Tepelné čerpadlo pro Lesní školu Bezinka - crowfunding kampaň

Tepelné čerpadlo pro Lesní školu Bezinka

Pomozte nám k levnějšímu a ekologičtějšímu vytápění naší svobodné školy Bezinka. Společně vyměníme topení uhlím za čisté tepelné čerpadlo.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

2019-02-27 13.50.12.jpg

Co potřebujeme?

Pro naší školu potřebujeme tepelné čerpadlo. Pomůže nám, abychom byli EEbP - ekologičtější vůči životnímu prostředí Beskyd, ekomoničtější pro naši udržitelnost a bez práce pro naše pedagogy. 

Naše škola sídlí je v Beskydech. Momentálně topíme elektrokotlem a uhlím. Ročně protopíme 120 000 Kč. Topění elektřinou  nás stojí opravdu dost peněz, tepelné čerpadlo by nám mělo ušetřit 30-40% nákladů za vytápění, to je 50 000 Kč, což je významná částka do našeho rozpočtu. Topení uhlím není pro okolní přírodu Beskyd moc ohleduplné a navíc obnáší dost práce, jako je přikládání, čištění kotle a to dělají naši pedagogové, včetně holek. 

Pomozte nám pořídit si tepelné čerpadlo, které nám zajistí teplo za udržitelnou cenu pro děti naší školy. 

IMG_2366.jpg

Kdo jsme?

Jsme Lesní škola Bezinka. Inovativní, svobodná komunitní škola na Ostravsku, zasazená do beskdyských hor. Již čtvrtým rokem se u nás vzdělává 40 dětí. V roce 2014 jsme začali lesní školkou, kterou již prošlo více než 300 dětí

Učíme se pro život. Komunikovat, spolupracovat, hledat řešení, řešit spory, udržovat vztahy, vědět kdo jsem a co mě baví, mít život ve svých rukou. Část dětí ve škole i spí a právě tyto chvíle mimo "výuku" jsou ty nejlepší. 

Náš provoz je financován výhradně z příspěvků rodičů a naší činností. Na velké věci potřebujeme pomoct. 

Co získáme?

Pokud vybereme celou částku 250.000 kč, tak budeme moci nahradit stávající neekologické a finančně i personálně náročné topení uhlím EKO-Friendly tepelným čerpadlem. 

Pokud vybereme více, tak prostředky investujeme do zateplení budovy školy, což je náš další plánovaný krok k udržitelnosti a ekologického přístupu. 

DSCF7501.JPG

Čím odměníme?

Chceme nabídnout to co máme jedinečné: lidi a zázemí. Zázemí netradičních jurt školky v Palkovicích, krásnou horskou chatu na Ostravici a náš tým je složený z lidí, který každý umí něco originálního. Včelařit, vařit pivo, rozumět bylinkám, vařit, hrát si,... Jsme si jisti, že si každou odměnu užijete. Děkujeme. 

Med od Martina, Pečínka našich kuchařinek, Intu s Michalem a Zuzkou

kol1.jpg

Jarda a jeho Improshow, Kozi farma na Pstruží, Dětské výtvory

kol2.jpg

Naše Jurta v Palkovicích, Petr v akci, Bylinkářka Lucie

kol3.jpg

Pivko od Evky, Jurta zevnitř, Letní Ostrá

kol4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?