Teepee pro žáky ZŠ Montessori Kladno - crowfunding kampaň

Teepee pro žáky ZŠ Montessori Kladno

Teepee potřebujeme na náš školní pozemek, který je na zemědělské půdě, kde se nesmí stavět. Na pozemku trávíme část vyučování.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jsme žáci ze ZŠ Montessori Kladno. Přispějte nám, prosím, na náš projekt Teepee.

AKTUALIZACE:

Už se blížíme k plné částce na pořízení našeho teepee na Pozemek do Libušína. Naše sbírka rozhodně nekončí tím, že vybereme požadovanou částku. V případě, že se nám podaří vybrat víc, zamýšlíme nakoupit i nějaké vybavení jako například klobouk (aby do teepee nepršelo), plachty (na udržení tepla uvnitř), přenosné ohniště, nábytek, podlahu, pojištění, dveře, barvy na vymalování, apod.. Čím víc peněz se nám podaří vybrat, tím útulnější naše teepee bude. Díky vám se na pozemku budeme cítit lépe a budeme se moci schovat před nepřízní počasí. Ještě nás na pozemku čeká spousta práce, ale díky vám bude pro nás všechno jednodušší. Děkujeme, že nám přispíváte!

V naší škole se učíme jinak a podstatná součást naší výuky je také práce na našem pozemku. Jednou za tři týdny se jedna ze tříd z 3. trojročí učí na pozemku a na zahrádkách.

Pracujeme tam se dřevem, hospodaříme na políčkách, vaříme si, učíme se spolu komunikovat a zvládat konflikty. Kromě toho se také přímo v terénu věnujeme biologii, matematice, chemii, výtvarné výchově nebo zeměpisu.

V tom nám teepee může pomoci. Máme s ním velké plány.

Náš pozemek se nachází nedaleko naší školy v obci Libušín u zahrádkářské kolonie, kde také hospodaříme na dvou malých pozemcích. Velký pozemek je zatím nezabydlený. Chceme ho udělat obyvatelnější, abychom tam mohli pobývat více i v zimě a za jiného nepřejícího počasí.

V budoucnu tam chceme realizovat celou řadu našich projektů, např. přírodní divadlo, kůlnu na nářadí, pěstování různých plodin, časem i chov hospodářských zvířat a včel.

Teepee bude také využívat celá škola a může být propůjčeno i na jiné akce. 

Teepee chceme postavit zde:

Proč Projekt Teepee

Teepee je pro nás důležité z toho důvodu, že náš pozemek je na zemědělské půdě, kde se nesmí stavět. Čili Teepee je ideálním řešením. Budeme mít zázemí pro případ deště a mrazu, ve kterém bude možné svačit, učit se, zahřát se. Příležitostně v něm přespíme při školních vícedenních akcích.

Teepee budou využívat i žáci od první do šesté třídy a děti z naší mateřské školy. Na teepee vybíráme relativně hodně peněz, protože by mělo sloužit po celý rok a měla by se do něj vejít alespoň jedna třída. V průměru bude mít devět metrů. Pokud vybereme více peněz, použijeme je na dovybavení teepee o nábytek, vnitřní plachtu nebo dokonce podlahu. Děkujeme. 

Náš TEEPEE TÝM:

Všechny návrhy odměn, texty a videa pro projekt Teepee na startovac.cz zpracovali žáci 7. a 8. třídy ZŠ Montessori Kladno.: 

S vymýšlením odměn si dali práci:  Ella Šípkovská, Matyáš Kalát, Markéta Malá a Aneta Blahovcová.

Na scénáři, záběrech a hudbě ve videu pracovali: Mojmír Sedlák, Anna Marie Kulhánková, Johana Mrázková a Šimon Sekerka.

A texty a slogany psali:  Karolina Česká, Jonáš Hrmo a Vít Störzer.

Fotografie odměn:

Designy samolepek a placek, ze kterých si můžete vybrat

Jablečný koláč

Krabička půdy z pozemku:

Kořen devětsilu:

Prototypy budoucích ozdobných dřívek:

Takhle nějak bude vypadat prohlídka našich pozemků:

Co si o tomto projektu myslíte?