Tak trochu slané dobrodružství - crowfunding kampaň

Tak trochu slané dobrodružství

Cílem projektu je vydat autorskou knihu Tak trochu slané dobrodružství, kterou jsme vytvořili společně s mým čtyřletým synem.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Od vzniku myšlenky……….

Minulý rok jsme strávili delší čas u moře . Dva týdny jsou pro čtyřletého kluka dlouhá doba, a tak jsem k všudypřítomnému fotoaparátu přibalila kufřík s výtvarnými pomůckami. Honza kreslí rád, tak proč to nezkusit i u moře. A ejhle – hned první den tady byl nápad – vytvořit z věcí, nalezených  na pláži, figurky. A právě od té chvíle začalo naše malé slané dobrodružství. Kromě toho, že jsme plavali a zhluboka dýchali, na slunci se sušili a někdy i opékali, tak jsme v jednom kuse něco tvořili. Mušle i kameny jsme sbírali, hrady a tůně stavěli, kreslili, malovali, fotili – a tak začal vznikat příběh.

1.jpg

…………ke vzniku knížky………..

Naše kniha je založená na obraze a jeho schopnosti promlouvat. Jde o kombinace mých fotografií a objektů, kreseb, maleb mého tehdy čtyřletého syna.  Kresby a malby začaly vznikat na začátku léta u moře a gejzír obrázků se zastavil až koncem léta. Tehdy jsem Honzíkovi slíbila, že z toho všeho co jsme vytvořili, uděláme knihu. Záhy jsem zjistila, že jsem se zavázala k nelehkému úkolu. Na projektu jsem pracovala do Vánoc, kdy spatřily světlo světa jednotlivé stránky naší knihy, které Honza sám otextoval.

 

fotky na knihu.jpg

………..a co takhle nějaký cíl?...............

Našim cílem není ani vzdělávat, ani vychovávat. Našim cílem je potěšit, pohladit na duši a vzbudit úsměv. Našim cílem je ukázat všem dětem (i dospělým), že jejich výtvarný projev je v každém ohledu úžasný. Že kreslit a malovat umí každé dítě a může vytvořit kdykoliv, kdekoliv a v jakémkoliv množství spoustu obrázků (všechny budou skvělé). Že chvíle strávené s tužkou, či štětcem nad papírem můžou být zábava (pro děti i rodiče). Chce to jen nalézt vnitřní motivaci, odvahu začít, trpělivost vydržet a sílu projekt dokončit. Takto můžeme dětem ukázat, jak krásná je jejich tvorba. Jsou pak na sebe právem hrdí. A co teprve kdyby se knihu podařilo opravdu vydat………………

 

180.jpg

…………….jak kniha vypadá…………….

Rozměr 15 x 10 cm, tištěno na křídovém papíře, gramáž 170, 32 stran

 

Co si o tomto projektu myslíte?