Tomáš Suchý - Záchytný bod - crowfunding kampaň

Tomáš Suchý - Záchytný bod

Podpořte vydání hudebního alba Tomáše Suchého a jeho přátel. Záchytný bod je tu třeba právě pro vás!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Záchytný bod

Je dobrý mít čeho se chytit. Kam se vracet. Mít místo, kde je Vám dobře. A taková by měla být i tahle deska. Trošku přístav nebo křeslo, do kterého se rádi zaboříte.

Nápad natočit jí, přišel pozvolna a zcela spontánně. Při vybírání nové kytary jsem se v Kytarách.cz potkal se sousedem kytaristou Pepou Štěpánkem (Radůza, Xindl X ad.) a jak jsme tam tak při přebírání modelů seděli a brnkali si spolu, napadla Pepu myšlenka, že bychom mohli něco z toho, co jsem mu zahrál, zaranžovat a posléze třeba i natočit. Což se mi zalíbilo. A hned jsem si představoval, že by to mohl být krásný narozeninový dárek pro moji ženu Lucii. Takový maxisingl cca čtyřpísničkový… No ale, jak to tak někdy bývá, trochu se to rozbujelo.

Písniček jsme nakonec natočili 13 a to s celou kapelou a v pečlivé produkci, které se k mojí velké radosti Pepa ujal. Točit se začalo na podzim 2019, s tím že datum vydání by mohlo být stanoveno někdy na jaro 2020. Jenže pak došlo k mému záhadnému, dlouhodobějšímu onemocnění, kdy jsem nemohl zpívat (někteří známí tvrdí, že jsem byl pacient číslo 0, ale já za to všechno vážně, u všech netopýrů, nemůžu!) na což plynule navázala pandemie.

Ale všechno zlé je k něčemu dobré. Na vše bylo rázem víc času. Dotočeno jsme měli do léta, na podzim míchali atakdále. Velké štěstí také bylo, že projekt se zalíbil Luboši Houdkovi, vydavateli a nakladateli, který náš projekt podpořil a vzal pod svá křídla.

Jako nové datum vydání jsme tedy naplánovali jaro 2021 a těšili se, že to tentokrát vyjde i s křtem v Malostranské besedě, kterou jsme na 24. března pro tento účel zamluvili…

No dobře, křest ještě o něco odsuneme, ale deska bude, to vám slibuju!

Tady mám pro vás malou písničkovou ochutnávku:

Ještě mě můžeš mít ráda

Lehce se odrazím

Měsíc

A tady můžete 21. března očekávat Jaro! - klip který pro vás připravuje animátorka Natálie Peterková.

Zatím se můžete mrknout na nové video k písni Úplní a starší video k písni Pár let, které jsme natočili na vycházce u Spáleného mlýna na Berounce.

A teď, kdo se tedy na desce podílel.

Tak v první řadě již zmiňovaný Josef Štěpánek, skvělý kytarista a muzikant, který je podepsán pod celou řadou vynikajících projektů, namátkou Radůzy, Petra Linharta, Michala Horáčka, ale také Xindla X, Lucie Bílé, Richarda Mullera, posledního Vládi Mišíka nebo Vladimíra Merty, Oskara Petra a dalších. Právě ten tomu dal ve správnou chvíli správný směr, spíchnul písničkám outfit a sestavil kapelu snů, s kterou byla radost vyrazit do studia.

Byli v ní, baskytarista Jan Lstibůrek (Cílová skupina Tomáše Kluse), bubeník Martin Novák (Druhá tráva Roberta Křesťana) a hráč na klávesové nástroje Jan Steinsdörfer (Chinaski).

Ty pak doplnili perkusista Miloš Vacík (Tam Tam Orchestra) a vokalisté Kateřina Chrenková, Bára Gudasová a Lukáš Gruner. A dvě písničky si se mnou zazpívala taky Maruška Puttnerová z Jablokoně společně s Mariánkou, toho času ještě v břiše.

Velkou zásluhu na nahrávce má také skvělý tým nahrávacího studia 3bees Praha v čele s Kakaxou, který se postaral o mastering, Adam Pakosta který to všechno umíchal a Pecan se Šablonkou kteří pořídili náběry zvuku.

A taky nesmím zapomenout na pány grafiky z 3. dílny – Karla Halouna a Luďka Kubíka, kteří vymysleli a připravili design obalu. A mojí dobrou ženu Lucii, v jejímž archivu se našla řada fotografií, které byly k tomuto účelu použity. A na úplný závěr musím vyzvednout úlohu Lubomíra Houdka z nakladatelství Galén, který celý tento projekt zaštítil a z velké části spolufinancoval.

Jak říká můj kamarád Čenda, stálo to všechno hroudu zlata. A nikdo netuší, jestli se to někdy vrátí. A to je právě oč tu běží! 

V tuto chvíli bychom potřebovali vrátit, alespoň část nákladů, aby bylo co investovat do výroby videoklipů. Jen skrz ně můžeme v dnešní době představit písničky širšímu publiku. Bez toho zůstane tato deska naším sladkým tajemstvím ;-)

Chcete-li tedy pomoct, vytáhnou písničky na světlo, předplaťte si některou z cen, které jsem pro vás s láskou připravil. Ať už je to nějaká forma nosiče, něco na sebe, zážitkovka nebo slastné naplnění mecenášovo. To už je na Vás. Všem, co se pro něco rozhodnete, předem moc děkuju.

 

Záchytný bod

Výtvarný návrh potisku trika od Karla Halouna a Luďka Kubíka. Tisknout se bude sítotiskem.

Výtvarný návrh potisku trika od Natálie Peterkové. Tisknout se bude sítotiskem.

A několik ilustrací k zážitkovým cenám.

Výletník

Výletník 2 

Převozník

Poustevník

Více se dozvíte také na:

www.facebook.cz/Tomas-Suchy-Zachytny-bod

a časem i na:

www.tomassuchy.com

Ahoj!

Co si o tomto projektu myslíte?