TCHAJ-WANDR - crowfunding kampaň

TCHAJ-WANDR

Pomozte nám vytvořit dokumentárně-prožitkový film o cestách po exotické Asii a dobrodružství na ostrově Tchaj-wan.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

TCHAJ-WANDR

citát.jpg

Rozhodli jsme se zdokumentovat naše cesty po jihovýchodní Asii, a to proto, abychom ukázali studentům a kamarádům jaké to je cestovat low-cost, a také proto, abychom Vás všechny pobavili našimi zážitky z cest. Věříme, že díky Vaší podpoře to zvládneme.

Tak málo nám chybí 

Jediné, co nám chybí pro uskutečnění našeho dokumentu, je kvalitní počítač MacBook Pro, externí úložiště a externí nabíječky a další doplňky k natáčení, jako například stativ, mikrofon a doplňky ke kamerám GoPro.

Bez těchto položek nemůžeme náš projekt realizovat, a proto Vás touto cestou žádáme o pomoc. Vše ostatní máme! Disponujeme dvěma mobilními telefony, které natáčí videa ve 4K, dvěma kamerami GoPro a v nejbližší době fotoaparátem Sony Alpha A7S II.

Motivace je nejdůležitější 

My, čtyři mladí studenti, jsme rozhodnuti motivovat ostatní skrz vlastní zážitky, zkušenosti, ale hlavně záběry. Pomozte nám získat alespoň zlomek k tomu, abychom dosáhli co největšího úspěchu s tímto projektem! Pojmenovali jsme ho TCHAJ-WANDR. Proč? Protože budeme vandrovat, a to hlavně po Tchaj-wanu!

Rozhodli jsme se vytvořit dokumentárně-prožitkový film, který vychází z našich cest a putování napříč Thajskem, Kambodžou a Vietnamem. Po našem pobytu na Tchaj-wanu pokračujeme do Číny.

Na Tchaj-wanu strávíme čtyři měsíce, na National Sun Yat-sen University a Kao Yuan University, kde budeme studovat. Na ostrově budeme cestovat low-cost, a to proto, abychom ukázali studentům, že to tak jde, a že se nemusí bát vysokých nákladů. Společně se spolužáky chceme seznámit ostatní kamarády s asijskou kulturou a sblížit ji s tou naší.

Cesta do Asie a zase zpět 

plan.jpg

Zde je k náhledu plán naší cesty na Tchaj-wan a zpět, který se určitě nebude měnit. Během našeho pobytu však chceme využít všech příležitostí k dalšímu cestování, které se nám naskytnou. To vše bude záviset především na levných letenkách. Rádi bychom se tak podívali například na Filipíny, do Hongkongu, Malajsie, či kamkoli jinam, kam to za dobrou cenu bude možné.

26.1. odletáme z Prahy do Bangkoku, kde budeme druhý den ráno. Do Bangkoku se ovšem vrátíme až při zpáteční cestě z Ho Chi Minhova města, kam poputujeme přes Thajsko a Kambodžu, a to pěšky a místní pozemní dopravou. 10.2. odlétáme z Bangkoku do Taipeie a následně do Kaohsiungu, kde se převážně budeme nacházet po dobu dalších 4 měsíců. 30.6. odlétáme z Taipeie do Pekingu, odkud se poté vydáme do Šanghaje, a to pozemním vlakem. 7.7. odlétáme ze Šanghaje do Taipeie a z Taipeie zpět do Prahy, kam přiletíme 8.7.

Už teď ale víme, že na 100% navštívíme UNESCO chrámy Angkor Wat v Kambodži a Ayutthaya v Thajsku, Velkou čínskou zeď v Číně a vystoupáme na nejvyšší horu Tchaj-wanu Yushan, kde chceme přenocovat. 

Jakékoliv dotazy rádi zodpovíme na email tchajwandr@gmail.com

Sledovat nás také můžete na Facebooku nebo na Instagramu!

https://www.facebook.com/tchajwandr/

https://www.instagram.com/tchajwandr/

Přijďte všichni na premiéru!

Premiéra dokumentu Tchaj-Wandr proběhne po našem návratu na podzim 2016 v Praze, Hradci Králové a Ostravě. Promítání filmu bychom též chtěli uskutečnit na více místech po celé ČR. Přesný termín a místo budou brzy upřesněny.

Stručně o nás 

Michaela Chotovinská se snaží užívat si každou vteřinu svého života, a jestli smích opravdu prodlužuje život, jak se tvrdí, tak umře hodně stará. Miluje přírodu, adrenalin, cestování a snowboarding. 

Jana Nagyová se ráda setkává s přáteli, čte knihy, chodí na hodiny pole dance nebo doma cvičí jógu. Mluví plynule anglicky, německy a španělsky a aktuálně se učí francouzsky a čínsky. Ovšem za svou největší vášeň by označila cestování.

Matěj Buďárek pracuje mimo svá studia jako průvodce po našem hlavním městě. Žije přítomností a budoucností, je závislý na svých kamarádech, se kterými nejraději cestuje a snaží se bořit své hranice na každém kroku.

Daniel Kopecký ve svém životě upřednostňuje pohyb nadevše. Už od 14 let natáčí a stříhá videa a díky tomu si v současné době i vydělává. Tvrdí, že v životě je vše možné, pokud člověk ve věc věří a každý den se snaží, aby se stala skutečností.

Jdeme do toho!

Asi si říkáte, že toho moc nemáme, a že takto může cestovat a natáčet své putování každý, ale věřte tomu, že se nám této možnosti dostalo jen díky naší píli na univerzitě, kde jsme vyhráli soutěž o stipendium, a že jsme odhodláni film vytvořit, i když třeba neprofesionální. Pevně věříme, že tím co člověk dělá se učí, učí se za pochodu, a právě proto bude náš film autentický a do jeho tvorby dáme všechno! 

Mnohokrát všem děkujeme za podporu!

Co si o tomto projektu myslíte?