Ten, kdo jiným jámu kopá - crowfunding kampaň

Ten, kdo jiným jámu kopá

Velice netradiční westernový gamebook od party kamarádů, co se vyžívají v absurdním a osobitém druhu humoru. Obsahuje hrobníka v hlavní roli.

Knihy
Ten, kdo jiným jámu kopá

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

DalsiCileKDosazeni - kopie.jpg

1. Bonusový cíl - 45 000 Kč - Osobní deník Jáchyma Ringera - SPLNĚNO

Pokud se nám podaří vybrat 45 tisíc, bude v každé fyzické knize navíc přiložen velice praktický osobní deník stvořený Julií. Jeho výhoda nespočívá jen v pouhém vzhlednějším přehledu statistik - pokud totiž náhodu jste na malování takříkajíc leví, budete si moci Jáchyma a jeho předměty vystřihnout a na chvíli předstírat, že to je vlastně Vaše práce. Nic si z toho nedělejte, já taky kreslím mizerně (viz. novinky).

 

Bonus bude všem přispěvovatelům samozřejmě dostupný i ve formátu PDF.

2. Bonusový cíl - 50 000 Kč - Přidání 10 odkazů - SPLNĚNO

Knihu příliš nechceme nafukovat a vzdalovat se od původní kalkulace ceny, ale že jste tak brilantní fanoušci, tak uděláme výjimku. Pokud se vybere dost peněz, rozšíříme s Bártem knihu o 10 nových odkazů.

3. Bonusový cíl - 55 000 Kč - Přidání achievementů do gamebooku

A aby se neřeklo, že jsme si nic v zásobě nenechali, tak Vám prezentujeme poslední cíl, tentokrát za vybraných 55 tisíc korun. Pokud se nám podaří do konce tuto částku překonat, přidáme do knihy stránku se seznamem úspěchů (achievementů, chcete-li), jejichž plnění Vás třeba bude motivovat k opakovanému zahrání. Tak schválně, jak si poslední den na Startovači povedeme.

 

18136249_10208992679998441_1742225317_n.jpg

 

OCoJde.jpg

Jsme trio přátel, které má na svědomí netradiční gamebook, který bychom právě s Vaší podporou velmi rádi vydali!

 

To takhle jednou Honza s Bártem trpěli pocitem, že mají přebytek volného času a kreativity. A tak napsali gamebook - knížku, ve které může čtenář rozhodovat, kterým směrem se děj bude ubírat - a Julie ho ilustrovala (jakožto svoji ročníkovou práci). A že to jsme my, tak je plný osobitého humoru a zkrátka jedinou žánrovou škatulkou, do které se nám náš výtvor podařilo nacpat, je “Veleabsurdní western”. A to si vlastně ani nejsme pořádně jistí, jestli nějaká taková kategorie existuje. No a protože jsme se svým výtvorem spokojení, rozhodli jsme se ho vydat a vstoupit tak do literárních dějin!

JakaVlastneBudeKniha.jpg

  • Paperbacková lepená vazba

  • Celkem 350 odkazů na 128 stranách formátu 17 x 23 cm

  • 15 barevných celostránkových ilustrací a spousta malých černobílých od grandiózní Julie Opletalové

  • Špatná poesie doprovázející úmrtí hlavní postavy

  • Plná obskurních, absurdních a těžko vysvětlitelných situací

  • (A pokud vybereme více, než je náš cíl, možná bude dokonce ještě lepší!)

 

 

17361148_10208688127504819_185354453_n.jpg

aCoPribeh.jpg

Má a dokonce ne jen tak ledajaký. Takže se pohodlně rozvalte a přečtěte si úvod.

 

Chcete slyšet příběh?

Představte si prérii.

A teď si představte křovko, co se pomalu kutálí napříč obzorem.

Whušůůů. To je zvuk, co křovko vydává.

Představte si i ladné tóny harmoniky, které předpovídají nebezpečí.

A pak ještě zvuk lopaty, co odhazuje hlínu.

Máte? Tak teď už můžeme začít…

 

Západu se neříkalo divokej pro nic za nic. A jedním z těch nejdivočejších míst

bylo Black Bridge City. Kdyby se v té době někdo obtěžoval se sestavením žebříčku divokosti, umístí se dokonce ještě o tři příčky výše než prokleté pohřebiště kmene Tučonů a jen jednu pozici pod čínskou prádelnou v Colorado Springs, v níž se za bezměsíčných nocí ozývaly nelidské skřeky a místní šerif se to bál prošetřit, neb tam zmizeli už tři jeho předchůdci.

 

Ve městě se konalo tolik duelů, že místní usedlíci byli zvyklí na to, že v okruhu pár kilometrů od města bylo pořád pravé poledne. Staří lidé dávali na zápraží misky s mlíkem, ať mají supi čím zapíjet mršiny.

Lokální podnebí způsobovalo značné potíže s měřením času a že jsou Vánoce jste poznali jen podle toho, že cestou do hokynářství jste napočítali méně než deset výstřelů.

 

Zkrátka život v Black Bridge City nepatřil k těm nejklidnějším.

A Jáchym Ringer, který právě kousek za městem kopal hrob, o tom věděl své. Hroby kopal už dlouho a dalo by se říct, že byl na svoji práci pyšný. Zatímco ostatní funebráci časem zlenivěli a v rámci úspory kopali hroby jen dvě či tři stopy hluboké, on dodržoval rodinnou tradici a úzkostlivě dbal na to, aby každý nebožtík skončil minimálně šest stop pod zemí…

 

Je samozřejmě jasné, že idylický život plný kopání hrobů, černého oblečení a radosti z nového náčiní nemůže trvat věčně. Jáchymův ráj vlastně skončil velmi brzo a díkybohu za to - tím totiž náš příběh teprve začíná. Po děsivé katastrofě, která má na svědomí vymazání Black Bridge City z mapy, totiž nezbyde našemu hrobníkovi nic jiného, než si hledat práci jinde. A nebyla by to jediná známá kniha žánru “Veleabsurdní western”, kdyby v ní chyběl mravenečník na válečné stezce, svatá výprava Inuitů a nebo velká porce hrobnické byrokracie.

 

17310655_10208644903264240_55839374_o.jpg

CoTakhleSiToVyzkouset.jpg

Taky neradi dáváme peníze za věci, kterým nerozumíme a nebo nemáme šanci si je předem prohlédnout. Proto jsme si pro Vás připravili ukázku z našeho gamebooku, ať máte možnost zjistit, jestli se Vám náš humor a styl psaní vůbec trefuje do noty. Dejte nám určitě v komentářích vědět, co na něj říkáte!

Ukázka ke stáhnutí

 

17238530_10208644906304316_1059428197_n.jpg

RekliONas.jpg

"Vtipné, svižné, oplývající značnou dávkou absurdního humoru a výbornými ilustracemi. A samozřejmě obsahuje zásadní slovo, bez něhož se žádný western neobejde: křovko!"

-Spisovatelka Lucie “Sombra” Lukačovičová

 

"Tato kniha nenapravitelně poškodila mé ego. Připraven jako seběvědomý hrobník zdolat jakékoli nebezpečí, uvesloval jsem se k smrti na hladině klidné řeky."

-Prorok zániku Ondra “Draug” Chrástecký

 

"Gamebook Ten, kdo jiným jámu kopá přináší čtenářům neotřelý námět i zpracování."

-Jiří Reiter, nakladatelství Mytago

 

“Jestli neseženeme čtvrtý citát, Bárte, tak fakt nevím, co do té kampaně napíšem.”

-Jan Holan, autor knihy

KdoJsmeMy.jpg

17440282_10208718428422323_1086624479_n.jpg

DosavadniTvorba.jpg

Rádi bychom zde nasdíleli recenze na naše předešlé vydané bestsellery, ale problém spočívá v tom, že jsme jaksi ještě nikdy nic nevydali. Na druhou stranu, přesně to se snažíme napravit. Pokud Vás ale stále ještě zajímá, v čem všem třeba máme prsty, můžete se pokochat třeba předchozími ilustracemi od Julie.

 

17455026_10208721023807206_1925713200_o.jpg

 

17474579_10208721014326969_317439648_n.jpg

 

Lék skici 6.jpg

 

IndividualniOdmeny.jpg

Zaujal Vás náš projekt a máte zájem nás podpořit ve velkém či dokonce knihu sami vydat? Chcete dost knih pro širokou rodinu včetně budoucích generací? Nebo se chcete stát sponzorem a mít své logo v knize? Nebo se plánujete jen optat, zda-li byste si mohli za deset korun koupit jen dvě stránky? Není nic lehčího, než se nám ozvat na tkjjk.gamebook@gmail.com. Budeme se těšit!

MoznePorblemy.jpg

Knihu máme již celou napsanou, stačí ji ještě naposled pořádně udělat korektury a poslat ji do tiskárny. Tisk hodláme realizovat pomocí společnosti Ethics s.r.o. Nebojte se, experimentovali jsme s různými možnostmi tisku, abychom sami byli s výsledkem co nejvíce spokojeni. Takže co by se mohlo pokazit?

CastoKladeneDotazy.jpg

Zatím tu nic není, ale klidně může být! Jen se vesele ptejte, my se pokusíme vesele odpovědět. Pokud by se Vám z nějakého důvodu nechtělo pokládat otázku v komentářích, můžete nám napsat na tkjjk.gamebook@gmail.com.

Co si o tomto projektu myslíte?