Tomáš Dianiška - Přísně tajné: Hrubá nemravnost - crowfunding kampaň

Tomáš Dianiška - Přísně tajné: Hrubá nemravnost

Nová inscenace Divadla Za hradbami!! Alan Turing - rozluštil kód Enigma, ale pro svou homosexuální orientaci byl britskou společností vyhnán na okraj

Umění
Tomáš Dianiška - Přísně tajné: Hrubá nemravnost

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Přísně tajné: hrubá nemravnost

Novela trestního zákona 1885, § 811 také známý jako "Hrubá nemravnost":

Jakákoli osoba mužského pohlaví, která na veřejnosti nebo v soukromí spáchá jakýkoliv čin hrubé nemravnosti na jiné osobě mužského pohlaví, dopouští se trestného činu a bude potrestána odnětím svobody až na 2 roky, případně jí bude nařízena soudní léčba na potlačení libida dávkami estrogenu po dobu až jednoho roku.

Záběr ze zkoušky

Alan Turing byl britský matematik, vědec, kryptonalaytik a otec moderní informatiky. Člověk, který rozluštil německý šifrovací kód Enigma za druhé světové války a výrazně tak přispěl k získání informací, rozhodujících pro výsledek války. Muž, který položil teoretické základy pro sestrojení prvních počítačů. Muž, bez něhož bychom dnes neznali smartphony ani umělou inteligenci. Homosexuál, usvědčený a odsouzený v roce 1952 za "hrubou nemravnost" k hormonální léčbě estrogenem.

Záběr ze zkoušky

 

Tomáš Dianiška je současný česky píšící dramatik a herec slovenského původu. Vystudoval katedru činoherního herectví na DAMU a následně působil v libereckém Divadle F. X. Šaldy. Je spoluzakladatelem a hlavním dramatikem punkové odnože libereckého divadla Divadla F. X. Kalby. Jako autor i herec spolupracuje s alternativními pražskými scénami jako jsou MeetFactory, Chemické divadlo, Letí, A Studio Rubín aj. Od roku 2014 působí v pražském Divadle pod Palmovkou. V roce 2017 se stal nositelem Ceny divadelních kritiků jako Talent roku. Mezi jeho další hry patří Mickey Mouse je mrtvý, Mlčení bobříků či Pusťte Donnu k maturitě!

Autor: Tomáš Dianiška

Režie: Pavel Gejguš

Dramaturgie: Lenka Dobrovolná

Scéna a kostýmy: Ivana Ševčík Miklošková

Hudba: Tomáš Bayer

Hrají: Jiří Svoboda, Adam Mašura, Natálie Pelcová 

Přístupnost: 15+

Premiéra: 19. února 2020 v Divadle Za hradbami 

 

Co si o tomto projektu myslíte?