, označte se tam

Jména u příspěvků do 1000 korun jsou podle abecedy, jména za víc jsou tam, kde se nám libila :)

Hodně štěstí při hledání!

Dan

29. 4. 2015

POZOR POZOR!

Odměny ze Startovače posíláme pořád a průběžně, takže jestli vám ještě nic nepřišlo, neznamená, že jsme na vás zapomněli :) Je toho vážně hodně! Díky Dan

11. 3. 2015

HOTOVO!

Hotovo! Kluci ze Startovače ručně přiřadili i pomalejší platby převodem a tahle neskutečná měsíční jízda skončila.

diky.jpg


Nevím už, co k tomu říct, všechna poděkování jsem vyčerpal, protože jste už tolikrát předčili moje nejdivočejší sny, že už prostě nevím. Tak se vykradu a použiju, co jsem psal, když padly dva miliony a já nevěřil svým očím:

Dali jste mi obrovské množství energie.Ty dva miliony osm set tisíc jsou neuvěřitelné, ale mnohem neuvěřitelnější jste vy, 3856 lidí, kteří do toho jdete s námi.

Když jsme pořádali naši největší přednášku ve Žlutých lázních, přišlo vás tam 1300 a já z pódia neviděl na konec davu, tady je vás třikrát tolik. Asi vás všechny nedokážeme pozvat na jednu louku a poděkovat. Tak alespoň takhle...

Když jsme v roce 2007 začali, chtěli jsme prostě ukázat, že to jde, že stačí jen myslet trochu jinak. Když vidím tahle čísla, mám pocit, že jsme uspěli.

Díky vám všem!

Dan

27. 2. 2015

VELKÁ CESTA DOMŮ

Tahle slova jsem plánoval, že budu psát tak za dva roky, nejdřív, ale to, co jste dokázali tady na Startovači, úplně změnilo situaci. Vybrat přes dva miliony je neuvěřitelné, a že částka pořád stoupá neskutečné. Díky, že nám věříte, a proto si myslím, že si, jako naši parťáci, zasloužíte nějaké ty informace navíc…

Takže přátelé - Velká cesta domů - takhle se pracovně jmenuje projekt, který jsme vymysleli v podstatě ještě v sokolovně v Buenos Aires na konci jihoamerické cesty. Velká výprava z Austrálie až do Prahy, během níž se napojíme na naši první cestu po Hedvábné stezce, dokončíme etapovou cestu kolem světa – první v historii trabantu – a Egu a Babu si konečně odpočinou …dokud nějak nevymyslíme, jak se dostat na Antarktidu.

Už od začátku jsme chtěli dojet z Perthu domů
a měli jsme dvě možnosti – buď to vezmeme hopem a dojedeme během nějakých čtyř až pěti měsíců domů, což je s natáčením hodně velký sprint, nebo pojedeme dlouho, projedeme všechny parádní země na trase, natočíme super materiál a cesta bude trvat hodně přes půl roku. A tady se objevil velký zádrhel dálkových cest – ponorková nemoc a lidská psychika vůbec. Udržet celý tým v pohodě a každý den točit hodiny a hodiny materiálu, projíždět stejná místa čtyřikrát pro pěkný záběr, od rána do večera myslet na film a seriál, to se dá zvládat pár měsíců, ale ne přes půl roku. Nejlépe to vystihl Aleš, když se ho po skončení jihoamerické cesty ptali na nejhorší zážitek z cesty. Chvilku se zamyslel, a pak to s úsměvem zařízl: „Natáčení toho filmu!“.

Aby nám nehráblo (úplně)

Je to prostě hrozná makačka udělat film a seriál, ale je to současně hrozná radost, bez které by to nebylo ono, jen se to nesmí přehnat. A tak jsme cestu rozdělili na dvě části. Perth-Bangkok a Bangkok-Praha. Obě přibližně na čtyři měsíce. Vůbec mě nenapadlo, že bysme mohli mít už letos část prostředků na další cestu, která by měla vést z Bangkoku přes Thajsko, Barmu, Bangladéš, Indii, Nepál, Pákistán, Írán, Turkmenistán, severní Afghánistán, Tádžikistán, Kyrgyzstán do Uzbekistánu, kde se potkáme s trasou naší první výpravy a vyrazíme po ní domů.

Můj sen je při návratu začít u Bratislavy sbírat trabanty a další spřízněná vozítka a někde za Brnem totálně ucpat D1 a celou tuhle žlutou trabantí taškařici uzavřít pořádnou ostudou s policejním vrtulníkem.

velka cesta domu.jpg

Proč vám to tady všechno říkám? Z jediného důvodu. Pokud se něco zásadního nestane, neutratíme všechny peníze, které od vás tady máme (což je v podstatě jisté protože hodláme jet stejně levně, jako vždy). A to co zbude, nám pomůže rozjet druhou polovinu Velké cesty domů. Každá koruna, která nezmizí v Tichomoří, půjde na další výpravu. Výpravu, kterou bych chtěl zvládnout úplně bez sponzorů, jen s vaší podporou.

Díky vám všem!

Dan

19. 2. 2015

Už nevím, co říct a jak poděkovat!

Přátelé, jste skvělí!

Dnešek jsme strávili celý v dílně a ladili každou sebemenší pitomost na autech, na kterou jsme si vzpomněli. Zítra (vlastně už dneska) v sedm ráno je naložíme do kontejneru a pošleme do Austrálie. Určitě jsme na něco zapomněli, ale na to přijdeme až za pár týdnů.  Při každé cestě, když skončily přípravy aut, jsem padl únavou a říkal si, že teď chci měsíc volno. Nikdy žádné nebylo a my vyrazili na cestu.

Teď je to ale jinak. Dali jste mi obrovské množství energie. Ty dva miliony jsou neuvěřitelné, ale mnohem neuvěřitelnější jste vy, démonických aktuálních 2666 lidí, kteří do toho jdete s námi.

Když jsme v roce 2007 začali, chtěli jsme prostě ukázat, že to jde, že stačí jen myslet trochu jinak. Když vidím tahle čísla, mám pocit, že jsme uspěli.

Díky vám všem!

Dan

 

15. 2. 2015

První vybavení koupené za peníze od vás :)

Místo čínských kopií máme pravé GoPro! Moc děkujeme!

10993482_10150536963859956_1975049816252131155_n.jpg


GP4 Silver je určené pro natáčení interiéru auta á la Top Gear a díky vám můžeme dát kameru do každého auta, takže nám neuteče nic na palubě. Car Camcoder by se měl postarat o to samé zvenku. Je to klasická kamera pro zaznamenávání jízdy, která se běžně používá pro dokazování dopravních nehod apod.

Pokud se auto hýbe, nebo se hýbe nědco před ním, natáčí nekonečnou smyčku. Když chcete něco použít, prostě ji zastavíte a záběr si stáhnete. Konečně bychom neměli prošvihnout nečekané události, jak se nám často stávalo.

Takže až nám do cesty skočí klokan, uvidíte to taky!

Ani na GP4 ani na Car Camcoder bysme bez vás neměli, díky moc!

Dan

13. 2. 2015

Jako jeden a půl?! To snad ani neni možný!

To prostě zírám!

Když jste nám poslali půl milionu za den, říkal jsem si haluz, když jste nám poslali milion za dva dny, říkal jsem si naprosto neskutečný, teď je tady milion a půl za čtyři dni a já jen zírám. S otevřenou pusou...

..asi takhle:

IMAG3104.jpg

DĚKUJEME!

10. 2. 2015

Milion za 48 hodin! Lidi jste neskutečný!

Díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky, díky,díky, díky, díky, díky... DÍKY MOC!

9. 2. 2015

JE TO TAM! DÍKY, DÍKY, DÍKY, DÍKY!

Za necelých 24 hodin jsme vybrali dost peněz, abysme mohli vyrazit do Austrálie. Neskutečný český crowdfundingový rekord - půl milionu za 20 hodin - jste neuvěřitelní ...a já sháním sponzory půl roku.

ÚPLNĚ NEJVÍC NESKUTEČNÉ! :) Paráda! Máme na letenky (i pro Radka, takže tam nezůstane), na kontejner do Perthu i přídavná kolečka k vozíkům, místo čínských kamer si koupíme pravá gopra s mikrofonním vstupem do kabin, takže budeme moci točit jak Top Gear. Neuvěřitelné! Těch 500 tis. byla částka, která nám konečně umožnila s relativním klidem odjet. Původně jsme chtěli auta nechat v Bangkoku, ale když se vybere ještě něco, mohli bysme mít i na kontejner domů! Paráda! My snad vydáme ten Markův kalendář a dáme ho jako odměnu! Jediné, co si vážně nepořídíme, je doprovodný LandRover. Děkujeme!

Vybráno2 817 765 Kč(564 %)

564 %
500 000 Kčpožadováno
3 766startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuDan Přibáň

Odměny

200 KčJedete v tom s námi

Jméno na autě a výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě ke stažení

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčSvět patří těm, co se neposerou!

Jméno na autě, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení a děkovná samolepka + podepsané DVD s Americkým filmem + náramek „svět patří těm, co se neposerou“

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčTrabanti příštích 20 000 km

Jméno na autě, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a magnet z limitované australské nikdy nikde neprodávané edice.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčPohlednice z dálky

1000 - jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení a pohled odeslaný z tichomořské cesty přímo vám.

Počet dostupných odměn: 0/100

Odměna nedostupná

1 000 KčŽlutá kolona na ledničce

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a limitovaná edice nikde nikdy neprodávané sady čtyř magnetů na ledničku s dramatickým výjevem z Jižní Ameriky

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčPohlednice z dálky II.

1000 - úplně stejná jako vyprodaná "pohlednice z dálky", ale protože o ně stojí tolik z vás, přidali jsme další balíček. Díky! Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení a pohled odeslaný z tichomořské cesty přímo vám.

Počet dostupných odměn: 0/100

Odměna nedostupná

1 000 KčPohlednice z dálky III.

Úplně stejná jako vyprodaná "pohlednice z dálky a pohlednice z dálky II.", ale protože o ně stojí tolik z vás (a na pár lidí se kvůli pomalejší bankovním převodům nedostalo), přidali jsme další balíček. Díky! Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení a pohled odeslaný z tichomořské cesty přímo vám.

Počet dostupných odměn: 0/100

Odměna nedostupná

1 000 KčPohlednice z dálky IV. (poslední!)

Přátelé jste skvělí! Díky za podporu. Zase nám zůstala viset spousta pohlednic placených převodem, který trvá déle a nedostalo se na vás. Nechceme vás nechat ve štychu, takže tady je ÚPLNĚ POSLEDNÍ ŘADA POHLEDŮ. Je jich už dohromady 400 a bude masakr je poslat. Další balíček už nebude, tak se na nás nezlobte. To bysme nedali. Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení a pohled odeslaný z tichomořské cesty přímo vám.

Počet dostupných odměn: 0/100

Odměna nedostupná

1 000 KčVelký kalendář na přání (samozřejmě s Marekem!)

Protože fakt nedokážeme poslat víc než 400 pohlednic, tady je náhrady pro ty, na které už se nedostalo, a chtějí památku z cesty: Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a pro velký zájem podepsaný 13listý nástěnný kalendář formátu cca A2 s trabanty, přírodou, krásnými domorodkami (pokud je ukecáme), Dominikou a Kikou (pokud je ukecáme) a samozřejmě Marekem!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 KčTichomořské DVD je vaše!

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a podepsané DVD filmu Trabantem napříč Tichomořím (hned jak bude vydáno)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 KčKonečně knížka!

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a zbrusu nová obrazová kniha o jihoamerické výpravě, na které právě makáme!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčVe velkém formátu

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ + podepsanou edici chystaného filmu Trabantem napříč Tichomořím na DVD a velkoformátová fotografie z cesty dle vašeho přání vytištěná na plátně

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčV jedné stopě

Výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ + zvláštní podepsanou edici chystaného filmu Trabantem napříč Tichomořím na DVD a jméno na Dominičině čezetě nebo Markově jawě - podle vašich preferencí a orientace (napište prosím do poznámky) .

Počet dostupných odměn: 0/10

Odměna nedostupná

5 000 KčO kolečko víc

Výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ + zvláštní podepsanou edici chystaného filmu Trabantem napříč Tichomořím na DVD a jméno na Kristýnině, nebo Kubově offroadovém invalidním vozíku - podle vašich preferencí a orientace (napište prosím do poznámky) .

Počet dostupných odměn: 6/10

Odměna nedostupná

10 000 KčDo kina v tričku

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ + zvláštní podepsanou edici chystaného filmu Trabantem napříč Tichomořím na DVD a velkoformátová fotografie z cesty podle vašeho výběru vytištěná na plátně + originální tričko k tichomořské cestě a navíc jméno v závěrečných titulcích filmu .

Počet dostupných odměn: 9/20

Odměna nedostupná

10 000 KčCestovka pro plyšáky

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ + zvláštní podepsanou edici chystaného filmu Trabantem napříč Tichomořím na DVD a hlavně vezmeme vašeho plyšáka (maximální velikost 15 cm) na výlet a ukážeme mu a vyfotíme ho u všech pamětihodných míst a událostí a fotky vám rovnou z cesty pošleme a navíc jméno v závěrečných titulcích filmu.

Počet dostupných odměn: 0/5

Odměna nedostupná

15 000 KčZa kokotom dreveným…

Jméno na autě velkými písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ + zvláštní podepsanou edici chystaného filmu Trabantem napříč Tichomořím na DVD, jméno v závěrečných titulcích filmu a dvoudenní výlet s Marekom na Pionýrech divočinou kolem Banské Bystrice. Pionýra a Mareka dodáme my, vy se jen musíte dopravit na místo.

Počet dostupných odměn: 0/3

Odměna nedostupná

20 000 KčJak se dělá film

Jméno na autě velkými písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ + podepsané DVD chystaného filmu Trabantem napříč Tichomořím + obrazová kniha o jihoamerické výpravě + velkoformátová fotografie z cesty vytištěná na plátně + limitovaná edice nikde nikdy neprodávané sady čtyř magnetů na ledničku + originální tričko k tichomořské cestě + jméno v závěrečných titulcích filmu a hlavně: návštěva při postprodukci filmu za Danova doprovodu!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

50 000 KčExpedice u vás doma

Jméno na autě velkými písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ + podepsané DVD chystaného filmu Trabantem napříč Tichomořím + obrazová kniha o jihoamerické výpravě + velkoformátová fotografie z cesty vytištěná na plátně + limitovaná edice nikde nikdy neprodávané sady čtyř magnetů na ledničku + originální tričko k tichomořské cestě + jméno v závěrečných titulcích filmu a hlavně: soukromá Danova přednáška pro vás a vaše přátele.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

100 000 KčHrdý sponzor

Výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ + podepsané DVD chystaného filmu Trabantem napříč Tichomořím + obrazová kniha o jihoamerické výpravě + velkoformátová fotografie z cesty vytištěná na plátně + limitovaná edice nikde nikdy neprodávané sady čtyř magnetů na ledničku + originální tričko k tichomořské cestě + jméno v závěrečných titulcích filmu a hlavně: logo vaší firmy na expedičních autech.

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná