the dust - Always Everything - crowfunding kampaň

the dust - Always Everything

the dust vydává druhé album. Nese název Always Everything. Producentsky se na něm podíleli Ondřej Galuška (eggnoise) a Tomáš Háček (Listolet).

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Always Everything

the dust vydavají druhou desku. Jmenuje se Always Everything a obsahuje 11 písní zabývajících se lidskými a rodinými vztahy, závistí, společenskými očekáváními a normami. Producentsky se na desce podílejí Ondřej Galuška ze skupin Eggnoise a The Odd Gifts a Tomáš Háček ze skupiny Listolet. Ondra a Tomáš se na desce podílejí i svými nástroji a hlasy a písním vtiskli svůj osobitý styl. Vydání je naplánováno na 27. listopadu.

Příběh jedné desky

U naší druhé desky jsme se rozhodli pro opravdu komplexní přístup. Práce na ní začaly už v září 2019. V tu dobu jsme měli v repertoáru 13 písní, které jsme zvažovali umístit na desku. Během následujících měsíců jsme si celou desku nejdříve natočili a smíchali sami. Nahrávky jsme poslouchali pořád dokola, zkoušeli nové nápady a měnili aranžmá. Vybírali jsme, které písně na desce nechat a které ne. Posílali jsme různé verze producentům a oni nám zpět posílali jejich verze a nápady. U některých písní jsme se shodli až na deváté verzi. Celý tento proces trval 7 měsíců, na konci kterých jsme vybrali 11 písní. Ty jsme  často dovedli do úplně jiné podoby, než ve které začínaly.

Od května do července jsme pak vše natočili znovu, tentokrát už ne ve zkušebně, ale ve studiu UnArt ve Slavičíně u zvukového mistra Franty Šebáka. Od července do září jsme desku míchali se zvukovým mistrem Vaškem Menšíkem a v říjnu desku zmasteroval zvukový mistr Dan Václavek. Mezitím jsme s grafikem Martinem Kristkem průběžně řešili obal a booklet. Martin nám připravil hned 14 návrhů, jak by mohla deska vypadat!

V desce Always Everything jsou tedy zahrnuty (bez nadsázky) stovky hodin práce a 14 měsíců příprav. Připravovali ji dva producenti, tři zvukaři a kromě členů the dust na ní uslyšíte i 5 hostů.

Opravdu jde udělat deska jen za 20 000 Kč?

Asi jo, ale není to náš případ. Nebojte, nic jsme neodflákli a na ničem nešetříme. Naprostou většinu financí jsme ale našetřili sami. Poslední honorář za koncert jsme viděli ve vlastní kapse někdy v roce 2011. Od té doby jde všechno do kapelního fondu, ze kterého se platí mimo jiné veškeré natáčení. Od vydání minulé desky jsme v tomto fondu našetřili dost peněz na to, abychom zaplatili producenty, studio, mix, mastering i grafiku, ale chybí nám trochu peněz na vydání fyzických nosičů. O pomoc s touto malou částí rozpočtu bychom vás rádi poprosili.

 

back.PNG

Z jakých odměn můžete vybírat?

V odměnách si můžete vybrat tradiční věci, které kapely běžně nabízeji. Nové CD, starší CD, tričko s motivem nového CD, živé hraní, apod.

Kromě těchto tradičních odměn jsme znovu zařadili na seznam i odměnu, u které se můžeme osobně potkat. Za koupi této odměny jsme nejradši, protože nám dává možnost se osobně setkat s našimi podporovateli. Přijďte s námi vydání desky zapít na grilovačku. Náš klavírista Lukáš je výborný kuchař, připraví nějaké dobré jídlo, poklábosíme, napijeme se a ještě si užijeme parádní gastronomický zážitek.

A pokud chcete od nás i něco osobního z našeho mimokapelního života, můžete k tomu všemu dostat ještě poukaz na pět domácích kváskových chlebů z Lukášovy pece a velkoformátový výtisk některé z Ondrových krajinných fotografií.

Ať už si vyberete kteroukoliv z odměn, Marek, Honza, Ondra, Martin, Tereza, Lukáš a Štěpán vám moc děkují.

uvodka.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?