The Classical Songs Promo CD  - Nová vlna klasiky - crowfunding kampaň

The Classical Songs Promo CD - Nová vlna klasiky

Klasická hudba trochu jinak? Přispějte nám na naše první promo cd a ponořte se do světa tradičně-netradiční hudby!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte nás v našem startu a přispějte nám na naše první promo cd! Náš repertoár je založen na tradičně netradičním repertoáru. Výsledkem je zajímavá syntéza hudby a nového anglického textu. Vzniká tak velmi melodický, zpěvní repertoár, který potěší nejen milovníky klasické hudby ale i běžného posluchače.

Najdete nás na Instagramu @theclassicalsongs nebo Facebooku @TheClassicalSongs. Osobně preferuji Instagram, proto tam také najdete nejvíce fotografií.

Projekt The Classical Songs nevzniknul ze dne na den. Věnuji se mu už rok a během té doby jsem svůj projekt rozvinula do dnešní podoby, kterou budete moct ocenit při poslechu našeho cd. Možná v něm poznáte skladby ze svého dětství, obzvláště pokud jste chodili do některé z hudebních škol na výuku některého z hudebních nástrojů...

Promo cd potřebujeme jako ukázku našeho repertoáru a zvuku, abychom měly snazší cestu k získání koncertních příležitostí. Jedno video amatérsky natočené je pro manažery koncertních míst, agentur a festivalů příliš málo, přesto ale má své kouzlo, posuďte sami. 

Nahrávání se bude konat na začátku dubna 2019 (kvůli lednovým zkouškám na vysoké škole bohužel není čas a prostor nahrávat v Praze). O nahrávání a vydání CD budete dostávat průběžné informace.

Crowdfunding je především o upřímnosti. Proč je tedy částka vyšší na naše promo cd než u ostatních kapel? Protože do ceny není započítaná pouze částka za natočení cd. U hudby jsem  velmi dlouho a vím, že pouhým natočením hudby vám nikdo nenabídne koncertní příležitosti ze dne na den (i je to mou zkušeností za poslední 3 měsíce tj. hledání příležitostí- oslovení koncertních míst, agentur, kaváren apod.)  Zapotřebí je také reklamy a uceleného portfolia.

Naším cílem je natočit cd a nabídnout písně i do zahraničí. Věříme, že nás podpoříte, protože Češi byli a jsou kultivovaným národem.

Do částky jsou tedy započítané náklady na: nahrávání ve studiu, ubytování v Praze a cesta do a z Prahy (moje zpěvačka a klavíristka jsou z Bratislavy), náklad na vydání 300 ks CD (protože méně než 300 kusů vám firma, která spolupracuje se studiem, nevyrobí), reklama na Facebooku (i ta něco stojí), odměna pro interprety (protože zadarmo ani kuře nehrabe a už vůbec ne profesionální muzikanti), profesionální fotografie (aby ten booklet pěkně vypadal), odměny (placky, zrcátka apod.) + obálky a poštovné a konečně provize startovače (7 % z dané částky tj. 4 900Kč - i s tím třeba nutno počítat).

Já osobně z tohoto rozpočtu nebudu mít žádnou odměnu, jen spoustu práce, Ale mým snem je být profesionální muzikantkou, a jdu si pro něj svojí vlastní cestou.

Moc ráda bych do odměn zahrnula i naše vystoupení, ale nemůžu. Můj projekt je zatím na úplném začátku a bez auta si netroufám. Vystoupení zahrnuje i ubytování, které taky něco stojí a nechci navyšovat už tak vysokou částku. 

Jako odměnu získáte naše CD ať už ve fyzické nebo online podobě. Nebo předměty speciálně vyrobené pro vás (vzhled navrhl velmi šikovný student designu) - stylovou placku, která je  v bílo - tmavěmodré variantě, zrcátko a klíčenku - otvírák v jednom, kteří jsou praktičtí pomocníci a zároveň jednoduchý módní doplněk s pěkným a čistým designem.

Budeme se těšit až si poslechnete námi zazpívané a zahrané písně anebo na setkání na některém z našich budoucích koncertů!

Co si o tomto projektu myslíte?