Teepee vlastníma rukama - crowfunding kampaň

Teepee vlastníma rukama

Pomozte nám s ušitím indiánského teepee na akce pro děti pořádané oddílem Draků.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám s ušitím indiánského teepee na akce pro děti pořádané oddílem Draků. 

10608643_10205789362040259_8688429439132664880_o.jpg Kde se vzal ten nápad?

 Každým rokem náš oddíl Draků přitáhne spoustu nových mladých tváří. A není divu, je s námi totiž spousta legrace, dobrodružství a radosti z pobytu v přírodě. Pro celý oddíl nám vždy stačily 4 družiny, ale letos je nás už tolik, že jsme si museli vytvořit družinu Pátou, družinu nás "starších", která ještě nemá teepee na tábor. Ušití teepee je velmi náročná a drahá zaležitost a proto vás chceme poprosit o pomoc.

 Cílem projektu není jen zajistit si střechu nad hlavou, ale vyzkoušet si také něco velkého zorganizovat. I když jsme již organizovali několik her a výletů pro mladší členy oddílu, šití vlastního teepee je náš první velký projekt, na kterém jako Pátá pracujeme samostatně, bez pomoci hlavního oddílu. Teepee také vyjde levněji pokud si ho ušijeme, než kdybychom ho kupovali hotové. 

IMGP7454.jpg

 Oddílová teepee jsme na táboře stavěli již mnohokrát, ale ještě nikdy jsme se nesnažili ho sami vyrobit jen z látky a s pomocí šicího stroje. Naskytla se nám tak skvělá příležitost, jak se naučit spolupracovat na něčem větším, přiučit se novým činnostem, pobavit se, a zároveň pak výsledek moci používat. 

 Zajímavé jsou pro nás právě i dílčí činnosti, z nichž některé už máme za sebou - tvorba 3D modelu, při které jsme se naučili tvořit v grafických programech (např. Blender), rýsování technického střihu, jehož výsledek můžete vidět ve videu, plánování rozpočtu, natáčení videa, při kterém jsme si velmi osvojili práci s kamerami i mikrofony a jeho stříhání. 

IMGP6868-001.jpg

Co potřebujeme?

 Výdaje za koupi látky, pronájem šicího stroje a další drobné náklady činí přibližně 25 000 Kč.
Vše máme již naměřené, připravené, domluvené a spočítané. Jediné, co ještě zbývá, jsou finance. 

 Peníze z našeho projektu bude spravovat Dračí oddíl. Tedy i účet, na který by měly být v případě úspěchu peníze poslány, patří Drakům. 

Odměny

 Aby jste z projektu také něco měli, máme pro Vás za přispění řadu zajímavých odměn, tak si nenechte ujít příležitost získat lákavé ceny, jako například obal na mobil, tématické šperky či dokonce týdenní vypůjčení našeho teepee na Vaši akci. 

IMG_2070.jpg 

IMG_2071.jpg

Doufáme, že se díky Vaší pomoci dáme brzy do šití! 

Vaše Pátá

IMGP7443.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?