Torze - absolventský film - crowfunding kampaň

Torze - absolventský film

Krátkometrážní absolventský film Torze studentů VŠMU.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Děj filmu:

Hlavními postavami jsou dva kamarádi (hrají Filip Pavúk a Dušan Ambróš - seriál Sestričky TV Markíza) už ze střední školy, kteří bydlí v menším studentském bytě. Jejich víkendová zábava při práci je organizovat komorní večírky, kdy si pozvou na večer dvě zranitelné dívky, opijí je, v noci se s nimi vyspí a druhý den ráno se jich snaží zbavit a rovnou upírat pozornost na další oběti na další víkend. Latentní zvrat nastává v momentu, když jeden z nich začíná být unavený a rezignovaný z počtu žen, které mu procházejí postelí a začne si uvědomovat, že by v životě potřeboval pravý opak – pochopení a hloubku. Seznámí se tedy s dívkou, Sandrou (Kristína Spáčová - seriál Pán Profesor TV Markíza), která je pro něj světlem na konci tunelu a zároveň nesplněným snem. Musí však vymyslet cestu, jak získat ženu a neztratit kamaráda, který na jeho kooperaci při víkendových večírcích spoléhá.

Naše aspirace:

Naší ambicí je zprostředkovat tyto nadčasové a zároveň v současnosti velmi aktuální témata  na půdě světových festivalů. Protože jsme přesvědčeni, že toto téma má univerzální charakter a tím i potenciál mezinárodní rezonance. 

Chceme reprezentovat Česko na vysoké úrovni – myšlenkové i umělecké. Naše nadšení přinést téma morálky a individua do české kinematografie novým pohledem je velké a věříme, že náš krátkometrážní film by mohl obstát i jako odrazový můstek do oblasti celovečerního filmu. 

S tvorbou máme zkušenosti.

Tento film není naším debutem. Máme za sebou mnoho jiných studentských filmů, ale i jiné profesionální natáčení od reklam a filmov - Ver mi (2019), Posledná (2021), Hyza vianočná reklama (2021) ...

Za projektem stojí tři hlavní postavy. Juraj Krén, režisér. Čech duší i srdcem, který ale momentálně působí na Slovensku. Rád vaří a mezi jeho nejoblíbenější filmy patří: The Graduate, The Apartment, The Confessions of a Dangerous mind... Marcel Smieško, kameraman. Slovák, který studoval nejen doma, ale i v Čechách či Lodži. Pokud nemá v ruce kameru, tak fotí na film. Z filmů by ti doporučil: The Elephant Man, Old boy, Godfather, No Country For Old Men... Velkou trojku uzavírá Alex Čuchorová, vedoucí výroby. Jejím druhým jazykem je tanec, ale nepohrdne ani jógou. Má slabost na Wes Anderson, Yorgos Lanthimos a animované seriály pro dospělého diváka.

Jak využijeme vaši podporu?

Vaši podporu využijeme k realizaci projektu, tedy zajištění adekvátní a kvalitní techniky a k pronájmu filmových lokací. Celý štáb činí bez nároku na honorář, a proto jim zajistíme stravu a ubytování. V neposlední řadě následnou reprezentací české kinematografie na půdě zahraničních festivalů a přehlídek. 

Premiéru filmu Torze plánujeme koncem roku v Bratisalvě na naší Alma mater VŠMU, ale film přineseme ik Vám, konkrétně do Prahy (místo konání bude specifikováno).

Co si o tomto projektu myslíte?