Fotoprůvodce "Nejkrásnější ostrovy Thajska" | crowdfunding kampaň

Fotoprůvodce "Nejkrásnější ostrovy Thajska"

Pomozte mi vydat knihu "Nejkrásnější ostrovy Thajska" a pokrýt náklady na její realizaci. Jako odměnu jí dostanete s 50% slevou z běžné ceny!

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Můj příběh začal tak, že jsem před pěti lety seděl v klimatizované kanceláři v Praze a přemýšlel o výhodách mé pozice projektového manažera: káva zdarma, stravenky, služební auto, nekonečné porady, dlouhé služební cesty, nepříjemný šéf a kancelář, kde se nedají otevřít okna. Po této úvaze v mé hlavě vyklíčila myšlenka: "Já nutně potřebuju změnu!". Tak jsem podal výpověď, koupil si levnou letenku kolem světa a vydal se hledat lepší místo pro život. To může udělat každý. Tedy i ty! :)

Půlroční cesta kolem světa s prakticky nulovým budgetem mě zavedla na ta nejkrásnější
místa a z nich jsem si zcela pragmaticky vybral pro život Thajsko, ostrov Ko PhiPhi. Tam
jsem si poprvé vyzkoušel potápění, zamiloval jsem se do něj, udělal všechny kurzy a do
roka a do dne jsem se stal instruktorem potápění PADI, kteroužto profesi provozuji již
pátým rokem.

Tak se stalo, že jsem před rokem seděl v tom našem "Českém potápěčském centru Ko PhiPhi" a přemýšlel o výhodách, které mi takový život přináší: každodenní slunce a tropy, potápění na nejkrásnějším místě na světě, líná odpoledne na pláži, dny na otevřeném moři, výborné thajské jídlo a především partu fantastických lidí kolem mě. A výsledkem tohoto přemýšlení byla opět ta neodbytná myšlenka: "Já nutně potřebuju změnu!".

al.jpg

Proč vydávám knihu?

Vzhledem k tomu, že se už 15 let věnuji digitální fotografii, vedu kurzy suchozemské i
podmořské fotografie a fotka je prostě moje životní láska, rozhodl jsem se, že v průběhu
zimní sezóny 2014/15 udělám expedici po všech těch nejkrásnějších ostrovech u nás v Thajsku, nafotím je, popíšu je a výsledkem téhle cesty bude kniha "Fotoprůvodce - Nejkrásnější ostrovy Thajska". Mojí druhou největší životní láskou je psaní knih, pro představu jak píšu si můžeš stáhnout zdarma mých pět doposud vydaných knih (Thajská buddhistická dieta, Encyklopedie písem světa, Czechtek, Bio a Tribo Fuego) zde: http://uloz.to/xMSDFuug/5books-zip.

Mojí cestu jsem rozdělil do tří geografických oblastí a bude mi trvat 5 měšíců (listopad 2014 - duben 2015). Plán je následující:

1. Jižní Andamanské pobřeží

Krabi islands: Ko Siboya, Ko Jum, Ko Lanta, Ko PhiPhi

Trang islands: Ko Ngai, Ko Muk, Ko Kradan, Ko Sukorn, Ko Libong, Ko Liao Liang,

Satun islands: Ko Lipe, Ko Turutao, Ko Adang, Ko Rawi

2. Severní Andamanské pobřeží

Phuket islands: Ko Raya, Ko Yao Yai a Noi, Phuket

Ranong islands: Ko PhraTong, Ko KhoKhao, Ko Phayam, malý Ko Chang

Similan islands, Surin Islands

3. Gulf of Thailand a Východ

Gulf islands - Ko Samui, Ko Phangan, Ko Tao

Východní ostrovy - Ko Chang, Ko Wai, Ko Mak, Ko Kut

ad.jpg

Popis knihy

Výsledkem této expedice bude praktická příručka, tedy katalog těch nejkrásnějších ostrovů, ve kterém bude mít každý ostrov svojí kapitolu. Ta bude obsahovat fotografie všech důležitých geografických prvků (pláže, hory, džungle, chrámy apod.) a také praktické informace, např. jak se dostat na ten který ostrov, aktivity na něm, mapu ostrova atd.

Každá kapitola bude mít 4 až 10 stránek podle velikosti ostrova, celá kniha bude mít tedy
přibližně 200 stránek nabitých praktickými informacemi a fotkami. Vzhledem k tomu, že jsem
také podvodní fotograf, budou důležitou součástí každé kapitoly podvodní fotky a popis
šnorchlování (nebo potápění) v dané lokalitě. Fotografie budou výrazně převažovat nad
textem, je to fotoprůvodce, takže jich bude asi 80% obsahu knihy. Tuto knihu budu rozesílat vám přispěvatelům v červnu 2015 v elektronické verzi a v papírové verzi.

Proč přispět?

Samozřejmě proto, aby tato užitečná a jedinečná kniha vůbec vznikla. Celý tvůj příspěvek půjde na tisk papírové verze knihy, který přijde na 30 000 Kč. Možná se ptáš, proč jsem tedy nastavil tak nízkou cílovou částku? Odpověď je jednoduchá, pokud bych zadal příliš vysokou cílovou částku, ta by se nevybrala, projekt by neuspěl, tisk knihy by se vůbec neuskutečnil a to by byla škoda. Naopak, pokud se vybere víc než cílová částka, budeme moci vytisknout luxusnější verzi tisku knihy a ta bude k dispozici pro tebe a tvé přátele. Rád zodpovím všechny tvoje případné dotazy na mailu alefpraha@centrum.cz. :)

Takže návrh dohody mezi mnou (Alefem Pražským) a tebou je tento: já pro tebe za pět měsíců projedu, nafotím a popíšu všechny nejkrásnější ostrovy Thajska a ty tuto mojí práci podpoříš příspěvkem. Za ten dostaneš jedinečnou knihu, podle které si budeš moci vybrat ten nejkrásnější ostrov a buď na něj někdy v budoucnosti zajet, nebo si prohlédnout jeho další fotky na mém neveřejném blogu, na nějž dostaneš přístup.

Proto bych tě chtěl poprosit o příspěvek na realizaci této knihy a jako odměnu si ji
můžeš vybrat buď v elektronické nebo v papírové verzi s 50% slevou oproti běžným cenám!
Pokud bys rád podpořil tento projekt, ale z jakéhokoliv důvodu nemáš o odměnu zájem, přispěj jakoukoliv částkou v menu napravo a do poznámky napiš "nechci odměnu". Díky moc za podporu! :)

PS. Pro představu jak fotím jsem pro tebe připravil galerii s výběrem mých nejlepších fotek z ostrovů Thajska, které jsem nafotil za těch minulých 5 let, najdeš ji zde: http://www.hypno.cz/ostrovy/. Ještě jednou díky moc! :)

Trasa cesty:

cestamap.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 14 238 Kč (118 %)
  • 118 %
  • 12 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 34 Startérů

Autor projektu

k - obrázek
  • projekt od k
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

197 Kč

Kniha ve formě e-booku

Za tento příspěvek získáš knihu ve formě e-booku ve formátu PDF. Kniha je také k dispozici ve formátech Kindle a Epub (na vyžádání). Také získáš přístup na privátní blog, kde budu průběžně uveřejňovat report z cesty a fotografie.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
385 Kč

Papírová verze knihy

Pokud podpoříš projekt touto částkou, získáš papírovou verzi knihy a praktickou samolepku s mapou Thajských ostrovů k tomu! :) Samozřejmě také ti zašlu přístup na privátní blog, kde budu průběžně uveřejňovat report z cesty a fotografie.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
965 Kč

Kniha s osobním věnováním

Pokud mě chceš podpořit víc, dostaneš papírovou verzi knihy s osobním věnováním. Tedy nejen, že bude podepsaná, ale ještě pro tebe vymyslím krásné věnování (jsem přece jen spisovatel!). A samolepku k tomu! :)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 873 Kč

Číslovaný sběratelský výtisk knihy s věnováním

Pokud chceš projekt podpořit víc, získáš číslovaný sběratelský výtisk knihy s osobním věnováním. Pozor, počet těchto výtisků je omezen na 10 kusů, takže v budoucnosti to bude sběratelský unikát! Samozřejmostí je také přístup na privátní blog, kde budu postupně uveřejňovat report z cesty a fotky. A praktická samolepka k tomu! :)

Počet dostupných odměn: 8/10

Nelze podpořit
9 246 Kč

PADI Open Water Kurs na Ko PhiPhi

Za příspěvek v této výši získáš plný třídenní PADI Open Water kurs v češtině na ostrově Ko PhiPhi. Kurs je zajišťován "Českým potápěčským centrem Ko PhiPhi", pro představu video z tohoto kurzu můžeš shlédnout zde: http://www.vimeo.com/15217443 . Můžeš si vybrat jakýkoliv termín v otevírací době naší školy potápění, tedy mezi 8.12.2014 a 15.2.2015. A k tomu dostaneš ještě papírovou verzi knihy s osobním věnováním, přístup na privátní blog a praktickou samolepku k tomu! :)

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit