TLAČENKA - animovaný seriál - crowfunding kampaň

TLAČENKA - animovaný seriál

Milujete animované seriály? Nerozumíte světu a lidem kolem sebe? Tak to žijete v Republice v seriálu Tlačenka.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Sledujte nás

www.binarycode.one

instagram.com/binarycode1

napište nám: binarycode.tlacenka@gmail.com

Kdo jsme?

Jsme spolužáci a přátelé z vysokých uměleckých škol. Přes den pracujeme a po nocích tvoříme. Poslední dva roky tvoříme animovaný seriál. O čem je? Těžko říct. Je o lidech, kteří žijí v Republice. O rodině, kde jednotlivce ovládají jejich touhy, sny, stíny. O politicích, kteří ovládají rodiny. O bulvičkách, které ovládají všechny. Je o nás a je o těch druhých.

Na co potřebujeme peníze?

Jak řekl Saša. Všechno vizuální a textové jsme zvládli sami, ale nemáme peníze na efekty, překlady a licence, které jsou potřeba pro spuštění takového projektu. Děkujem všem, kteří nám pomůžete Tlačenku rozjet. Snad vás nesklameme a ještě vás i pobavíme.

Kdo nebo co je Tlačenka?

Animovaný seriál s cílem satiricky informovat o stavu a fungování Republiky. Tlačenka je komplexní svět ve virtuální podobě. Místo jako odraz v zrcadle světa, v němž žijeme. Svět, do kterého můžeme nahlédnout, naučit se v něm přemýšlet a chápat problémy svoje i ostatních, a tyto zkušenosti si pak přenést do svého běžného života. A nakonec zjistit, že na Tlačenku se nedíváme, ale žijeme ji.

Kdo jsme a kde se bude seriál vysílat?

Na začátku měla scenáristka a režisérka Marie Krajplová napsaných 50 dílů v hrubých scénářích. Se Sávou Spirovou v posledních dvou letech vytvářely vizuální komplexní svět, který čítá na 2 000 postav.  V průběhu práce se k nim přidala bulvička Tomáš Machala, animátoři Jaroslav Hrdlička, Marcela Drobná, Jakub Vítek, Lukáš Mikovec, hudebník Jaroslav Šlauf, typografové Josef Ondrík a Matúš Buranovský. Všichni zúčastnění mají za sebou několik projektů a na dalších pracují. Myslíme si, že divák je inteligentní stvoření, které si zaslouží seriál inteligentní, vizuálně působivý, kvalitní a doufáme, že občas i vtipný. Pro občany České republiky je vzdělávací pomůckou a snad i satirickým zrcadlem toho, jak to u nás funguje. Pro zahraniční diváky bude fikcí a zábavou. Na seriál, který se zatím bude vysílat na stránkách www.binarycode.one a www.tlacenka.one, jsou vázané další aktivity v podobě jednoduchých her a knížek, které animovaný svět doplňují. Na ty se vrhneme, hned jak zjistíme, zda náš svět milujete. Vždy je tyto aktivity možné brát jako fikci, humor, ale i jako vzdělávací pomůcku, protože všechny reálie a fungování Republiky vycházejí naprosto faktograficky z fungování naší země. Každý díl má 15 minut a každá řada je tvořena 7 díly. V každém díle se řeší jedno téma na úrovni státu, občanů a rodiny a jednání všech zúčastněných se prolínají do dalších dílů. Unikátem seriálu, oproti jiným, je to, že postavy u nás stárnou a umírají a jejich rozhodnutí mají vliv na okolní svět a na ně samotné. Z důvodu zachování si svobody slova a projevu nechceme fungovat z grantů a z jiných zdrojů, z nichž je filmová tvorba u nás financovaná, jsme závislí na podpoře vás, diváků. Doufáme, že se vám náš seriál bude líbit a budete nás sledovat. Předem všem moc děkujeme za všechnu podporu. Bez vás to nedotáhneme do konce.

Výzva

Pokud se nám podaří prodat všechny vstupenky do kina, tak každý divák, který přispěl v této kampani, dostane na jaře jako bonusový dárek hru na telefon. Jak se z exekutora Žloutka stal super úředník (pozor !!! hodně nekorektní).

Výzva pro jednotlivce

1. 11. 111. 1111. přispěvatel dostane bonus dárek. Tašku s ministrem lásky podepsanou od všech tvůrců.

tasky.final.png

Svět v Tlačence je tvořen třemi základními vrstvami, které vypráví příběh.

Tlačenkovi

Rodina, která žije v rozpadajícím se zábavním parku v zemi Republika. Mají svoje vnitřní životy a sny, podle nich se rozhodují a žijí.

Karty

Karty jsou nástrojem pro znázornění principů, které nás ovlivňují, ale nejsou jednoduše zastoupeny ve hmotě, a proto máme tendence tyto energie popírat nebo je hůře chápeme.

p.png

Politici

Politik je vždy politik.

Jak vypadají dárky?

GIF

1.sasa-01.png

Tetování

dohromady-01.png

dohromady-02.png

Vstupenka do kina na premiéru v podobě placky

FINAL.placky_ustava.png

Pojmenuj si svého poslance

kompletace.png

Nafukovací balónky

balonky_final.png

Ukázky ze scénáře:

Díl Řemeslo má dno

....

Žloutek: Prasečí černý mor!!! Interně jsme si zakázali zabavovat živá zvířata. Administrativa, náklady a rizika přesahují fiskální efekt.

Bílek: Exekuce proběhla. Co chceš dražit!!!!?

Žloutek: Reparace…Právní úprava není jasná. V podstatě náhradu škody daňový řád nezná.

Bílek: (vzpomene si) Ráno má s pochvalou a pohlazením přijít ministr financí a my řešíme vztahy k dlužníkům?!?!!!!!

Žloutek: (strašně se lekne, protože si vzpomene) Nechci podstoupit nařízenou amputaci končetin bez anestetik, nedokázal bych žít bez nohou a rukou. Razítkovat bulvou!!! Já se na podatelnu nevrátím!!!! (bouchne sebou o zem, ručičkami si drží bulvičku a pořád dokola křičí: Podatelnu né!!!!!)

Bílek: Než podatelnu, to si raději vrazím hever přímo do bulvy. Co všechno jsem musel udělat, aby vyrostly!!!! (přemýšlí)… Zavolám Karlovi na Vnitro. Sklady máme společné. Teď někdy by měli porážet do hmotných státních rezerv. Nabídnu mu, že to za něj uděláme…

Žloutek: (vyskočí, má uslzené očičko)… Vyfakturujeme porážku do státních hmotných rezerv a do konzerv dáme rýži od Číňanů…

Bílek: … Prasata nám zůstanou a budeme je vydávat za ta zabavená.

...

Díl Patchwork

...

U ohně sedí pouze Botanik a oheň jenom doutná. Na návštěvu přichází Eso a Pan Bulvák. Na skleník někdo začne házet shnilá jablka a je slyšet smích. Když je to přestane bavit, dojdou za ním k ohništi. Za skleníkem začíná bouřka, hromy a blesky.

Pan Bulvák: Se prostě nedá vytočit.

Eso: Pěkně ses zařídil.

Botanik: Oheň už vyhasl a za chvilku začne pršet.

Pan Bulvák: Svědí mě za zorničkou. Úplně šílím. Nemůžu se poškrábat, kapky nezabírají, pusu nemám, tak si o orálních rozptýleních nechávám zdát. … A to nespíme, hrajem si na spaní.

Eso: A pak… (luskne rožky) Tohle není poprvé, co Pan Bulvák trpí na vočičko.

Pan Bulvák: Tak se pochlub. Novej kontinent, mezidruhové křížení…

Botanik: Nemohu to zastavit.

Pan Bulvák: Prrrprrrrr. Jaký zastavování?

Eso: Chápej, jsme zvědaví, jak se rozdají karty a za druhé… Západ ze sebe vytěžil, co mohl, především Američani…

Pan Bulvák: To je národ kobylek, neudrželi prosperitu ani přes dvě generace. Spotřebovávat, spotřebovávat, spotřebovávat (točí s hlavou i s vokem a dělá letadlo, psi na něj štěkají).

Eso: Za druhé, pokud Západ nezačne expandovat a stahovat bohatství ze zemí, které před ním byly uzavřeny, tak se jim ten kapitalismus… spotřebuje. Přišel bych o kapitalistický kartičky. Dostal bych nový, ale zvykání a období smutku.

Pan Bulvák: Vždycky se celej rozpije a máme ušmudlanou podlahu.

Eso: Přišli jsme ti poděkovat. Ať děláš, co děláš, děláš to…

Pan Bulvák: … bájově (zmiznou, zůstane po nich barevný prášek ve vzduchu a lehká vibrace v obraze).

...

Díl Zabili jsme Ježíše, ať žije Santa Klaus

...

Na vládě:

Premiér: Rád bych vám představil nového ministra lásky Rádima Kadima.

Svatopluk Pendrek, Vnitro… Vlasta, Životní prostředí.

Premiér: Rádim nebyl zvolen lidem v řádných volbách. Před vstupem do politiky vlastnil firmu Párek v rohlíku. Ve vládě bude zasedat jako odborník lásky a nesmí hlasovat pro zákony. Já běžím za Datlem na Obchod na večírek.

Rádim Kadim: Republika mrdíme, mrdíme, čuryn se musí aktualizovat!!! Už žádný vyjebanýý Velký bratr šuldomrdán ze Západu, nebo frtkoni z Východu. Spojíme se se sobě rovnými. Předběhneme dobu. Už jsem to probral s Mašíblem, mašíblem, Jeruzalémem a po vzoru státu Izrael zavedeme pšakrev cholera opět povinnou vojenskou službu, samozřejmě i pro ženy. A žádné dvoje tabulky. Pěkně ostříhat, oholit, macka v gaťatech mrd sem mrd tam, a ona je časem přejde i ta menstruace. Námor áleluja. Pšakrev cholera.

Pendrek a Vlasta vytřeští oči, do dveří strčí hlavu premiér.

Premiér: Kolega trpí Tourettovým syndromem. Máme zákon o zaměstnávání postiženců… Inkluze na vládu, inkluze do každé rodiny!!!

Rádim Kadim: Druhým krokem oslík v zadku velblouda, mrdaj se furt dokola, bude zatlačení na Olympijský výbor bukvic v zavedení jednotného závodění. Ženy mají lepru, svrab, choleru, že s nimi muži nezávodí v jedné skupině?

Pendrek: O Koncept jednotné soutěže se pokouší Američani projektem Grammy a každý rok hlásí kastraci.

Vlasta: A výherce vybírají hodem kostkou.

...

balonek_placka.png

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?