TOVÁRNA BUDOUCNA - mobilní akční hra s nádechem Čapka | crowdfunding kampaň

TOVÁRNA BUDOUCNA - mobilní akční hra s nádechem Čapka

Hra inspirovaná Čapkovým R.U.R., určená pro náročné hráče. Celosvětově první mobilní rogue-like hra Future Factory potřebuje Tvoji pomoc.

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

SPOLU SME TO DOKÁZALI! Díky, Ďakujeme, Thank You, Danke! 

F2R-128.jpg

JE TO TU! Základní cíl je dosažen! Děkujeme - vážíme se Vaší podpory a bereme to velmi zodpovědně. Továrna Budoucna bude taková, jakou jsme ji chtěli mít od začátku. Zábavná a vyladěná na míru Vám, naším nafouškům...

StretchGoals_1.png

StretchGoals_2.png

StretchGoals_3_done.png

StretchGoals_4.png

StretchGoals_5.png

StretchGoals_6.png

StretchGoals_7.png

FutureFactory_Logo megasmall.png

V kostce: Akční rogue-like inspirovaný Čapkem (mobile / PC) od malého týmu veteránů

SLEDUJTE LIVE PRŮBĚH KAMPANĚ na Facebookové události live komentář a diskuze i v pozdních večerních hodinách.

Poslední Zpravodaj z Továrny Budoucna #5 Povedzte to svetu: Podporujem Future Factory! Každý môže mať kúsok Továrne Budúcna a dokonca sa stať aj členom propagandy. Stačí vymeniť profilovku alebo cover fotku na Facebooku či Twittri, alebo si stiahnuť tapetu na plochu.

7.png

HALÓ VY LIDÉ!

Člen Vašeho druhu vnikl do Továrny. Továrny budoucna. To není místo pro Vás, to není místo, kde přežije člověk. Nařízení hovoří jasně: vypořádat se s cizí entitou všemi dostupnými prostředky co nejrychleji při dodržení regulí Robotího desatera. Je to bílé na černém.

Robotí desatero je zákon. Zákon, na kterém stojí a padá Továrna budoucna. Předložené regule nejsou depeší, ale varováním. O tom člověku, který do Továrny vnikl, už nikdo neslyšel. Jen blázen by tam šel. Jste snad blázni?

F2R-INTRO-NEW.gif

ZÁKLADNÍ KAMENY

 • Rychlá hratelnost s vysokou variabilitou
 • Vysoká obtížnost
 • Stylizace 40tých let
 • Inspirováno dílem Karla Čapka R.U.R.
 • Jednoduché RPG prvky
 • Nejdříve Windows Phone, pak další platformy
 • Otevření továrny: zima 2014

ROBOTÍ DESATERO

1. Na popud profesora Rossuma a praotce Karla Čapka vytvořili Fun 2 Robots Továrnu budoucna. Stojí na neotřesitelných základech definovaných hesly jako “nekonečná hratelnost”, “konstantní výzva” a “procedurální obsah”. Platí tu přísné zákazy “ukládání pozic” a “checkpointů”, o jejichž dodržování se stará systém “perma-death”.

2. Továrna je neustále v pohybu. Vzory s kódovým označením “Binding of Issac”, “Rogue Legacy” a tomu, čemu VY lidé hovoříte “dual-stick střílečky” předurčily pravidla a metody interakce. Měnící se poschodí a místnosti plné protilidských opatření podléhají architektonickému slohu “Bastion” a jsou pokaždé jiné.

F2R-SHOOTING-NEW.gif

3. Nikdo nedokáže spočítat, jak hluboko Továrna sahá, ani my, roboti. Mapa jádra Továrny, kde leží její střežené tajemství, neexistuje. Cesta tam je protkána nevyzpytatelnou strukturou místností a nástrah.

4. Generované jsou nejen poschodí složené z arén, ale i úlohy v nich. Šílení architekti zkoumali nejen odolnost nezvaných hostů vlnami strážců, přesnost jejich střelby, hořlavost výstroje a sílu zmutovaných plyšových robomedvídků.

5. Továrna bude připravená na tvoji širokou výbavu. Brokovnici, pušku, granáty, mechanickou výstroj nebo speciální schopnosti a gadgety můžeš vylepšovat pomocí vynálezů, ale i tak máš jen malou šanci!

15_artwork_weapons_machinegun_upgrades.png

6. Všechno má v Továrně své místo, i armáda robotů, strážců, malých, velkých, odolných, pomalých, hloupých, extrémně rychlých, porouchaných, zmutovaných i bossové připravení rozdrtit, eliminovat, vymazat všechno z masa a kostí.  Pokud tě nevyčerpají nepřátelé, pastím nikdy naprázdno zuby nesklapnou. Nikdy nevíš, co tě položí na kolena a odkud to přijde.

7. V Továrně si můžeš dokoupit různé výhody, ale čas si nikdy nekoupíš. Žiješ tak dlouho, jaké jsou tvoje schopnosti. Techniky “Pay to win” a “Free to Wait” jsou zde přísně zakázané.

f2r-puzzles2.gif

8. Továrna budoucna otevírá svoje brány nejdříve stroji Windows Phone. Brzy se ale najdou dveře i do mašin Android a iOS.

9. Na délce nezáleží. Krátká návštěva Továrny budoucna bude intenzivně vyzývavá a dlouhá epizoda zase uspokojivě pohlcující (masochistickým způsobem).

10. Jak jednou vkročíš do Továrny, už nikdy tě nepustí ven, blázne.

a_antic bodies.jpg

STRETCH GOALS aneb ROZTAŽITELNÉ CÍLE

Na co budou použité vybrané zdroje? 

Do hry se zatím investovalo přes 2 000 000 Kč a 200 člověko-měsíců práce. Od začátku byl rozpočet na hru vyšší, ale bohužel nedopadly některé zdroje (jeden investor vypadl, MS nemohl poskytnout potřebnou částku atd.). Poslední 3 měsíce děláme tedy již bez jakýchkoli financí a naše úspory jsou naprosto vyčerpané. Naši externisti si museli začít vydělávat jinde a my se smrskli na nejmenší potřebné jádro týmu. NEVYDÁME VŠAK NEVYLADĚNOU HRU!

S vaší pomocí tedy chceme udělat kvalitní, pěknou a zábavnou hru, která bude obsahovat váš feedback.

V 90 000 Kč tedy je obsaženo dokončení těchto věci:

 • Zábavná akční složka hry (pohyb, létání, uhýbání, střelba, házení granátů)
 • Hlavní hrdina s 15 vylepšeními pro zbraně, granáty, gadgety (trysky, brnění)
 • Vytvoření minimálně 12 pater továrny, které se procedurálně skládají
 • Vyladění 18 různých AI nepřátel
 • Desítky Misí, které lze plnit během hraní a stovky Speciálních Výzev v samotných místnostech
 • Úrovně Znalostí odhalující příběh a dávající hráčovi nový obsah i odměny
 • Jedno z top ovládání, které máte možnost v mobilní akční hře vyzkoušet
 • Stylizovaná 3D grafika, hudba i zvuky
 • Intenzivní rogue-like hratelnost šitá na míru mobilům - stačí 5 minut, ale lze hrát i 2 hodiny

Pokud nás podpoříte více, máme připravené další cíle:

 • 130 000 Kč - systém Globálních Challenge (časově omezené speciální Továrny, kde mohou soupeřit všichni hráči á la Spelunky) a Achievements
 • 160 000 Kč - česky psaný příběh o Továrně budoucnosti (pocta Karlu Čapkovi, ebook, získají všichni přispěvatelé od Robota výše)
 • 200 000 Kč - digitální soundtrack (od Automatona výše)
 • 275 000 Kč - asynchronní multiplayer s žebříčky (vyzývej své přátele a poraz je v Tebou vygenerované továrně)

Pozn.: Primárně se musíme věnovat vývoji hry, ale až se kampani bude dařit, budeme vás zásobovat zákulisními informacemi o hře a jejím vývoji (např. jak jsme ladili dlouhé měsíce ovládání pro dotykové obrazovky) i o studiu, jeho financování a fungování.

Líbí se Vám projekt? Budeme moc rádi, když nás podpoříte. Pokud se chcete na cokoli zeptat, nebojte se využít komentářů nebo nám napište na letstalk@fun2robots.com.

SHRNUTÍ ODMĚN

f2r rewards 04.png

Líbí se Vám projekt? Budeme moc rádi, když nás podpoříte. Pokud se chcete na cokoli zeptat, nebojte se využít komentářů nebo nám napište na letstalk@fun2robots.com.

 

F2R-betlehem.jpg

ARCHITEKTI TOVÁRNY

Bývaly časy, kdy Vladimír Geršl a Lukáš Labaj vedli oddělení designu a skriptování za pásem dua Cauldron & Activision. Dnes vedou vlastní dílnu a s partou zkušených veteránů a nebojácných nováčků zužitkovávají dlouholeté zkušenosti vykoupené tvrdou prací. Spolu tvoří Fun 2 Robots.

FutureFactory_Architekti1.jpg

FutureFactory_Architekti2.jpg

FutureFactory_Architekti3.jpg

F2R_Tym_5.jpg

F2R_Tym_6.jpg

 

FAQ

Na čem zrovna děláte v grafice?

Upravujeme ji a post-produkujeme. Snažíme se stále najít něco, co bude přehledné na mobilu, bude správně cílit na náročnější dospělejší publikum a bude podtrhovat Čapkovskou retro scifi atmosféru. Měly jsme řadu verzí (jak můžete vidět v gifu pod dotazem), ale stále jsme nebyli spokojeni. Máme skvělé vizuály od Milana i řadu zkušeností s grafikou na velké konzole, ale dělat grafiku pro mobily je jiné. Naše detailní textury na malém displeji zanikaly a detaily se slévaly v nerozpoznatelný chumel.
Od chvíle co se k nám však přidala Táňa, víme, že to jde správným směrem. Zjednodušujeme textury, ubíráme nepodstatné detaily a ty důležité více podtrhujeme. Přidáváme šrafuru přímo do textury, aby grafika více připomínala Milanovy skici. A v neposlední řadě upravujeme shader tak, aby in-game grafika dostala komixovější nádech a byla více osobitá.

Co myslíte, daří se nám? ;)

 

f2r-visual-transform-final.gif


Nikde nevidíme UX hry, máte ho hotové?

Ano, Lukáš zrovna dodělává kompletní funkcionalitu a já (Vláďa) jsem před několika týdny dokončil podrobný flow. Máme grafické návrhy, které prochází a vylepšuje Michal. Až bude in-game grafika v podobě, se kterou budeme všichni spokojeni, dodělají se ještě poslední úpravy UX vizuálu a celé se začlení do hry. Uvidíte to ještě v průběhu kampaně ;).

Mám telefon s Android nebo iOS, kdy budu moct hrát Future Factory? Proč hru nejdřív vydáte na Windows Phone?

Plánované datum vydání je konec tohoto roku. Když vyprší 3 měsíční exkluzivita pro Windows Phone, vyjde Future Factory na Android a iOS. A proč WP? Získali jsme Microsoft grant, kde je exkluzivita jednou z podmínek.

Ve Future Factory moc toho Čapka nevidím, co s tím má společného?

Future Factory není postavená na dialozích. Není to klasická adventura, ale akční shora viděná roguelike střílečka s tematicky zajímavým zasazením. Inspirovali jsme se odkazy fenomenálních Čapkových děl (převážně R.U.R.) a snažíme se dýchnout na hráče atmosférou Čapkových knih. 

keyart-trans-update.gif

V jakém stavu je Future Factory? 

Aktuálně pracujeme na post-produkci grafiky (aby vypadala dobře i na malých obrazovkách mobilů a měla více atmosféru retro scifi), položkách v menu, balancujeme obtížnost, ladíme hratelnost, vybavení, mise a brzy přejdeme do debug fáze.

Proč bych měl přispět na Startovači, když máte hru skoro hotovou a Microsoft vám dal grant? 

Herní vývoj je iterační proces, neustále do hry můžete vkládat nové věci. Chceme, aby Future Factory byla bohatší a nabídla toho hned při startu hráči víc. Microsoft nám sice dal grant, ale jen nízkou částku, která nestačí na pokrytí software licencí a závěrečné období tzv. crunche, kdy ladíme hru ve dne i v noci. 

Kdy bude hra hotová, kdy ji budu moct hrát a kolik bude stát?

Plánované datum vydání je konec roku 2014, na tom se už nic měnit nebude. Future Factory bude vydaná za malý obnos a bude obsahovat mikrotransakce. V prvních 3 měsících se objeví na Windows Phone, poté na Android a iOS.

Future Factory je od počátku navrhovaná jako cross-platform hra. Budete si ji moct zahrát tedy nejen na mobilech a tabletech, ale pokud budeme mít finance, plánujeme expandovat i na PC, Xbox One, případně i další velké a malé konzole. A co je nejlepší? Cross-platform neznamená jen, že si ji zahrajete, ale přenášíte se i progress, úkoly a výzvy!

Hra tedy není přímo free to play?

Snažili jsme se vybalancovat takový model, který nebude v žádném případě nefér vůči hráčům (žádné čekání, dlouhé odpočty atd.), a proto můžete hrát celou hru bez dalších investic. Když si však přikoupíte měnu, můžete si odemknout více výbavy, případně oživit svoji postavu (pokud jste zrovna došli hodně daleko a našli něco o co nechcete přijít). S novou výbavou nezískáte pouze lepší statistiky (není to např. JEN silnější střelivo), ale i novou hratelnost.

08_artwork_hero_agilities_sketch.png

Kdy se dostaneme k odměnám a dárkům?

Z výzkumu různých crowdfundingových kampaní je patrné, že jsou (hl. fyzické dárky) tou nejproblematičtější částí kampaně. Uděláme však vše pro to, aby byly všechny odměny u vás do konce roku, stejně jako hra.

Mám nápad, kam vám ho mám poslat?

Všechny nápady, otázky nebo komentáře posílejte na letstalk@fun2robots.com

Co si o tomto projektu myslíte?

 • Splněno 115 170 Kč (127 %)
 • 127 %
 • 90 000 Kč požadováno
 • již skončilo
 • Nelze podpořit
 • Na tento projekt už přispělo 127 Startérů

Autor projektu

Fun 2 Robots Ltd. - obrázek
 • projekt od Fun 2 Robots Ltd.
 • Česká republika

Odměny (Rewards)

89 Kč

Celebrátor

Poděkování a uvedení JMÉNA na webu v sekci "Vzniklo díky"

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
159 Kč

Robot

KOPIE HRY na vybranou platformu (WP, Android, iOS). POZOR! Datum doručení dle platformy - viz FAQ + vše z Celebrátor.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
209 Kč

Tišťák

BALÍK MĚNY ve hře (hodnota 100 Kč) + vše z Robota.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
289 Kč

Automaton

JMÉNO VE HŘE na všech platformách v CREDITS + VELKÝ balík měny ve hře (hodnota 250 Kč) + vše z Tišťák.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
359 Kč

Posterizor

TIŠTĚNÝ BAREVNÝ A3 PLAKÁT PODEPSANÝ TÝMEM + vše z Automaton.

Počet dostupných odměn: 22/30

Nelze podpořit
429 Kč

Kom(IKS)parz

ZVĚČNĚNÍ V KOMIKSU HRY jako "komparz" (součást příběhu) + vše z Automaton.

Počet dostupných odměn: 4/12

Nelze podpořit
479 Kč

Archivář

DIGITÁLNÍ CONCEPT ART SKETCH BOOK (mrkněte na skicy, je to řemeslná fajnšmekrovina :) ) + vše z Automaton.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
529 Kč

Betatester (Windows Phone / Android)

ÚZKÁ SPOLUPRÁCE NA TESTOVÁNÍ HRY (fórum, skype) + vše z Archiváře.

Počet dostupných odměn: 31/35

Nelze podpořit
529 Kč

Betatester (iOS)

ÚZKÁ SPOLUPRÁCE NA TESTOVÁNÍ HRY (fórum, skype) + vše z Archiváře.

Počet dostupných odměn: 26/35

Nelze podpořit
729 Kč

Čítač

KNIHA R.U.R. S ORIGINÁLNÍM PŘEBALEM VE STYLU FUTURE FACTORY S PODPISY TÝMU + vše z Archiváře.

Počet dostupných odměn: 6/15

Nelze podpořit
799 Kč

Tvůrce

SPOLUVYTVOŘENÍ MÍSTNOSTI VE HŘE LIVE (skype) + UVEDENÍ VE HŘE jako LVL DESIGN ASISTENT + vše z Archiváře.

Počet dostupných odměn: 3/5

Nelze podpořit
999 Kč

Konzultátor

SKYPE SE CEO o čemkoli (o vlastní hře, založení firmy, financování týmu, výrobním procesu...), možnost přímého navržení nápadů do hry (pokud bude využito, zmínka v Credits ve Special Thanks) + vše z Archiváře.

Odměna vyprodána: 0/2

Nelze podpořit
1 099 Kč

Kunsteroid

ZARÁMOVANÝ ORIGINÁL CONCEPT ART A4 PODEPSANÝ TÝMEM + vše z Archiváře.

Odměna vyprodána: 0/7

Nelze podpořit
1 499 Kč

Názvotvor

NOVÁ ODMĚNA! POJMENUJ SI ARTEFAKT + vše z Archiváře. Vaše jméno (nickname) bude ve vědecké verzi pojmenovávat hráčovu výbavu ve hře (upgrady). Např. Jakub Páral - Jacob's Ripping Metal Helmet

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit
1 499 Kč

Komiksicht

VÝRAZNÉ ZVĚČNĚNÍ V KOMIKSU (součást příběhu, hlavní motiv strany) + vše z Archiváře.

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
2 999 Kč

Robaron

UPDATE: Ceskehry.cz věnují k odměně VIP vstupenku (nelze běžně zakoupit) na GDS ZDARMA!

SPOLEČNĚ NA GDS 2014 + vše z Archiváře.

Pro tu/toho z vás, kdo nás chce výrazně podpořit, potkat a prožít vývojářskou konferenci GDS 2014 spolu s námi v Praze. Účastnit se propagace, VIP párty a networkingových akcí.

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
5 999 Kč

Mecenáš Továrny

ROBOTICKÁ KARIKATURA V ÚVODU CREDITS HRY + UVEDENÍ VE HŘE jako Mecenáš hry + vše z Archiváře.

Počet dostupných odměn: 2/5

Nelze podpořit
11 999 Kč

Mecenáš se vším všudy

KARIKATURA + UVEDENÍ VE HŘE jako Hlavní mecenáš továrny + vše z Archiváře + PLAKÁT z Posterizor + Betatester + KNIHA z Čítače + TVORBA LVL z Tvůrce + CEO SKYPE z Konzultátora + OBRAZ SKICY z Kunsteroid + GDS 2014 z Robarona + KARIKATURA z Mecenáše.

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
29 990 Kč

PARTNER TOVÁRNÍK (Windows Phone)

LOGO + UVEDENÍ JAKO HLAVNÍ CROWDFUNDER v úvodní obrazovce. Logo Vaší firmy v celosvětové WP early-access verzi hry (promované Microsoftem), nominované na prestižní Indie Prize Award 2014, na 12 měsíců od data vydání. Bonus: VIP upomínková malba A3 Vás/Vaší firmy.

Počet dostupných odměn: 3/4

Nelze podpořit
36 990 Kč

PARTNER TOVÁRNÍK (Android)

LOGO + UVEDENÍ JAKO HLAVNÍ CROWDFUNDER v úvodní obrazovce. Logo Vaší firmy v celosvětové Android feature-complete verzi hry, nominované na prestižní Indie Prize Award 2014, na 12 měsíců od data vydání. Bonus: VIP upomínková malba A3 Vás/Vaší firmy.

Počet dostupných odměn: 4/4

Nelze podpořit
44 990 Kč

PARTNER TOVÁRNÍK (iOS)

LOGO + UVEDENÍ JAKO HLAVNÍ CROWDFUNDER v úvodní obrazovce. Logo Vaší firmy v celosvětové iOS feature-complete verzi hry, nominované na prestižní Indie Prize Award 2014, na 12 měsíců od data vydání. Bonus: VIP upomínková malba A3 Vás/Vaší firmy.

Počet dostupných odměn: 4/4

Nelze podpořit